Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

    Приятелю, фирмата ремонтира спирачни цилиндърчета, а не автомобили. Горе ти беше даден пример за всички фирми, ремонтиращи само отделни възли и агрегати - турбо, рейка, глава, блок и т.н. Искат да им занесеш това, което ще ремонтират. Баш им е през многоточието кой е свалял частта и дали е приятелят ти или е сервиз. Касае ги единствено ремонтопригодността на това, което им носиш за ремонт. Излизането на буталото може и да води до невъзможност за ремонт например, по много причини.

    Много хора търсят под вола теле, ама сети се какво намират.

    Мои автомобили ходят в сервиз крайно рядко, често псувам после и т.н., та хич не са ми любимци почти всичките от това съсловие, обаче в случая "контрата" е само в твоята глава.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

      Най-правилното и Европейско решение при Вас, ще е да се обадите при дилърите на съответната марка трактор, който ще Ви е в полето следващият път. Да платите авансово командировъчни и транспорт до сервиза им и съответният последващ не ремонт, а смяна с нова част и да си платите сметката накрая. Да няма да е евтино, ама никак, но пък ще е по КТ, ЗПДВП, КЗК, ССС, и тем подобни абревиатури, а Вие ще си пиете спокойно кафето.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #33
        От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

        Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
        . Чакам да видя КЗП какво ще кажат, .
        Не искам да те разочаровам но КЗП нищо няма да направят защото и просто няма какво.И по горе го казах.
        Говоря от личен опит защото на два пъти са ми викали КЗП и аз съм отсрещната страна(откъм фирмичката).
        Първия път клиента (по точно потребител опитващ се да ни стане клиент) се заяде много сериозно и намери някаква връзка там.И неофициално (доколкото разбрах) ни направиха очна ставка и трите страни.Където аз открито (и малко грубо) казах че не го искам този за клиент, защото просто тази поръчка няма да стане както трябва, и ще бера ядове.Просто клиента иска нещо което е невъзможно за тези пари.От КЗП бяха двама..единия ме пита имаш ли туй онуй (документи) и толкоз.С това се приключи.Основния мотив на клиента беше че нямам право да го връщам или да отказвам поръчката.
        Втория път мотива на клиента беше за пари и мислех че няма да издържи моята теза пред КЗП..Сиреч нещата са по спорни и мислех че клиента ще надвие.Ама нещата приключиха(просто нямах отговор нищо).Мотива на клиента беше защо отказваме да правим неговата поръчка по специални цени(както обичайно работим).
        А моя аргумент беше: Всички наши клиенти които са закупили наш продукт имат половин цена на ремонти обслужване и прочие.Всички останали клиенти които носят продукти купени от конкуренцията се правят по обичайните нормални цени..
        Та във Вашия случай няма вземане даване изобщо клиент/фирма.. Няма дадении пари няма извършена услуга.Това с подвеждането.. ако изобщо се стигне до разговор фирмата спокойно може да каже че е отказала поръчката защото като са видели апарата не ставал или бил опасен и загрижени за клиента са отказали..
        Изобщо... това е загуба на време...Предимно за теб.Фирмичката и приятеля ти отдавна са забравили случката и са продължили напред

        Коментар


        • #34
          От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

          "обаче в случая "контрата" е само в твоята глава." ....... Приемам го като валидно съждение, то ясно че на практика всеки си носи отговорността за действията си. Само не ми е ясно като как клиентът трябва да знае къде да пипа и къде не. Предполагам си смъквал спирачен блок. Развиват се 2 болта, яко затегнати, развиват се с помощта на крик. После с тръбен ключ се отварят накладките, щото имат навика да затягат, ръбчето на спирачния диск пречи. После с тефлон и кашкавален болт от железарията изолираш хидравличната течност, за да закараш повредения блок до тия взискателните, щото са в промишлена зона. После ти казват, че не могат да намерят точните детайли по номер на рамата, и искат размер на буталце. Как ще намериш тоя диаметър? Сигурно има някакъв трик, който би трябвало клиентът да знае, след всичко това. После демонстративно ти показват, че не е трябвало да им носиш ремонтен комплект, щото те произвеждали, и те натирят да се оправяш. Леят каучукови изделия. Знам, правия сценарий е колесар, ама от гората и без интернет е малко трудно да ги извикаш, ако изобщо дойдат, и ще те ощавят колкото за нов спирачен блок. Горе долу случката е такава, иначе отстрани на дивана и аз гледам за как падат самолети с по 300 човека на борда, и то за глупости. Ся като видях какво се прави и какво не - вече могат да ме наемат да им приемам повредите, половин монтьор станах покрай тях, а аверчето цял, и е готов за изпит пред еснафа. Търсих му борчета с конкретен размер, да си шлайфа леглото на уплътнението. Или се оправяш сам или умираш, като си изтървеш продукцията на нивата. На село не е като у София - части и сервизи бол. Може и да не съм прав де, ще почакам още да ми улегне в главата, просто това са фактите засега. Утре може да стане нормално да ти изискват да оставиш проблемния орган в хирургията, и като ти се обадят да дойдеш да си го вземеш. И да внимаваш с какви скалпели си го смъкнал, иначе няма да го приемат. Избива ме на черен хумор, дано не стане реална трагедия покрай такива взискателни.

          Коментар


          • #35
            От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

            Хм прав си! Така като го казваш...
            Ех абсолютно вярно е че все пак се изисква и някаква грамотност и малко интелект в клиента(човека)
            И наистина възникват такива казуси - но уверявам те че те често се случват в ремонтните дейности..Защото сервизния техник никога не знае какво ще стане - майсторе това за колко ще стане и за колко време?!
            Абе за 15 минути и ще струва пейсе кинта
            Ааааа тогаз аз отивам у кафете отсреща - за половин час
            След 2 часа идва клиента - майстора се поти...
            Кво стана бре? Нали обеща за 15 минути? Що не е готово?
            Амииии като развивахме този болт било ръздясало и се счупи или като отворихме машината видяхме че напук на логиката има и още нещо...
            Ей тъй става... Просто в тази работа има много неизвестни...И трябва малко (бе направо много) интелект и от двете страни...

            Коментар


            • #36
              От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

              Не си прав. Никой не е отменил да си ползваш главата.
              Щото ако ти кажат да скочиш през прозореца, ще скочиш ли?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                ...Само не ми е ясно като как клиентът трябва да знае къде да пипа и къде не...
                Пак - клиента ако не знае, или се образова, или си плаща на някой дето знае. Друг начин няма. Фирмата иска да им занесеш свален спирачен блок. Кой ще го маха не ги касае.

                "Махнете и донесете" значи това, от моята камбанарийка. Ако не мога сам - викам някой дето може. Толкоз.

                Последващите действия и кой кво казал или не казал няма как да коментираме без да сме преки свидетели на разговорите. Но конкретно за демонтирането на блока/възела/частта в поведението на въпросната фирма (пак - не коментирам коректността и изобщо извън частта "махнете и донесете) не виждам нищо некоректно, нелогично или противозаконно.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                  Нито сме правили проблем за време, нито за пари. От известно време зъболекарите искат декларация, че сядаш на твоя отговорност. Черният хумор се материализира. Натам отиват нещата - като нищо КЗП ще съди ощетения клиент, задето е изпълнил заръките на гаражния сервиз. ЗДВП забранява промени по спирачки и волан, извън лицензираните за това места. А тия дори гараж нямат, ама да не задълбавам с глупости. Ще изчакам КЗП и ще пиша, да знаят другите какво ги чака ако опрат до подобен ремонт. Най-малкото да си имат идея, че може да останат без возило.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                    Верно приличаш на Терзиев
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                      Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                      Нито сме правили проблем за време, нито за пари. От известно време зъболекарите искат декларация, че сядаш на твоя отговорност. Черният хумор се материализира. Натам отиват нещата - като нищо КЗП ще съди ощетения клиент, задето е изпълнил заръките на гаражния сервиз. ЗДВП забранява промени по спирачки и волан, извън лицензираните за това места. А тия дори гараж нямат, ама да не задълбавам с глупости.
                      Гараж нямат, защото не им трябва. Не ремонтират трактори/автомобили/строителна или слскостопанска механизация. Ремонтират възли от тях.

                      Не виждам къде е проблема, честно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                        Някой пак го налегна логореята!

                        Коментар


                        • #42
                          От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                          Не виждам къде е проблема, честно.
                          Бате Спарки! Проблем има и ние сме го обсъдили в началото.Проблема е че клиента е загубил ценно време и ресурс когато е смъкнал апарата си и е отишъл там.И се оказало че било напразно.Затова е и яда затова е и жалбата на КЗП...
                          Между другото това си е проблем.Доста сервизи търсят решение на това.Идеята е че ако не става просто клиента да не опитва.Защото самия сервиз губи от такъв негативизъм и клиентите се настройват лошо

                          Коментар


                          • #43
                            От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Верно приличаш на Терзиев
                            Да бе , да се таковам ......
                            От половин час че чудя на кой ми мяза ....
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                              "Някой пак го налегна логореята!" ......... Пише ми го някой с 13400 поста, отделно, че vBulletin не брои мненията в темите за спам. Айде да не го избиваме на лични нападки, не съм дошъл тук да ме одобрява и поправя който и да е, па ако ще и ника му да е оранжев. Ако забеляза - не аз вдигнах темата тази сутрин, захапал съм по канален ред, и ще пиша. Друг ако влезе в тоя коловоз да знае какво да очаква. Явно е станала масова практика клиентът да е виновен за всичко, това е ново за мен. Нека мине време, може аз да не съм прав, засега няма да им правя масиран черен PR, нека ми отлежи.

                              Коментар


                              • #45
                                От: ДИ ЕМ ДИ ООД Русе - асистирана повреда

                                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                                Бате Спарки! Проблем има и ние сме го обсъдили в началото.Проблема е че клиента е загубил ценно време и ресурс когато е смъкнал апарата си и е отишъл там.И се оказало че било напразно.Затова е и яда затова е и жалбата на КЗП...
                                Между другото това си е проблем.Доста сервизи търсят решение на това.Идеята е че ако не става просто клиента да не опитва.Защото самия сервиз губи от такъв негативизъм и клиентите се настройват лошо
                                Проблем може и да има, ама не е в това че нямат гараж и не е в това че искат свалена част. Не са автосервиз, а фирма за поправка на спирачни апарати или там квото е. За ремонт на спирачен апарат в общия случай е нужна будка с площ 4кв.м и почти никакво оборудване.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X