Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шаси Терано - корозия - боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Шаси Терано - корозия - боядисване

    Под пътническата врата.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Шаси Терано - корозия - боядисване

      Точно това от снимката ще е в пъти по добре от алкиден грунд и боя....

      Коментар


      • #33
        От: Шаси Терано - корозия - боядисване

        Ми не, няма да е, и го казвам от личен опит. След втората зимна (а аз поне зимата мия при всяка вероятност следващите няколко дни да е сухо) автомивка ще е долу и пак ще има ръжда. Нито едно 3 в 1, което съм пробвал, няма достатъчна адхезия към основата за шаси. А и предвид марката е почти сигурно че е точно конкретното е говно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Шаси Терано - корозия - боядисване

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Напълно си прав, не се замислих за това колко пречи купето, понеже при мен разделянето на шаси и купе не е болка за умиране.Иначе съм сигурен че при добре изтъркано или песъкоструено шаси, щателно промиване на кухините с водоструйка и препарат и обработка с ръждопреобразувател, епоксиден грунд, полиуретан и сетне парафин ще се получи практически със същата трайност като поцинковането.В смисъл че всичко друго по джипа ще е дало фира преди да има сериозни проблеми с шасито.Но като сметна че преобразувателя е 100лв/литъра, грунда 40лв + втвърдителя, полиуретан, парафин, евентуално боя и май ще дойде на същите пари като цинка?
          Вюрта го купих миналата година от официалния магазин(някъде около арена Младост се намира) и струваше около 55 лева. Далеч не е 100лв. Ако ти е само за шасито ще ти налея 50 грама срещу една-две бири. Не ти трябва много.
          Епоксиден грунд Novol Spectral Under 385 1:1 36,40 лв
          Течен парафин NOVOL - GRAVIT 640 Опаковка: 500 мл. спрей(8,90 лв ) , 1 л. (11,50 лв). Аз лично ползвам спрея защото е по-удобно. Досега съм изцъкал 2-3 миналата година и за тази година приготвих още два, че сега обработвам цялата задница на колата.

          Това са нещата, които ползвам.

          Слагам шагре след грунда там около гумите където летят повече камъчета, но тънък слой с четка.
          Алкидна боя след грунда само на видните места - спирачни апарати, барабани, гредата за теглича.

          На някои места, примерно под броните и т.н. след две ръце грунд не слагам нищо. А на местата, където зимата обилно се залива със сол(около гумите, прагове, задницата, по ламарините под пластмасовите подкалници) пръскам обилно с парафин след грунда.

          А на местата, където не мога да бръкна да изстържа ръждата и съответно с четките пръскам обилно само с парафин без друга обраборка. Това включва вътрешността на шасито, всички тръби и изобщо всички кухини и затънтени места.
          Последно редактирано от The_Fallen_One; 27-09-19, 12:46.
          Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

          Коментар


          • #35
            От: Шаси Терано - корозия - боядисване

            Шасито обикновенно гние от вътре на вън, от вътре задържа влага. За мен е важна и визията, не ми харесва ръждата, затова искам да да го боядисам, след година две може би пак. От вътрешната страна ще напръскам с нещо за мое удоволтворение. На ясно съм че нито ще успея да го подготвя както трябва нито ще го боядисам както трябва.
            Ще залича ръждата и ще ще прекарам някой и друг час занимавайки се с нещо приятно, поне за мен.
            Идеалния вариант е цинкова вана но нито колата нито времето, нито разходите са оправдани.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #36
              От: Шаси Терано - корозия - боядисване

              Първоначално публикуван от The_Fallen_One Преглед на мнение
              ...Аз лично ползвам спрея защото е по-удобно....
              Спрея няма нищо общо с това за пистолет. Спрея е като всички останали спрейове - бяло-жълт полупрозрачен и бързо се "желира" там, където си пръснал, без да тече.

              Това за пистолет е кафяво на цвят, рядко като моторно масло, тече ако прекалиш и прониква по-добре. След засъхване (24-48 часа) става по-гъсто и твърдо от спрея - седи като полу-втвърден парафин. Съответно прави слой точно колкото трябва (ако е повече е изтекло още при пръскането), който след време вместо да се напуква и да пада на люспи, като преди това задържа под него вода и гнус, малко по малко се отмива. Съответно после при подновяването само измиваш с водоструйка и пръскаш отгоре.

              С останалите трябва повече старание и желателно пароструйка и химии, за да махнеш всичко и да може новото да проникне.

              Мирише различно, по-гадно и по-силно. След 24 часа мирише значително по-малко, след 48 спира да мирише. Тоя на спрей спира да мирише почти веднага след желирането.

              Именно това бавно съхнене и повишена течливост му позволяват да проникне и умокри по-добре там, дето пръскаш.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                Това на боди, не е 3 в 1, а е 2 в 1, т. е. грунд и боя. Няма прробразувател в него, то си го пише. И не е толкова лошо, както твърдят хора, които не са го ползвали.. Аз мога дс кажа, че не е най великата антикорозионна бов, но върши работа, а и е ксто всяка друга боя, ако основата не е изчистена и подготвена и боята отгоре няма да стои дълго. Аз лично мажа с ръждопреобразувател и после боята. Ползвам Коростоп на Оргахим, доволен съм много повече от прехваления Вюрт.

                Коментар


                • #38
                  От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                  Първоначално публикуван от The_Fallen_One Преглед на мнение
                  Вюрта го купих миналата година от официалния магазин(някъде около арена Младост се намира) и струваше около 55 лева. Далеч не е 100лв. Ако ти е само за шасито ще ти налея 50 грама срещу една-две бири. Не ти трябва много.
                  Епоксиден грунд Novol Spectral Under 385 1:1 36,40 лв
                  Течен парафин NOVOL - GRAVIT 640 Опаковка: 500 мл. спрей(8,90 лв ) , 1 л. (11,50 лв). Аз лично ползвам спрея защото е по-удобно. Досега съм изцъкал 2-3 миналата година и за тази година приготвих още два, че сега обработвам цялата задница на колата.

                  Това са нещата, които ползвам.

                  Слагам шагре след грунда там около гумите където летят повече камъчета, но тънък слой с четка.
                  Алкидна боя след грунда само на видните места - спирачни апарати, барабани, гредата за теглича.

                  На някои места, примерно под броните и т.н. след две ръце грунд не слагам нищо. А на местата, където зимата обилно се залива със сол(около гумите, прагове, задницата, по ламарините под пластмасовите подкалници) пръскам обилно с парафин след грунда.

                  А на местата, където не мога да бръкна да изстържа ръждата и съответно с четките пръскам обилно само с парафин без друга обраборка. Това включва вътрешността на шасито, всички тръби и изобщо всички кухини и затънтени места.
                  Грунда от Бургас го вземам на 38лв абсолютно същия, не споменах марката, за да не се счете за реклама, страшно доволен съм от него.Ръждопреобразувателя 11лв за 100 грамово шишенце, цената е двойна, но с малка четчица за рисуване разхода е нищожен и се навира навсякъде, от шишенцето още имам към 20 грама на дъното.Просто еднолитрова туба ми е излишно много, а тукашните бояджии намират и зеления ръждопреобразувател на селт за лукс.Парафина пак същия в 1л метална туба тук е 14.50, за спрей не съм гледал.Имам странното чувство че ако в София поцинковането струва 500 лева примерно за една подготвена рама, тук ще гони хилядарка.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    ...в София поцинковането...
                    В София никой не прави поцинковане. Най-близкото е Перник, Радомир, после Пловдив, Каспичан (май), Русе, за Варна и Бургас не знам.

                    Цената е нещо между левче и 1.5лв на килограм детайл, тоест ако бронята ти тежи 300 кила, поцинковането ти е между 300 и 450лв.

                    Сега, оголване, предварителна обработка и т.н, няма как да знам колко чинят.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                      А как ги миете тези шасита?

                      Онзи ден минах през една автомивка. Гледам - имат подемник. Табелка: "Измиване на шаси - 20 лв." Питам ги какво точно мият, вкарват ли струйника в отворите на шасито - гледат ме умно. Миели всичко отдолу. Питам ги аз дали мога сам да си го измия - не можело. Ще им дам 20-те лева, не е проблем, но отвътре няма да направят нищо.

                      Иначе това за парафина и ясно, че е по-добре да се пръска с пистолет. Но като нямам компресор ..? Пък и евтините са с малък дебит. Явно ще е със спрей.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                        Имам и подемник и водоструйка , даже и компресор . Можеш да се самообслужиш при желание , ако ти се работи много , може да минеш и моята фронтера...
                        Фиат Купе
                        Опел Фронтера В
                        Мицубиши Паджеро Пинин

                        Коментар


                        • #42
                          От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                          Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                          Имам и подемник и водоструйка , даже и компресор . Можеш да се самообслужиш при желание , ако ти се работи много , може да минеш и моята фронтера...
                          Мазалото за една и 2 коли е все същото.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                            Той подемника е на двора , а аз три години се каня да направя тона упражнение - и пистолет и парафин даже съм си взел.
                            Фиат Купе
                            Опел Фронтера В
                            Мицубиши Паджеро Пинин

                            Коментар


                            • #44
                              От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                              Имам и подемник и водоструйка , даже и компресор . Можеш да се самообслужиш при желание , ако ти се работи много , може да минеш и моята фронтера...
                              Супер оферта ... Ако оставиш един телефон на лично ще е супер.

                              Аз ръжди отдолу почти нямам. Така, че мисля да измия и да изпръскам с парафин само. Че търкането е гадна и мръсна работа. Сигурно ще трябва да мине седмица поне между миенето и пръскането.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • #45
                                От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                                А как ги миете тези шасита?

                                Онзи ден минах през една автомивка. Гледам - имат подемник. Табелка: "Измиване на шаси - 20 лв." Питам ги какво точно мият, вкарват ли струйника в отворите на шасито - гледат ме умно. Миели всичко отдолу. Питам ги аз дали мога сам да си го измия - не можело. Ще им дам 20-те лева, не е проблем, но отвътре няма да направят нищо.

                                Иначе това за парафина и ясно, че е по-добре да се пръска с пистолет. Но като нямам компресор ..? Пък и евтините са с малък дебит. Явно ще е със спрей.
                                Дреме ли ти, че е с малък дебит, няма да се прелее парафина добре?На няколко почивки ще го напръскаш, със същия успех можеш да си напръскаш и шасито отдолу и всякакви детайли на които външния вид не е от първостепенно значение.За да измиеш добре шасито е хубаво да имаш водоструйка с ротационна дюза или с накрайник за отпушване на канали.Цената им ако ги купуваш от Керхер е силно неприятна, но има и китайски аналози, които вършат работа за домашна употреба.Това нещо е разумно да го направиш лятото за да може всичко да изсъхне добре преди обработката.



                                Колега, novatech, можеш ли да споделиш какъв пистолет си взел, има ли маркуче с дюза отпред и на какво налягане работи?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X