Обява

Свий
Няма добавени обяви.

нива- частен случай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: нива- частен случай

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Двигателя като не се върти, има ли вакуум зад затворената дроселова клапа? За да се върти двигателя харчи ли се енергия?
    Манипулативно поставен въпрос.
    И без да не се "отклонява" вакуум към усилвателя при работа на двигателя се изразходва енергия.
    -Хайде сега -ще има ли разлика в разхода (заради ползването на вакуум) на гориво при наличие и при липса на серво усилвател на спирачките и как се стига до извода?

    Коментар


    • #47
      От: нива- частен случай

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      -Хайде сега -ще има ли разлика в разхода (заради ползването на вакуум) на гориво при наличие и при липса на серво усилвател на спирачките и как се стига до извода?
      То не е извод, а основно положение във физиката, и няма нищо манипулативно - щом се върши работа, харчи се енергия. Източника на енергия в автомобил с ДВГ е това, което сипваш в резервоара като гориво. Даже и като си по инерция - тя пак се е случила заради разход на гориво, просто е акумулирана като кинетична. Ако пък си спрял по наклон, изхарчил си гориво при изкачването на тоя наклон, за да можеш после да се спуснеш.

      Иначе ще имаме перпетуум мобиле. Опитите продължават де...
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: нива- частен случай

        Всяко натискане на спирачките струва пари, дори просто жигули без серво да е.
        А сериозно на нивата единствената смислена икономия ако се кара по асфалт може да се постигне с газов инжекцион ако е нов модел, шосейни гуми, каране без да се превишава 90км/ч и евентуално изхвърляне на идиотските предни лагери.Разбит лагер съвсем осезаемо вдига разхода.Хидравликата на волана в тези джипки е едно от малкото неща, които работят добре и са сравнително добре изпълнени макар и присадени насила.

        Коментар


        • #49
          От: нива- частен случай

          Идиотските предни лагери се заменят с такива от Ивеко Дейли, след като се престърже главината и се стягат по правилния начин.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #50
            От: нива- частен случай

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Идиотските предни лагери се заменят с такива от Ивеко Дейли, след като се преста и се стягат по правилния начин.
            А пък ако смениш цялото недуразумение наречено "Нива" с нещо друго - съвсем ще рахатясаш.

            Коментар


            • #51
              От: нива- частен случай

              Пак ли продаваш Кията?

              Коментар


              • #52
                От: нива- частен случай

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Пак ли продаваш Кията?

                За сега само една съм продал - тая на щерката, че в Швейцария я дариха със служебна кочина.

                Коментар


                • #53
                  От: нива- частен случай

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  А пък ако смениш цялото недуразумение наречено "Нива" с нещо друго - съвсем ще рахатясаш.
                  Докато не придобих УАЗ Патриот, Нивата беше най-големия боклук, който съм имал. Сега даже я гледам с уважение.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #54
                    От: нива- частен случай

                    Миналата седмица за пръв път се сблъсках по-сериозно с УАЗ Хънтър, сравнително новичък ЗМЗ мотор 2.7.
                    Е или при Патриота тотално са се осрали или преувеличаваш.Двигателя много ми хареса, виждал съм го и на друга УАЗка но в по-стар вариант, конете не ги знам колко са, но джипката беше доста пъргава даже излишно пъргава за уазка, окачването нищо общо със стария модел, управлението пак е като на платноходка, но не съм и очаквал нещо различно.Най-много ме трогнаха спирачките, чудото върви и спира като нормална кола, на следващото ТО живот и здраве ще се опитаме да го накараме да държи и пътя като нормална кола.

                    Коментар


                    • #55
                      От: нива- частен случай

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Миналата седмица за пръв път се сблъсках по-сериозно с УАЗ Хънтър, сравнително новичък ЗМЗ мотор 2.7.
                      Е или при Патриота тотално са се осрали или преувеличаваш.Двигателя много ми хареса, виждал съм го и на друга УАЗка но в по-стар вариант, конете не ги знам колко са, но джипката беше доста пъргава даже излишно пъргава за уазка, окачването нищо общо със стария модел, управлението пак е като на платноходка, но не съм и очаквал нещо различно.Най-много ме трогнаха спирачките, чудото върви и спира като нормална кола, на следващото ТО живот и здраве ще се опитаме да го накараме да държи и пътя като нормална кола.
                      Мога много да напиша по въпроса но ме мързи - има си тема за Патриота. (Още споменавам всички жени от Уляновск.) Двигателят като се изключат датчиците, управлението му и многобройните течове работи задоволително след като му насадих ЕКУ от Субару .. .със забележката че е адски тежък за 4 цилиндров 127 коня .Спирачки Патриотът придоби след замяна на спирачна помпа и серво с такива афтърмаркет специално за този "автомобил" от Сашо Карбон.
                      Шенкелните лагери са пластмасови полусфери, които са консуматив и като се поразбият става интересно. Този при мен е на 12000 км. и почти не е виждал черно. Троши диференциали, хъбове (от ЦАМ) и куп още неща.
                      Електрониката по него е Электроника... с всички последствия. Барабанът на кардана стърже не много силно в катализатора и куп още неща. Това че се пълни с вода, когато вали е най-дребното.
                      Не се плаша от бараки, но за да предпочета 40-годишна Тойота пред новия Патриот, вероятно имам основателна причина. Който е идвал при мен е виждал наживо що за кола е това. 469 заслужава уважение, Хънтър не съм карал и не знам, но където съм ходил с Патриота ме е зарязвал, при това без да повтаря един и същи дефект.
                      Последно редактирано от Scrapheap; 19-09-19, 20:20.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #56
                        От: нива- частен случай

                        Аз темата я прочетох преди време, преди това разказите ти за Патреота ми се струваха като научна фантастика, явно наистина са се осрали от глава до пети.Мен Хънтъра ме порази с това, че върви и спира като нормална кола, нищо общо със старите модели, понеже съм се качвал в доста различни УАЗки, там първата ми работа беше да настъпя няколко пъти педала на спирачките преди да потегля за да знам какво да очаквам.За двигателя нямам идея колко тежи, но тези коне са предостатъчно за уазката, поне гледано от моята камбанария, ако ми се наложи напред във времето да го отварям и човъркам, ще споделя впечатления със снимки, може за някои да е интересно.Отвън изглежда добре направен, без излишни изгъзици.Иначе по всички гумени елементи си личи, че са руски, не знам тези хора мазохисти ли са или просто им е през дедовия, че монтират такива маркучи и уплътнения, най-долното менте от Китай да поръчат, пак ще е по-добре.

                        Коментар


                        • #57
                          От: нива- частен случай

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Идиотските предни лагери се заменят с такива от Ивеко Дейли, след като се престърже главината и се стягат по правилния начин.
                          С тях па никога не съм имал проблеми . За всичките години един път съм развивал и вадил едната полуоска заради скъсан маншон .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: нива- частен случай

                            Хе, трябвала ми 4х2, ама нямало такава стокова. Можело да направят уйдурма руските приятелчета, ама нямало как да се внесе и регистрира. Та дотам. Жалко, щото една почти нова Урбан можеше да дойде за "без пари".

                            Коментар


                            • #59
                              От: нива- частен случай

                              Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                              ... Жалко, щото една почти нова Урбан можеше да дойде за "без пари".
                              Не е жалко! Не знаеш какъв секс пропускаш... от страната на булката, естествено.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #60
                                От: нива- частен случай

                                Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                                Хе, трябвала ми 4х2, ама нямало такава стокова. Можело да направят уйдурма руските приятелчета, ама нямало как да се внесе и регистрира. Та дотам. Жалко, щото една почти нова Урбан можеше да дойде за "без пари".
                                Грам да не мога да хвана смисъл в идеята и търсенето ти...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X