Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на охладителната система от масло .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Почистване на охладителната система от масло .

    Алтернативата която предлагат е това


    https://www.henkel-adhesives.com/gr/...c-ne_5226.html
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Почистване на охладителната система от масло .

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Не виждам как само лимонена киселина ще изчисти масла и маслени гадости, ма щом казват...
      Подозирам че се притесняват да не цъфне радиатора и затова са сменили прерарата

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190913-133116.jpg
Прегледи:1
Размер:66.2 КБ
ID:5820878
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Почистване на охладителната система от масло .

        А принципно като ползвател на марката фиат май съм писал и в тоя форум за чистителя на радиатори на бардал.
        Една опаковка стига за 10литра система.Сипва се.Оставя се колата да загрее и поработи и се точи.Ако имаш желание го правиш 2 пъти както аз правех на пунтото тъй като то е със 5литрова система.2 години поне след това караш без да има нужда от подмяна на антифриз заради ръжди.
        Та чисти пущината.И не ебава 25годишни радиатори и маркучи.ПРОБВАНО около 5-6 години и на 100к километра с онзи ЗВЕРррр.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #19
          От: Почистване на охладителната система от масло .

          С Меглио съм чистил, при това с голям успех но свален радиатор. Системата я промих с някаква друга химия (не помня вече). Добра добавка на реномирана фирма би трябвало да измие повечето мизерия. Но ще тъмнее антифриза така или иначе ...

          Коментар


          • #20
            От: Почистване на охладителната система от масло .

            Аз ползвам това:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l400 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:15.6 КБ
ID:5820888

            Работи, но го дават за системи до 7л, та за по-обемни, ако всичко е било яко с мазнотии, слагам две.
            В случая от темата и едно би свършило работа.

            Може и да има друг подобен продукт, но не съм срещал.
            Ако някой е, моля да сподели.

            P.S. Това го ползвам при неразглобен и работещ автомобил.
            Ако всичко е разкостено блока бих го измил с промишлен обезмаслител, а за халумина - според случая.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 13-09-19, 21:03. Причина: P.S.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Почистване на охладителната система от масло .

              https://m.youtube.com/watch?v=sxr3syywJsY
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Почистване на охладителната система от масло .

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Точно за това говорим, гадничко е за здравето Мр Мускул но като ефективност за сега не съм пробвал/виждал нещо по-добро за тонове гняз натрупвана с години.

                Вчера съживявах един мотоциклет и бях на ръба да топна свеща в Мр Мускул щото ми писна с шкуртка и тоалетна хартия да я вкарвам в пътя докато запали пущината, Мр Мускул свършва перфектна работа за под 10 мин, механично почистване отнема поне 3 пъти повече и не може и на половина да достигне качеството на почистване.
                Зацапана свещ се чисти, като я нагрееш с горелката да светне .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #23
                  От: Почистване на охладителната система от масло .

                  Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                  А принципно като ползвател на марката фиат май съм писал и в тоя форум за чистителя на радиатори на бардал.
                  Една опаковка стига за 10литра система.Сипва се.Оставя се колата да загрее и поработи и се точи.Ако имаш желание го правиш 2 пъти както аз правех на пунтото тъй като то е със 5литрова система.2 години поне след това караш без да има нужда от подмяна на антифриз заради ръжди.
                  Та чисти пущината.И не ебава 25годишни радиатори и маркучи.ПРОБВАНО около 5-6 години и на 100к километра с онзи ЗВЕРррр.
                  Ще му звънна тия дни на Ники Златков да го преслушам какво има на Бардал за такива ситуации . Естествено не пречи да третирам системата с Меглио или промишлен обезмаслител преди добавката . Това естествено след като отстраня причината за попадането на маслото в охладителната система . Всички колеги се кълнат че са някакви дуралуминиеви втулки между дюзите и главата . Аз такъв двигател не съм отварял и съм малко на сляпо .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Почистване на охладителната система от масло .

                    Бардал е повече реклама отколкото работи. Не се набутвай.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Почистване на охладителната система от масло .

                      Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                      Бардал е повече реклама отколкото работи. Не се набутвай.
                      Е сА ше видиш като ти наскочат ултрасите !

                      Я качи снимка, а ако може и описание, на твоят продукт.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Почистване на охладителната система от масло .

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Е сА ше видиш като ти наскочат ултрасите !

                        Я качи снимка, а ако може и описание, на твоят продукт.

                        Пет лева че е киселина.
                        Както и твоя
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Почистване на охладителната система от масло .

                          На Джоу предложението беше за обезмаслител за охладителна система, а не за препарат за почистване на отлагания в същата (корозия или варовикови). Така че 10 лева, че не е киселина, освен ако е пълно менте и етикетът е някаква глупост, родена в търговския отдел.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Почистване на охладителната система от масло .

                            Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                            На Джоу предложението беше за обезмаслител за охладителна система, а не за препарат за почистване на отлагания в същата (корозия или варовикови). Така че 10 лева, че не е киселина, освен ако е пълно менте и етикетът е някаква глупост, родена в търговския отдел.
                            Dodecylbenzenesulphonic acid

                            Къде да си чакам парите?

                            https://www.wynns.eu/wp-content/uplo...-e01.01-en.pdf
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Почистване на охладителната система от масло .

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Пет лева че е киселина.
                              Както и твоя
                              Е кво да е ?! Едва ли ще е СветЕна Вода !

                              Просто някои пациенти се лекуват с плацебо-ефекта на скъпите продукти.

                              P.S. Аз ползвам обезмаслителят на Верона за почти всичко, като според нуждите ми е от няколко капачки в кофата за мопа до 100% ако нещото е омазано с петролна, животинска или растителна мазнина.
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 14-09-19, 15:10. Причина: P.S.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Почистване на охладителната система от масло .

                                Препаратът-обезмаслител може би не е лош и работи правилно. Няма основно или киселинно действие и не трябва да има притеснения за корозия. Наложи се да прочета какво има в него..додецилбензенсулфонатна киселина или сол и още 4-5 с подобни имена Не е далеч от праха за пране и миещите препарати от бита.
                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Dodecylbenzenesulphonic acid

                                Къде да си чакам парите?
                                Където е удобно, но надали има защо..
                                Препаратът е неутрален, според документа.
                                Мазнините не са киселини, въпреки, че името им е "киселина". Свещите в църквата са от такива неща.
                                [https://www.wynns.eu/wp-content/uplo...-e01.01-en.pdf - пише pH:7, това е неутралното ниво на киселинност.
                                Освен нещото с име "киселина" има и няколко други, които спадат към основите, също трябва да се сложат кавички. Резултатът е повече сапун, отколкото киселина. Реагира с мазнини, променя ги за да се смесват с вода.
                                Последно редактирано от Stbd; 14-09-19, 18:02.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X