Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Renault Laguna dcI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мнение за Renault Laguna dcI

    Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
    Аз пък съм на точно противоположното мнение. След 10-11 немски коли от 12 години съм точно на френски. Три броя. И ги сменям не поради дефекти, а просто защото ми омръяват. И съм напълно съгласен с автора на темата и не виждам защо постоянно се търсят начини зз налагане на своето мнение. И не само в тази тема. Във всички N на брой постове той казва какви са му желанията, ама НЕ - немско, та немско.....................Аз лично нямам нищо против немските коли, но съм съгласен, че при тях се плаща повече само заради наложеното преди години мнение. А нищо вече не е такова, каквото беше. Не само при колите.
    Не си налагам мнението към автора казвам АЗ какво бих предпочел и че за МЕН по правилен е този избор, както аз предпочитам немски коли предимно БМВ никой не може да ми наложи мнение да дам бмвто за пежо или рено.
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

    Коментар


    • #47
      От: Мнение за Renault Laguna dcI

      За работна кола не баничарка и този бюджет аз лично бих взел 210 комби.
      Малко е грозна, дизела не е най икономичния на света, но ако не е изгнила е на практика вечна.

      Но Сашо не ще стара немска
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: Мнение за Renault Laguna dcI

        [QUOTE=TigerHunter;3496462 Немско, абсолютно НЕ!
        ябаната.[/QUOTE]

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Немски не ме интересуват
        Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
        Не си налагам мнението към автора казвам АЗ какво бих предпочел и че за МЕН по правилен е този избор, както аз предпочитам немски коли предимно БМВ никой не може да ми наложи мнение да дам бмвто за пежо или рено.
        Ама аз да си кажа какво АЗ бих си купил. И това не е налагане на мнение...Пък пусналият темата да си гледа работата.
        Апропо - имал съм две БМВ-та 525i и 730i. Та не е хептен да не знам за какво става дума. На марки не робувам в нито една област. Вече. Много харесвам една песен на The Alan Parsons project - Old and wise (Това без майтап- много е добра!)
        И да не е съвсем off - когато отидох в офиц. сервиз на Рено за преглед на моята "Гуна" и казах, че съм имал Лагуна 1 едно време, приемчикът каза "Добре, че си пропуснал Лагуна 2, защото щеше да намразиш модела, а може би и марката."
        Лека вчер на всички!




        Венцислав Петров
        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
        0889 62 8четири 6четири

        Коментар


        • #49
          От: Мнение за Renault Laguna dcI

          Изкушавам се да ти предложа Авенсиса ми, ама с този твърд отказ от бензин... До 1500 оборота има много повече сила от новите дизели. Спокойно се кара на 800 оборота на 2-ра на леко изкачване и като дадеш газ тръгва. Склонен съм и някаква гаранция да дам за теб, но ще я продавам след 2 месеца някъде.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #50
            От: Мнение за Renault Laguna dcI

            Не ща бензин поради няколко причини. По-сложни са от дизелите, дори и от комън рейл. Поне за моите познания. Искат по-честа поддръжка като пробег. Обемът ми е ценен, независимо дълъг хеч или комби и не ща газ. Ако е на бензин, кола от порядъка на 1,3-1,5 тона ще гори повече от аналогичен като кубатура и мощност дизел.
            Въртящият момент в ниските няма да го коментирам.
            На дизела има два-три проблемни агрегата, които дефектират на -стотин хиляди. Останалото са само консумативи. Турбо кара 200 К , че и доста повече. Дюзи също, дебитомер също. Какво остава? А, регулатор на налягането. И той не се сменя на всеки 50 К, както свещи и кабели (примерно) на бензиновите.
            Това си е лично мое мнение и не искам никого да ангажирам с него, нито да споря.
            Разходът на дизелите , които харесвам, е съвсем поносим и със съвсем малко над разхода на газ-бензин същата кубатура, мощност и тегло. Като лева на км.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #51
              От: Мнение за Renault Laguna dcI

              Защо не щеш баничарка като търсиш обем
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #52
                От: Мнение за Renault Laguna dcI

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Не ща бензин поради няколко причини. По-сложни са от дизелите, дори и от комън рейл. Поне за моите познания. Искат по-честа поддръжка като пробег. Обемът ми е ценен, независимо дълъг хеч или комби и не ща газ. Ако е на бензин, кола от порядъка на 1,3-1,5 тона ще гори повече от аналогичен като кубатура и мощност дизел.
                Въртящият момент в ниските няма да го коментирам.
                На дизела има два-три проблемни агрегата, които дефектират на -стотин хиляди. Останалото са само консумативи. Турбо кара 200 К , че и доста повече. Дюзи също, дебитомер също. Какво остава? А, регулатор на налягането. И той не се сменя на всеки 50 К, както свещи и кабели (примерно) на бензиновите.
                Това си е лично мое мнение и не искам никого да ангажирам с него, нито да споря.
                Разходът на дизелите , които харесвам, е съвсем поносим и със съвсем малко над разхода на газ-бензин същата кубатура, мощност и тегло. Като лева на км.
                Въпросът е, че за този бюджет, не можеш да разчиташ, че нещо няма да те предаде. Дюзи, турбина, маховик са все четирицифрени суми. Докато комплект свещи, регулатор, бобина и т.н са 2-3 цифрени. Разходът се оправя с газова уредба. Отделно не се знае дали утре нашите тикви няма да наложат някакво ограничение на влизането на дизели в центъра на големите градове.

                Иначе и аз карам дизел и се кефя, че не ми създава проблеми. Ама моят, не е като новите и не е за 2к лв.

                В крайна сметка пълно щастие няма. Все е чувал със змии. Каквато си извадиш



                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #53
                  От: Мнение за Renault Laguna dcI

                  Свещи и кабели а 50К?! На моята Хонда и дават смяна на свещи на 160к, струват $20 /NGK Iridium/. Кабелите са оригиналните 19 годишни на 300к и отгоре. Аз ли нещо пропускам или Сивика ми е някакъв извънземен...
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мнение за Renault Laguna dcI

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Не ща бензин поради няколко причини. По-сложни са от дизелите, дори и от комън рейл. Поне за моите познания. Искат по-честа поддръжка като пробег. Обемът ми е ценен, независимо дълъг хеч или комби и не ща газ. Ако е на бензин, кола от порядъка на 1,3-1,5 тона ще гори повече от аналогичен като кубатура и мощност дизел.
                    Въртящият момент в ниските няма да го коментирам.
                    На дизела има два-три проблемни агрегата, които дефектират на -стотин хиляди. Останалото са само консумативи. Турбо кара 200 К , че и доста повече. Дюзи също, дебитомер също. Какво остава? А, регулатор на налягането. И той не се сменя на всеки 50 К, както свещи и кабели (примерно) на бензиновите.
                    Това си е лично мое мнение и не искам никого да ангажирам с него, нито да споря.
                    Разходът на дизелите , които харесвам, е съвсем поносим и със съвсем малко над разхода на газ-бензин същата кубатура, мощност и тегло. Като лева на км.
                    Газовата бутилка може да е на мястото на резервната гума, в багажника караш патерица ако искаш или правиш една карта СБА с безплатна пътна помощ. Ако бензиновата е над 1,8 върви прилично, набира мазно, по-тиха е от дизел, има по-малко вибрации, не тръпнеш на -15 градуса дали ще запали и т.н. Повечето дизели забиват муцуна след 3 000 оборота и само заради турбината създават впечатления, че вървят. Карането на бензин/газ/мас без турбо си иска обороти, но не е проблем да го разтриеш до 5-6 хил. оборота. При дизела това го няма, след 3 000 оборота ръчкаш на следваща предавка. Аз карах само дизели, сега карам 2,0 на бензин/газ и предпочитам именно него. По-голям мотор има тяга и набира на всякаква скорост, върви и набира прилично без да ти гръмне главата. Миналата седмица карах едно 3,0 TDI(233 HP) и също вървеше хубаво, автомат, куатро, но е други пари, ремонтите му също.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мнение за Renault Laguna dcI

                      Досега от над 20 коли и джипове които съм имал, бензиновите са ми създавали ядове в пъти по малко от дизелите и поддръжката им е била по изгодна. Свещи и кабели съм сменявал два пъти на витара 1.6 и на 316и е36. И повечето ми бензинки съм сигурен че са си били с оригиналните свещи и кабели (както на двете ми бензинови коли които карам в момента). Личното ми мнение е че бензиновите са по евтини за обслужване.
                      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мнение за Renault Laguna dcI

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Не ща бензин поради няколко причини. По-сложни са от дизелите, дори и от комън рейл. Поне за моите познания. Искат по-честа поддръжка като пробег. Обемът ми е ценен, независимо дълъг хеч или комби и не ща газ. Ако е на бензин, кола от порядъка на 1,3-1,5 тона ще гори повече от аналогичен като кубатура и мощност дизел.
                        Въртящият момент в ниските няма да го коментирам.
                        На дизела има два-три проблемни агрегата, които дефектират на -стотин хиляди. Останалото са само консумативи. Турбо кара 200 К , че и доста повече. Дюзи също, дебитомер също. Какво остава? А, регулатор на налягането. И той не се сменя на всеки 50 К, както свещи и кабели (примерно) на бензиновите.
                        Това си е лично мое мнение и не искам никого да ангажирам с него, нито да споря.
                        Разходът на дизелите , които харесвам, е съвсем поносим и със съвсем малко над разхода на газ-бензин същата кубатура, мощност и тегло. Като лева на км.
                        Напълно те разбирам, аз съм така с дизелите. Иска малко знания което и гориво да караш. Като купувах тойотата предишния собственик беше сменял кабели и свещи и газта като цяло беше много зле, няма прекъсвания и предърпвания, но не вървеше, гореше повече от нормалното и инсталацията беше видимо зле. Още преди да и сменя номерата я закарах на правилния газаджия. Вика тая газова който я е слагал изобщо не знае какво прави. Сложи старите мои дюзи баракуда(беше със скапаните валтек) по мое желание, оправи малко дължините на маркучите и я пренастрои. За 2 часа и 50лв. резултата - друг автомобил, върви повече и разход 1л. надолу. Малко след това и оправихме аванса на запалването и махнах катализатора, пак леки настройки и разхода още 0,5л. надолу с още по-добро вървене, спрямо бензин до 2000 оборота върви повече на газ, над 2000 малко повече на бензин, като я караш нормално не можеш да разбереш на кое гориво е ако не гледаш лампичките, като я настъпваш на бензин като всеки бензин има лек аромат на бензин, на газ няма никакъв.
                        След като се направи един ГИ като хората само караш и при най-малки наченки на проблем трябва да реагираш иначе се задълбочават, от едни свещи или кабели заминават и бобини и после се започват мъките. При мен след оправянето на газовата за близо 30 000км. единсвения проблем беше пробила лула която диагностирахме и сменихме за 15мин. със стария кабел от предишния собственик. Филтрите на ГИ са 10лв. и ги сменям за 15мин. на всеки 7-10км. или ако усетя някакво спъване тъй като често се налага да зареждам на случайни бензиностанции. Въздушния кара по над 15 000км., но пак зависи от прахоляка, струва 15-20лв. някъде и е сравнително скъп за подобна кола.

                        С дизела е същата работа - като оправиш наследените проблеми реагираш при най-малкия и като цяло нямаш почти никакви грижи, изтървеш ли я се започват мъките.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мнение за Renault Laguna dcI

                          Сашо, съвсем наскоро се наложи да купим в семейството малка кола. Избрах Ц2 от "нашата" марка и споделям мнение от търсенето на кола.
                          Дай нагоре бюджета - за тези пари...едва ли. Иначе съм с две ръце за французойка или италианка.
                          Много ми харесва Фиат Мултипла, не като дизайн а кото вътрешно пространство. Огледай...ще останеш приятно изненадан.
                          Успех в избора!
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мнение за Renault Laguna dcI

                            Относно заложения бюджет :
                            - Аз миналата година като търсих кола също заглеждах разни екземпляри по 2-2.5 бона, е вярно само по снимки. Ами в общи линии бяха с преливащи от фасове пепелници, брутално изпокъсан салон, стърчащи жици от таблото, мега-хард агро тунинг, за цялостно боядисване, или с изричната уговорка, че автомобила не може да се прехвърли. Със сигурност може и да излезе нещо свястно за тези пари, но в общия случай, поне според мен не си заслужава дори да де стига до реален оглед.

                            Коментар


                            • #59
                              Мнение за Renault Laguna dcI

                              За тези пари има ама са по автокъщите в Дупница примерно.
                              Дебниш автовозите и ги проверяваш като ги свалят.
                              Аз лично френско не бих си вземал.

                              Преди години слезнах от Опел Вектра 97 на Пежо 206 2004 ми няма такова лай’о.
                              Усещането и качеството 2 пъти надолу.
                              Иначе големи драми Пежото нямаше само веднъж ме остави на един паркинг зимата поради развит болт на акумулаторната маса намиращ се под мотора и съответно над металната кора.

                              Абе много технически решения дето немеца като ги види и ще припадне.
                              Това да не му работи нещо по електриката беше редовно.
                              Недомислени коли и това е...

                              Некоя по дърта японка от слънчева страна се вписва чудесно в бюджета.
                              Последно редактирано от rosen_offroad; 15-09-19, 17:30.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мнение за Renault Laguna dcI

                                Припомням, че таргета е 2002-2006 година. Бюджетът може да се коригира до 2,5 К. Моите терзания са класическите линии. Модерните изгъзици и сапунеркаджийски дизайни, както интериор, така и екстериор, не ме радват.
                                Това е част от удоволствието, да караш определена марка и модел кола. Да ти харесва.
                                Практичност, но и естетика.
                                А естетиката е много субективно понятие.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X