Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

    Инцидент заради рейка е в 90% от случаите поради некадърност, а в останалите 10 се добавя и упорито не-взимане на мерки навреме, въпреки настоятелните "предупреждения" под всякаква форма (звуци, леки течове, от време на време извънщатно поведение) преди окончателното и отказване.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

      Само аз ли не разбирам как се рециклира корозирал отвътре спирачен апарат?

      Коментар


      • #63
        От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

        Искал си да минеш тънко, като не разбираш, ползваш сервиз и те си трошат главата. В случая хората искат свалена част, това, че си я повредил не е тяхна вина. Не си прав.

        Коментар


        • #64
          От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Не бъди толкова сигурен.
          Например в Ирландия рециклират всичко. А те са яко напред по каквито показатели се сетиш
          Ама я се опитай да накараш немски автомонтьор не да завари джанта,а само да изправи

          Коментар


          • #65
            От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

            Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
            Ама я се опитай да накараш немски автомонтьор не да завари джанта,а само да изправи
            Малееее.. направо ще му я наниже на шията.

            От преди години - смяна на акумулатор - само в оторизирания сервиз. И това за тъпия Спортидж от подписа, дето няма грам мозък.

            Коментар


            • #66
              От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
              Ама я се опитай да накараш немски автомонтьор не да завари джанта,а само да изправи
              Това не е работа за автомонтьори. Ако накараш някой хлебар да ти изправи джантата, може и той да те замери с нея.

              Излиза, че според теб гогол лъже, както и тия пичове чиито сайтове излизат там? Щото в тях хората рекламират и подобна услуга - изправяне на джанти.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #67
                От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                Aбе цялата тема е "кой ми сра в гащите"

                Коментар


                • #68
                  От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                  Германия, не е това което е била преди.
                  Джанти се изправят масово, даже и се заваряват.
                  Части втора употреба се рецилират от фирми специализирани в това. При покупка на рециклирана част, получаваш и гаранция, като връщаш твоята повредена част. От няколко години има и пунктове за
                  тех преглед, кадето колата минава с затворени очи, срещу съответното заплащане разбира се.

                  Коментар


                  • #69
                    От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                    Дублиране...

                    Коментар


                    • #70
                      От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                      Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
                      Германия, не е това което е била преди.
                      Джанти се изправят масово, даже и се заваряват.
                      Части втора употреба се рецилират от фирми специализирани в това. При покупка на рециклирана част, получаваш и гаранция, като връщаш твоята повредена част. От няколко години има и пунктове за
                      тех преглед, кадето колата минава с затворени очи, срещу съответното заплащане разбира се.
                      Сега се сещам, че преди 12-13 години продавах авточасти. Продавахме рециклирани съединители на Sachs, помпи за съединител LUK, както и дебитомери на Bosch. Като се изискваше връщане на на старата част. И трите марки са немски и си го имаха официално в политиката си Рециклираните идваха в оригинална опаковка, със съответната маркировка, че частта е рециклирана.

                      Тогава взимах около 300 лв заплата, един нов дебитомер БОШ беше към 400 лв, комплект нови помпи за съединител на Лагуна 2.2 dT бяха 900 лв.

                      Иначе темата е за раздел хумор.

                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #71
                        От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                        Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                        Хубаво де, свалил си някак си агрегата, и после те натирят да се оправяш. Щото не си го направил както трябва? Били много принципни и взискателни. От известно време ми се налага да работя с подобни гаражни фирми. 4 от 5 са неадекватни. Примерно на третия ден ми отговарят, или ме разкарват 3 пъти по 30 километра, за да ме назидават накрая що не съм направил това и това. Все едно съм на работа при тях и очакват професионална компетентност. Като са толкова взискателни - да не карат клиентите да си бърникат машините, щото после тая кола става недвижим имот, в резултат от заръките им. Имаше някаква клауза в ЗДВП, че нямаш право да ръчкаш по спирачки и кормилна уредба. Ама да не се правя на юрист, чакам КЗП да видя ще вземат ли отношение, или ще ме оставят да ги размъквам тия по още 10 форума. Да не се окаже утре някой друг в ролята на притежател на недвижимост по неволя. Утре като се развинтят болтовете дето ги е завивал някой земеделец примерно, и връхлети със 100 срещу тебе и семейството ти - от оня свят ли ще ги връщаш през КЗП? Аз лично за пръв път чувам сервиз да ти изисква да смъкнеш сам някакъв чарк и да им го занесеш. Може и да изоставам от тенденциите, не знам. 700+ човека са се избили миналата година по пътищата родни.
                        Няма да чета цялата тема. Ама... някой някого нещо накарал.... Можеха да му кажат засили се челно към стена, така ще си го демонтираш... И човека гаазз. Това е. Достатъчно е.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #72
                          От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                          Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                          Да накараш клиента си да си разглоби сам спирачна уредба си е... не мога да намеря точната дума, айде да кажем малко българско. ...
                          Цялата тема е много българска. Някой ми срал в гащичките ...

                          Като кажат, че им трябва свален спирачен апарат (да речем, защото са тясно специализирани) и клиентът не знае къде и какво да пипа или да не пипа, въпросният клиент да беше отишъл при някой, който знае за какво става въпрос, и този някой да му свали спирачния апарат и да му го даде да го носи.

                          Ама пусто за целта трябва да се плати и на този, който знае какво и как да свали. Пък клиентът не иска да плащааа ... И се хваща сам да прави нещо, за което му липсва компетентност, а после - рев по форумите кой му бил виновен.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                            Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                            paksss, изрично споменах, за пари и срокове не е ставало на въпрос. Косвените загуби са няколко хилядарки, ама пак да кажа - не е до парите. В ден днешен трябва да разбираш от всичко, зъболекарите вече искат декларации за доброволност, писах ги тия неща. Основното нещо дето ме спря да продължа с казуса е - има вероятност да направя кофти на останалите гаражни сервизи. Има много читави хора по тях, мнозинство са, на тях разчитаме. И без това натискът срещу тях е обсъждан на всеки 18 месеца средно. Едно грандиозно банкнотно чудовище се пресяга редовно да ги убие, а на лицензираните сервизи предполагам всички сте го яли четвъртития. Тури му пепел, турих му и аз, не че ми е минало, не че нямам полезни ходове. Знам какво може да доведе нататъшна ескалация, не ми пука, просто в интерес на всички е това да мине и да замине.
                            Изцяло в твой интерес е да си направиш съответните изводи от мненията на колегите, което ти упорито отказваш да направиш. В днешни дни, на тази територия, наистина трябва да разбираш от доста неща, но най-вече трябва да разбираш нивото си на компетентност.

                            50 еднопосочни мнения и ти не си разбираш грешката.

                            Коментар


                            • #74
                              От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                              Изводите си ги направих отдавна. Само си затвърдих мнението, че услуги трябва да се избягват на всяка цена, сега търся подемник, моя човек вече си отдели място за сервиз. За да направя кефа на ДИ ЕМ ДИ ще купя нов апарат, ще дам 100 лева на колесар, ще отида в официалния сервиз да откачат тоя, ще отида да си купя гумички от горекоментираните, и ще ги монтират на новия апарат, после обратно в официалния сервиз. Сметката излиза таман като за още една машина на старо. Сакън да не е "тънко". Клиентът винаги е виновен, научихме си урока, и вече не само по спирачки ще се бърника, ами дори за боядисване умуваме. Кьораво и сакато бърника по 40 тонни машини, пред очите са ми, и се чудих що така. Щото е по-лесно да станеш монтьор, зидар, водопроводчик, железар и юрист, всичко в едно. Прекия занаят отделно. Бурсукът като почне да ме строява на ТИ - ще му нося оскубан пуяк, както се ходеше по соца на доктор. Последната година брах ядове с изброените, единия железар ме мота почти една астрономическа година за 4 винкелчета. Ама в града няма де да си правя работилница, благородно завиждам на всички дето имат двор. Хората си мечтаят за морава, аз си мечтая за автосервиз и пуйки. Всички да са доволни. И да не лепне догмата на миналия тънко. Трябва да се минава дебело!

                              Коментар


                              • #75
                                От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                                Сега се сещам, че преди 12-13 години продавах авточасти. Продавахме рециклирани съединители на Sachs, помпи за съединител LUK, както и дебитомери на Bosch. Като се изискваше връщане на на старата част. И трите марки са немски и си го имаха официално в политиката си Рециклираните идваха в оригинална опаковка, със съответната маркировка, че частта е рециклирана.
                                Още има такива политики. Последно като търсих климатични компресори например. Взимат ти 600 лева за новия рециклиран, и като им пратиш стария ти връщат 200. Това из цяла Европа, няколко "марки". Масовите производителите на автомобилни компресори се броят на пръстите на едната ръка, а "марките" са само шарени лепенки, често лепнати дирекно върху оригиналните, без последните да се махат.

                                Bosch мисля все още имат такива политики за дюзи и някои дебитомери. За дебитомерите е ясно защо го правят - 5-6 вида датчици в безброй видове тела. Вместо да продължават да правят въпросните безброй видове тела, правят само датчици и готово.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X