Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шаси Терано - корозия - боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Шаси Терано - корозия - боядисване

    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
    Като стана Spectral,вече не ми се налагаше да купувам и разревител.Почна да си е заводски разреден.
    Кое това? Епоксидния грунд? И на мен ми се стори възразреден.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Шаси Терано - корозия - боядисване

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Кое това? Епоксидния грунд? И на мен ми се стори възразреден.
      Баш,докато епоксито беше Новол,беше съпоставимо с всяка друга марка от среден клас.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #63
        От: Шаси Терано - корозия - боядисване

        Когато е в кутия, на мен даже ми се вижда гъст, но аз не съм бояджия.Когато се смеси с втвърдителя вече си става редичък.
        На това може ли да му се има доверие за уплътнител или да го ползвам по други предназначения, продавачката в магазина ми го похвали, но аз си имам едно на ум за византийската фирма...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:039142608.jpg
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5822055

        Коментар


        • #64
          От: Шаси Терано - корозия - боядисване

          Нещото, дето наистина хваща върух епоксид, е полиуретан за автостъкла. Ако ползваш и праймер за него върху епоксида (или каквато е там основата), е абсолютно невъзможно да се откачи. Разбирай - или пада с част от боята или с част от основата.

          Но е гъсто и се работи малко трудно с него, особено на студено време. До сега не съм виждал никакво друго "гумоподобно" нещо да хваща така.

          С грунд за полипропилен, върху него праймер за лепило за автостъкла, и върху него въпросното лепило, можеш да лепиш кво да е върху гола броня например. И всякакви подобни хитринки.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Шаси Терано - корозия - боядисване

            А с какво аджеба ги лепят въпросните автостъкла, знам че е някакъв полиуретан, но точно какъв идея си нямам.Преди време ми бяха дали един салам на Вюрт K+D нещо си за лепене на автостъкла ставало, мен ми трябваше да си залепя лайсните по вратите, до ден днешен държи, но пусто изхвърлих опаковката.После ми се наложи да си лепя стойката за огледалото за обратно виждане и направо отидох при стъклар(приказката за брашното и майстора)

            Коментар


            • #66
              От: Шаси Терано - корозия - боядисване

              Ориваш в Кобра или други, дето се занимават с автостъкла и искаш картуш лепило и праймер. От Кобрa купувам 3 пъти и бяха 3 различни марки. Крайния резултат - един и същ - бетон. Последния път лепих разпоена стойка на радиатор. Почистване с шкурка и обезмаслител, праймер, това лепило, и на другия ден беше бетонирано.

              Като казвам "бетонирано" имам предвид - даже като го човъркаш и напъваш с отвертка не ще да падне. Ужасно здрава гад.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                Да питам, така и така темата е започната, освен за кухини, някой пръскал ли е noval gravit парафин по подкалници, рама, корем.

                Коментар


                • #68
                  От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                  Аз.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                    Първоначално публикуван от sangyong Преглед на мнение
                    Да питам, така и така темата е започната, освен за кухини, някой пръскал ли е noval gravit парафин по подкалници, рама, корем.
                    Пръскай смело и се не бой. Все ще е от ползва при тези соли зимата. Аз също пръскам на много места, главно на по-затънтените, но не само.
                    Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

                    Коментар


                    • #70
                      От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                      Благодаря, ще пробвам

                      Коментар


                      • #71
                        От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        Когато е в кутия, на мен даже ми се вижда гъст, но аз не съм бояджия.Когато се смеси с втвърдителя вече си става редичък.
                        На това може ли да му се има доверие за уплътнител или да го ползвам по други предназначения, продавачката в магазина ми го похвали, но аз си имам едно на ум за византийската фирма...
                        Ми, Новол имаха много читав уплътнител,освен в картуши я имаше и в кутии.говоря в минало време,щото информацията ми е малко стара.
                        Колкото до ваксата,аз също си я пръскам по дъното на превозните средства,също и по подкалници,мостове и всичко, дето може да се опръска отдолу.Тука (Германия), един монтьор увъртя целия мотор и коша около него с вакса за кухини,само че от бялата, дето е почти прозрачна.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                          Тази бялата имаш ли и някакъв номер или наименование, моята кола е австрийска и беше цялата омазана с нея, прилича много на течната грес, като гледам ефекта е много добър.На Novol съм ползвал уплътнител 630, доволен съм.По двигателя не знам дали ще има ефект защото се нагрява яко и следва да се разтече, но където мине лугата, особено на небоядисаните места по блока където има заготовки за резби, за различни лапи на двигателя и т.н. пораженията от лугата са сериозни, хем чугуна не е от най-гниещите материали.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                            Тази бялата имаш ли и някакъв номер или наименование
                            Утре ще видя,ползваме основно на Вюрт в спрейове. Мипа имаха и кафява и бяла,бялата ми се струва малко по-рядка,но пак върши работа.
                            Колкото до мотора,и на мен ми се видя странно,ма щом някой плаща за тази работа,вероятно има смисъл.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                              А спокойно, моята беше напръскана навсякъде даже по пластмасовите подкалници, явно там където са я обработвали плащат на майстора според колко материал е изхабил, задната броня също беше напръскана отвътре при все че и тя е пластмасова.
                              По мои наблюдения това е по-устойчиво на температура от парафина, понеже това лято забелязах, че на места гредите обработени с парафин са се разтекли, а бялото чудо не беше мръднало.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                А спокойно, моята беше напръскана навсякъде даже по пластмасовите подкалници, явно там където са я обработвали плащат на майстора според колко материал е изхабил, задната броня също беше напръскана отвътре при все че и тя е пластмасова.
                                По мои наблюдения това е по-устойчиво на температура от парафина, понеже това лято забелязах, че на места гредите обработени с парафин са се разтекли, а бялото чудо не беше мръднало.
                                Не плащат на материал ,на час плащат,материала си го плащат отделно.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X