Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на охладителната система от масло .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на охладителната система от масло .

    Какво да сипвам някакви добавки ? На тоя Опел https://www.offroad-bulgaria.com/sho...=25438&page=41 му реших съдбата взимам го аз . Дали ще излезе само втулките на дюзите или гарнитурата на главата няма значение все ще го оправя но задължително трябва да почистя маслото от охладителната система . Проблема е сериозен навремето ортака взе така един Ситроен С 15 с масло в антифриза и години наред му се разлагаха и гърмяха водни маркучи .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Почистване на охладителната система от масло .

    Макркучите са маслоустойчиви. По-скоро е ползвал някакъв антифриз "на промоция".
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Почистване на охладителната система от масло .

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Макркучите са маслоустойчиви. По-скоро е ползвал някакъв антифриз "на промоция".
      И на мен така ми се струва. Заливал съм маркуч на радиатор без да искам. Блеех и съм забравил отворената туба при двигателя. Като запалих, докато слязох половин туба изтече върху него. Изтрих само, остана си мокро по маркуча и нищо му нямаше. И сега си е оригиналния.

      Коментар


      • #4
        От: Почистване на охладителната система от масло .

        Едно шише Мегльо и оставяш да работи половин час.После точиш и готово. Лично проверено и работи.

        Коментар


        • #5
          От: Почистване на охладителната система от масло .

          С Меглиото трябва да се внимава и да се сипват малки количества защото се разпенва. Аз лично съм ползвал Wurth radiator cleaner и бих препоръчал да се ползва именно този препарат. По отношение на маркучите - със сигурност ако не се вземат мерки и вече не е късно ще започнат да правят проблеми.
          Дела трябват, а не думи.

          Коментар


          • #6
            От: Почистване на охладителната система от масло .

            Тц. Не се пени въобще, сипваш бистра водица и точиш с цвят на мляко. А вътре имаше поне два литра черно дизелово масло. Радиатор клинера е пак обезмаслител или поне намирисва на киселина някаква.

            Коментар


            • #7
              От: Почистване на охладителната система от масло .

              Промивка с вода не върши ли работа? Ако няма алуминий по охладителната система, може с обезмаслител.

              Киселините не са обезмаслители и обезмаслителите не са киселини. Почистващите препарати за радиатори обикновено се борят с варовикови отлагания и СА киселини (лимонена), които не действат върху маслата или маслени отлагания.

              Маркучите на водната система е невъзможно да са маслоустойчиви, защото маслоустойчивата гума се разпада от алкохоли, гореща вода, гликоли и определени други съединения. Които са в антифриза или охладителната система по принцип.

              Коментар


              • #8
                От: Почистване на охладителната система от масло .

                Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                ...Ако няма алуминий по охладителната система, може с обезмаслител....
                Че какво общо има едното с другото? Трябва да сложиш някаква силно алкална адска смес за да атакува значимо алуминия. От Meglio-то в общия случай нищо му няма. Сега, ако караш с него седмица, нямам идея. Ама нали говорим за промивки? Това за мен е да работи докато загрее да отвори всичко + до час след това.

                Виж от разни индустриални бози се е случвало да ми побелее всичко алуминиево по мотора след автомивка - не го бяха изплакнали достатъчно.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Почистване на охладителната система от масло .

                  Всички обезмаслители са много агресивни спрямо гума и алуминий, Мр Мускул яде алуминий за закуска, ползвайте за много кратко време и после добро изплакване!
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Почистване на охладителната система от масло .

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Мр Мускул яде алуминий за закуска, ползвайте за много кратко време и после добро изплакване!
                    Мр Мускул поне в 2 от разновидностите си (отпушвач на канали и чистене на фурни и бармекюта) е с pH 13 и доволна доза натриева основа. Естествено че атакува алуминий.

                    Meglio-то e далече от това. Най-малкото pH-то му е 11. В MSDS-а му изобщо не присъства натриева основа и поне на мойте ръце нищо им няма от съприкосновение с него. Мр Мускул с гола ръка не смея да пипам.

                    ПП: А и не всичко обезмаслители са агресивни към гума. Виж например TRW обезмаслителя. Няма и ацетон и "близки" производни вътре. Не че в случая може да се ползва де.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Почистване на охладителната система от масло .

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Мр Мускул поне в 2 от разновидностите си (отпушвач на канали и чистене на фурни и бармекюта) е с pH 13 и доволна доза натриева основа. Естествено че атакува алуминий.

                      Meglio-то e далече от това. Най-малкото pH-то му е 11. В MSDS-а му изобщо не присъства натриева основа и поне на мойте ръце нищо им няма от съприкосновение с него. Мр Мускул с гола ръка не смея да пипам.
                      Точно за това говорим, гадничко е за здравето Мр Мускул но като ефективност за сега не съм пробвал/виждал нещо по-добро за тонове гняз натрупвана с години.

                      Вчера съживявах един мотоциклет и бях на ръба да топна свеща в Мр Мускул щото ми писна с шкуртка и тоалетна хартия да я вкарвам в пътя докато запали пущината, Мр Мускул свършва перфектна работа за под 10 мин, механично почистване отнема поне 3 пъти повече и не може и на половина да достигне качеството на почистване.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Почистване на охладителната система от масло .

                        Магарцедес предлагаха една специална химия за целта, но гледам са я спрели и са я заменили с лимонена киселина.
                        Преди беше disodium trioxosilicate pentahydrate
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Почистване на охладителната система от масло .

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190913-132015.jpg
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5820877
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Почистване на охладителната система от масло .

                            Ako имаш път към Сточна гара, мини ще ъи дам нещо специално за промиване на охл система на OWS - Germany. По добро на пазара няма.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Почистване на охладителната система от масло .

                              Не виждам как само лимонена киселина ще изчисти масла и маслени гадости, ма щом казват...
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X