Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за тръбогиб

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мнение за тръбогиб

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    "как се обърна Пламен Петров".
    https://www.vbox7.com/play:89a968f5?...tes&id=2023514
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Мнение за тръбогиб

      Батьо, гледам че си уважаван в тоя форум и точно затова се опитах да намеря едно видео, ама не го намерих, но ще си го извадя от камерата...

      Аз, лично, навремето се претърколих в едно дере доволно, дойде пожарна, полиция и т.н. След няколко шамара, големи колкото шансови лопати, пак не признах, че съм правил глупости, ама те си знаеха. Жигулката изхвръкна от завоя с бая скорост и единственото, което ме спаси беше вътрешната клетка.

      Оттогава знам какво е болка, защото част от тръбата се беше "отвъртяла", и се беше забила в прасеца ми. Няма да казвам каква беше болката след катастрофата. Но по-важното е, че осъзнах че след удар всичко трябва да се огъне навън от теб, а не към теб.

      Всички сериозни клетки се правят по начин, който да изведе силата на удара навън. Всичко е насочено навън. Това е една цяла наука, а не да пипнеш телоподаващото и да почнеш да "твориш".

      Когато огънеш тръба на тръбогиб, тя ще се огъне по силата на удара. Че и по-лошо, ще се сцепи и не се знае накъде ще тръгне, освен ако не си й дал посока. И ако не сметнеш кое как ще се огъне и какво ще направи - браво!

      Ма, дет викаш - аман от разбирачи и огъвачи на колена, явно си го адресирал към мен. Жалко е, че го чух от теб, мислех те за по-читав.

      Коментар


      • #33
        От: Мнение за тръбогиб

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66392970_2449851535035655_8974583243030396928_n.jpg
Прегледи:1
Размер:241.2 КБ
ID:5820868

        Драги "любител на колената" - може ли да посочите на снимката (комплект заготовки за "бъги") къде са "колената от железарията" ?
        Ся, тия не правят "уазки", но точно правят машини движещи се с 170-180 km/h (по черно, и това е носещата част!)

        /Bomber Fabrication за информация/

        P.S.: въпросният тръбогиб става като евтино решение ама си е неудобен. Да не се мачка тръбата, може да се пълни с пясък (и затапва от двата края).
        Последно редактирано от BulAf; 12-09-19, 22:47.

        Коментар


        • #34
          От: Мнение за тръбогиб

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Каймане, наистина да се спреш.
          Че най-вече излагаш себе си.
          Както се каза по-горе-за здрава конструкция се изискава да има колкото може по-малко заваряване. То ебава майката на метала, но като нямаме друга опция-няма мърдане.
          Може обаче да намалим шевовете като използваме тръбогиб, а не готови колена.ю Да, коляното е с еднаква дебелина на стената, но двата шева в краищата влошават конструкцията много повече от изтъняването на стената на тръбата по външния диаметър.
          Като това изтъняване не е толкова страшно, не е много тънко там след огъване.
          Моите клетки съм ги правил с колена, защото нямам тръбогиб, но това не означава,ч е това е правилния метод. Просто за нашето каране върши работа.

          А и търтея даде изискванията на ФИА. Ако там не знаят какво да изискват...

          По темата-ако се огъва на малък градус-тези с крика долу-горе стават. За по-сериозни градуси-тръбата се смачква, и вече не е това което трябва. Ако се налагат такива градуси-по-добре с колена, с луфт за провар, и добър заварчик.
          Истината е в дорника, ама на малко места има такива. Поне които да вършат услуги.
          Благодаря за съвета. Спирам се наистина, няма мат'риал, дето се казва.

          Коментар


          • #35
            От: Мнение за тръбогиб

            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение


            P.S.: въпросният тръбогиб става като евтино решение ама си е неудобен. Да не се мачка тръбата, може да се пълни с пясък (и затапва от двата края).
            Първото смислено мнение в темата. Също се пълни с масло, когато се огъва.
            И пак не става. Огъва ли се - мача е свирен.

            Коментар


            • #36
              От: Мнение за тръбогиб

              Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
              ...
              Ако вие си мислите, че ще ми се мотате в калищаците ...
              Тук сме такива, дето се мотаме из калищаците. Като не ти изнасяме - бутонът горе в десния ъгъл.

              Някои от тия, на които се дръвчиш, съм ги виждал живи и здрави, след като са правили кълбета надолу по хубав баир. Т.е. сгънали са тръбите достатъчно добре ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Мнение за тръбогиб

                Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                Когато огънеш тръба на тръбогиб, тя ще се огъне по силата на удара. Че и по-лошо, ще се сцепи и не се знае накъде ще тръгне, освен ако не си й дал посока. И ако не сметнеш кое как ще се огъне и какво ще направи - браво!
                Аз не виждам начин да дадеш посока винаги ще се сгъва на вътре след като удъра е от вън.

                Коментар


                • #38
                  От: Мнение за тръбогиб

                  Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                  И ако не сметнеш кое как ще се огъне и какво ще направи - браво!
                  Ма, дет викаш - аман от разбирачи и огъвачи на колена, явно си го адресирал към мен. Жалко е, че го чух от теб, мислех те за по-читав.
                  Ей тука не позна,никой нищо не смята защото е сметнато предварително.За справка виж приложение "Ж" в правилника на БФАС.Има няколко вида клетки,избираш удачната за твоя случай и я изпълняваш.Ако ти е скъп живота,е добре тръбите да.са хроммолибден със посочените диаметри и дебелини,става и със черни безшевни като компромис.Заварките се изпълняват от заварчик паспортчик,следва комисия която одобрява (или не) и издава паспорт на машината.По белият свят такава конструкция е годна пет години,след което се бракува.Ето и нагледно как се изпълнява.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170211_145217.jpg
Прегледи:2
Размер:119.3 КБ
ID:5820875
                  Тръбогиба от темата е "мачка -тръб",почти нищо не можеш да станеш без да се сплескат тръбите.Нищо не помага,нито пясък нито масло вътре.
                  Последно редактирано от petroffbg; 13-09-19, 08:25.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мнение за тръбогиб

                    С водопроводни на 3мм не съм имал проблеми до 2" , също и плътно Ф30 . При 2" има леки заченки към сплекване, но за предназначението им не беше от значение . Също може да се сгъне с по-голям радиус на няколко пъти с изместване и става доста добре .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X