Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Renault Laguna dcI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Renault Laguna dcI

    Дайте мнение за Рено Лагуна , модел 2002-3-4 година преди фейслифта.
    Интересува ме 1.9 dci 120 коня, но и общо като кола как е ?
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Мнение за Renault Laguna dcI

    Недей с този двигател. Имат проблем с турбото и главата. Уж ги опрявали след фейса, ама не разчитай. Търси си с 2.0 дци или от тези години бензин.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Renault Laguna dcI

      Принципно търся бюджетен и не от най-модерните автомобили. Немски не ме интересуват, защото няма да плащам за марката двойно.
      2.0 дци са на по-новите и след фейса, а те не ми харесват. Бензинова кола по никакъв начин няма да карам
      Явно, ако не става ътоя модел, ще е 406 с 2.0 Хди 110.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Renault Laguna dcI

        Имаше тука една такава но след фейслифта. Чисто нова, въртяха по 300-400 км на ден с нея и за 5 години я докараха до състояние скрап. Първи ремонт на турбо още в гаранция. След това още два пъти го смениха. За проблеми с глава не знам. Върнаха я на вторични, защото за 400 хиляди абсолютно всичко по колата вътре и вън беше тотална леш. Май само скоростната кутия беше наред.
        Това му е едно от хубавите неща на Реното-ако пише под 300 хиляди на километтража, най-вероятно са реални.
        Но турбото си го пиши консуматив. Ако не го е сменил предния собственик, ще се падне на теб.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за Renault Laguna dcI

          Бягай далече от Лагуна II.

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за Renault Laguna dcI

            Благодяря за съветите! Явно ще си търся 406-ца . Поне тоя мотор го карам над 50 К км вече и си му знам чалъмите, а и е непретенциозен и здрав.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за Renault Laguna dcI

              Саше, не знам колко ти е бюджета. Ако не ти пука за година, една 202 комби е два бона.
              А е много кола. Ако не е изгнила, де.
              Ако искаш по голяма - 210, пак е същите пари.

              Това са им последните с прости и здрави мотори и скорости.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за Renault Laguna dcI

                Е, именно де. Ако не са изгнили. Искам кола между 2002 и 2005 дизел икономична колкото моята. Градско 7 макс , извън 5 макс. Колите под 2000, колкото и да са здрави и безпроблемни, все пак са евро 1 в кавички, де и вече в полуразпад. Моята си върви, ама досадни ел проблеми с разпадащи се кабели и непрестанни ядове с ел ме побъркват. Бюджета е макс 2 бона и аз не мисля, че франсетата са толкова зле, ела па ПСА. Немско, абсолютно НЕ!
                Не може котур на 500 К и пет годин по-стара да ми струва с два бона отгоре на франсе, само заради марката.
                Ако можех да си намеря Ксантия като моята нова, щях да взема кредит и да я плащам десет годин. Ама нема , даже и по ябаната.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за Renault Laguna dcI

                  Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                  Бягай далече от Лагуна II.
                  И защо? Брат ми кара 107 коньовата 1.9 2007 от 3 години. Даде фира педала на газта, тампон на двигателя и това е.

                  На тази турбото не е с променлива геометрия и кара повече. И няма проблем с главите, а с дюзите. Но кой ли комънрейл дизел е застрахован от хвърляне на турбина, махавик или дюзи.

                  Преди 3 години я брои 4500 лв - с климатроник, 6 скорости, автопилот, полукожа, сензор за дъжд и разни други лиготии.

                  Само за сравнение - по същото време колегата ми взе Авензис 2005 отново дизел 115 к.с. за 8000 лв. Първата година смени скоростна кутия, маховик и съединител за около 3000 лв с труда. В интерес на истината ми харесва повече от Лагуната, но като започнем от почти двойната цена и минем през това, че далеч не е толкова безпроблемна ... предпочитам Лагуната

                  Просто за парите си Рено никога не е било лош избор. Подчертавам - за парите си. Аз карам Рена от 15 години.

                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за Renault Laguna dcI

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Е, именно де. Ако не са изгнили. Искам кола между 2002 и 2005 дизел икономична колкото моята. Градско 7 макс , извън 5 макс. Колите под 2000, колкото и да са здрави и безпроблемни, все пак са евро 1 в кавички, де и вече в полуразпад. Моята си върви, ама досадни ел проблеми с разпадащи се кабели и непрестанни ядове с ел ме побъркват. Бюджета е макс 2 бона и аз не мисля, че франсетата са толкова зле, ела па ПСА. Немско, абсолютно НЕ!
                    Не може котур на 500 К и пет годин по-стара да ми струва с два бона отгоре на франсе, само заради марката.
                    Ако можех да си намеря Ксантия като моята нова, щях да взема кредит и да я плащам десет годин. Ама нема , даже и по ябаната.
                    А то под 2к вече не е до година или марка.
                    1.5 е на практика скрап. Възможни са попадения, но то и някои хора печелят от тотото. Или ги удря гръм.

                    За съжаление новите коли са по проблемни + и то не заради конспирация, а щото много екология, много екстри.
                    Последно редактирано от turtey; 09-09-19, 23:30.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за Renault Laguna dcI

                      Именно. Искам комън рейл с турбина Гарет без геометрия, без демпферен маховик, без 16 вентиУки и подобни. Без ФАП., ДПФ и подобни изгъзици
                      Но да има все пак 4 ел джама, клима, централно заключване (РАБОТЕЩО), две-три еърбега и елементарни екстри.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за Renault Laguna dcI

                        https://m.mobile.bg/details/11564622777297887

                        Нещо подобно също е евтино и мотора е чук.
                        ОТкачването е малко кекаво за нашите пътища, горните носачи заминават.
                        Климатика е много добър като цяло, а на тая баш даже е двузанов.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за Renault Laguna dcI

                          А..не...алфист да е прокопсал не съм виждал досега, едва ли и ще видя. Тия са като ловците на вампири-само че във вечно търсене на майстори и части. В съседния квартал е сервиза на някакъв Лиско ли е, Лисан ли е...нещо такова. Често пазарувах там от едни складове навремето и все имаше по някой алфист в полу-зомби състояние да влезе да пита къде е сервиза. Ама изглеждаха все едно това им е последната надежда в живота. Той човека явно ги разбира де, щом го търсят толкова....ама аз като чуя "Алфа" и настръхвам по гърба. Иначе вътре е много гот-качвал съм се. Жабарите са я направили като седнеш вътре, да не ти се слиза.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за Renault Laguna dcI

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            А..не...алфист да е прокопсал не съм виждал досега, едва ли и ще видя. Тия са като ловците на вампири-само че във вечно търсене на майстори и части. В съседния квартал е сервиза на някакъв Лиско ли е, Лисан ли е...нещо такова. Често пазарувах там от едни складове навремето и все имаше по някой алфист в полу-зомби състояние да влезе да пита къде е сервиза. Ама изглеждаха все едно това им е последната надежда в живота. Той човека явно ги разбира де, щом го търсят толкова....ама аз като чуя "Алфа" и настръхвам по гърба. Иначе вътре е много гот-качвал съм се. Жабарите са я направили като седнеш вътре, да не ти се слиза.
                            Глей' ся приказки... От 6 години карам 156 и смея да твърдя, че съм си в ред, и доктора ми го каза и хапчетата даже ми спря.
                            За Алфата, както и за всички коли втора ръка по принцип си важи максимата, че ако предишния собственик е бил мундарин ще ядеш дървото. Моята е бензин/газ, гори масло (по-малко от колкото бензин) от както съм я взел и до сега единствения по-сериозен ремонт бяха окачването преди доста време и нови свещи заради АГУ-то.
                            Лисан си е име в средите и чува петела много яко.
                            Та на въпроса - 1.9 дизела на Алфа е един от най-сполучливите правени някога и си върви съвсем прилично. За съпоставима цена с всяка друга кола втора употреба от същата година на производство, Алфата ще даде много повече кола и удоволствие от шофирането.
                            За мен има един сериозен недостатък - не е маневрена достатъчно за да се кара спокойно в града. На скорост стои стабилно на пътя обаче.
                            Не я отхвърляйте като вариант в никакъв случай. Q4 е абсолютна класика но и там парите са малко по-различни за читав екземпляр.
                            По-здрави!

                            42

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за Renault Laguna dcI

                              Това което е дал Търтея като кола и в пъти повече от коя да е френска или немска в този бюджет. Окачването е малко кекаво, на едни 20-30к км ще правиш по нещо. Двигателя и скоростите чук без дръжка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X