Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Renault Laguna dcI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мнение за Renault Laguna dcI

    Стило хеч, както казах съм карал и има зетя. Малка ми е . Аз съм строител. Комбито на Стило е отвратително грозно. На хеча багажника е смешно малък.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #32
      От: Мнение за Renault Laguna dcI

      На твоята турбото прави 0.5
      На зет ти 1.5 и нагоре според колкото са го надули. Съответно от там и коне но и липса на дълговечтост.
      Има хлопели и сааби с тоя дизел, но за там нямам информация
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Мнение за Renault Laguna dcI

        По принцип Laguna II няма нищо общо със здравината на Laguna I и III и е желателно да се избягва, мога да ти извадя достатъчно статии по въпроса. Stilo е същата работа, както и повечето Алфи, който познавам с такива все нещо и ремонтира, ако пък е за 2 000 лв още по-зле да намериш запазен екземпляр.

        Коментар


        • #34
          От: Мнение за Renault Laguna dcI

          Просто като идея, зашо не погледнеш и някоя тойота авенсис. Влиза в ценовия диапазон, в годините 2005-2006 не, но се намират запазени екземпляри.

          Коментар


          • #35
            От: Мнение за Renault Laguna dcI

            Авенсис в интервала 2002-2005, се съмнявам да намеря в бюджета. Иначе харесвам Авенсиса. Малко ме притеснява цената на поддръжката обаче , а и за D4D не знам нищичко що за мотор е. Както споменах, бензинови мотори не ме интересуват.
            Авенси само комби. Малкия хеч е малък, модела седан-абсурд.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: Мнение за Renault Laguna dcI

              Фиат Брава бензин имах много време и се оказа твърде сполучлив автомобил. Стило е същото доколкото съм наясно. Аз бих взел Стило комби дизел с чиста съвест ако ми трябва бачкаторска кола с ниски експлоатационни разходи.

              Коментар


              • #37
                От: Мнение за Renault Laguna dcI

                Последните 2 години имам доста наблюдения и контакти в 307 - средите, гледам, че е сред заподозрените. Ами дори и да е на зор продавача, качествен екземпляр от тези години за под 3,5 бона поне аз не съм виждал. Твой човек за 2 бона може да ти докара някъде от вън, това си е реален вариант. ама трудно някой се разделя с добре поддържана машина.
                Иначе за идеята и аз държа едно 22 г. TDI в перфектно здраве, не ми трябва особено, ама и не го продавам. Само последното лято имах реални оферти от колеги за 2 бона.

                Коментар


                • #38
                  От: Мнение за Renault Laguna dcI

                  Съгласен съм с горното. Знам обаче, че педантично поддържана кола струва по 3. Аз не се страхувам да си постегна колата и да сменя каквото е нужно, стига да е запазена, без гнилочи, салона да е здрав и всички електрики и климатика да работят. Това ми е трудното на мен. Досега не съм имал кола с добре работещ климатик. примерно.
                  Проблемът на по-старите коли е именно амортизацията на материалите, жиците, тъканите, боята. Бих си взел един предкамерен турбодизел, ама няма монтиран на запазена кола.
                  Така че, предпочитам по колата да има за постягане механично, стига да не е сериозен проблем с двигателя, но да е със запазен интериор, екстериор и електрики.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мнение за Renault Laguna dcI

                    Преди година по това време и аз започнах да "търся" по сходни на твоите критерии в доста широк диапазон модели, ама бюджета ми беше 4-5 бона. Просто под тези пари не си заслужава "стягането".Нагледах се на коли на "много мой човек", средно с 1000 под пазарната цена, дето един Бог знае колко още по 1000 има да се дадат по тях. Не зная дали търсиш "нов внос", но при мен задължително условие е регистрирана и карана в БГ поне година. Държат по-ниска цена, и се задържат доста повече време, масовия клиент бяга като дявол от тамян от коли карани тук. Също не търсех кола без забележки, ама попаднах на такава, датчик на АБС, две подгревни свещи и задни накладки, и вече 9 месеца и 6 000 км. напълно безгрижно. И я взех с 1000 лв. под цената на новия внос.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мнение за Renault Laguna dcI

                      Сега се сещам, познат с подобни изисквания си взе Фиат добло
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мнение за Renault Laguna dcI

                        Доблото предполагам е добра кола, но по грозотия е рамо до рамо с Мултиплата. Започнах да заглеждам Пежо 806, Ситроен Евазион и Фиат Улис.
                        Последната я има братовчед ми и си уговорих едно кръгче. Той е много доволен. Кара я почти 15 години.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мнение за Renault Laguna dcI

                          И, да. Предпочитам да взема кола за 2 бона и да вкарам още толкова за да я стегна, отколкото да взема за 4 и да се окаже, че пак трябват 2 хилки.
                          Нов внос не търся. Предпочитам да сменя само номерата и да платя нотариални такси. Не съм предубеден към коли, поддържани от българи. Даже обратното.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мнение за Renault Laguna dcI

                            На всички Мултиплата им е грозна, ама кой се е качил на нея (особено на фейслифтовата), не е слязъл. Рядко добре премислена кола. Но за 2000 читава няма.
                            Последно редактирано от santaclash; 12-09-19, 00:01.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мнение за Renault Laguna dcI

                              Каквато и кола да вземеш за 2 бона няма да е цвете сигурен съм. Ваговете подпушват защото на почти всички им изгърбушват катализаторите и барат по електрониката (все пак всички "пилотчета" са с 1.9 тди), но пушенето е нормално за 16-20 годишна кола. Алфите не са лоши коли, 1.9 jtd първия мотор им е добър, честно казано предпочитам да взема по-стара немска кола примерно 1998-2000 E36, Е46, w210, A4 и тн. за същите пари като по нова 2002-2004 френска кола.
                              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мнение за Renault Laguna dcI

                                Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                                честно казано предпочитам да взема по-стара немска кола примерно 1998-2000 E36, Е46, w210, A4 и тн. за същите пари като по нова 2002-2004 френска кола.
                                Аз пък съм на точно противоположното мнение. След 10-11 немски коли от 12 години съм точно на френски. Три броя. И ги сменям не поради дефекти, а просто защото ми омръяват. И съм напълно съгласен с автора на темата и не виждам защо постоянно се търсят начини зз налагане на своето мнение. И не само в тази тема. Във всички N на брой постове той казва какви са му желанията, ама НЕ - немско, та немско.....................Аз лично нямам нищо против немските коли, но съм съгласен, че при тях се плаща повече само заради наложеното преди години мнение. А нищо вече не е такова, каквото беше. Не само при колите.
                                Венцислав Петров
                                Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                                Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                                0889 62 8четири 6четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X