Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

    В пресата пише, че от 1 Юли енергото трябва да реагира и да монтира в 30-дневен срок.
    Да поясня: устройството дава възможност да си виждаш в реално време потреблението, най-вероятно и прекъсванията (основно за тях питам).
    Публикувайте отговор

  • #2
    От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    В пресата пише, че от 1 Юли енергото трябва да реагира и да монтира в 30-дневен срок.
    Да поясня: устройството дава възможност да си виждаш в реално време потреблението, най-вероятно и прекъсванията (основно за тях питам).
    Аз, тинтири минтири, плюсове не виждам, виждам възможности да те лъжат повече и виждам една голяма промяна в ущърб на клиента, ще обясня, че е малко завъртяно.

    Сега с аналоговите въртящи се електромери, може да захраниш реално по-мощни консуматори от колкото можеш с умен електромер но и това се прежалва, примерно с аналогов можеш да точиш 10 киловата без грижи с новите максимума е 6 и прекъсва.

    Най-голямата промяна заради която се натискат да ги слагат е следното - вече НЕ плащаш по простата формула изхарчил 1 КвЧ = примерно 0.1 лев за 1 час а плащаш по следната завъртяна формула, ако харчиш 2 Кв средно на час като не надвишаваш тия 2 кв, всичко е лесно, за 1 час дължиш 0.2 лева, ако обаче харчиш 9 квч / час за 1 час няма да платиш примерно 0.9 лева а ще платиш - 1.40 лева защото си преминал средно/обичайно потребление и си влязал в режим ала бала който съответно се таксува повече и дъра бъра с новия електромер за същото количество изхарчен ток ще плащаш повече ако имаш сериозни пикове на потреблението.

    Ако имаш минимално потребление ще плащаш "същото" както и преди с аналоговия електромер.

    Филми от рода на излъчване, облъчване, подслушване ги оставям за вестник Шок и Блиц но това по-горе е реално и мен лично не ме кефи.

    Има и други дребни заигравки като - могат отдалечено да те ебават в начините на измерване, грешки и т.н. НЯМАШ много инструменти да установиш камо ли да претендираш за корекции, с други думи си им в ръцете тотално, мен и това не ме радва особено.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

      Добре де , с новите електромери не плащаш ли колкото си изконсумирал ?
      Както даваш примера при пиково потребление плащаш повече , ако съм разбрал правилно ?
      После приспадат ли го нещо , изравняват ли го ?

      П.П. Аз съм с тези новите може би от година и като сравнявам тока от миналото лято ( въпреки , че се обзаведох с 2-3 по-икономични уреда ) сметките ми спрямо миналия летен сезон са с 10-тина лева нагоре .
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        ...Сега с аналоговите въртящи се електромери, може да захраниш реално по-мощни консуматори от колкото можеш с умен електромер но и това се прежалва, примерно с аналогов можеш да точиш 10 киловата без грижи с новите максимума е 6 и прекъсва...
        Има какви ли не електромери, но тия които са ми попадали в полезрението, нямат достатъчно обем за да съберат нещо с което да комутират 30 - 50А без да станат на въглен...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Има какви ли не електромери, но тия които са ми попадали в полезрението, нямат достатъчно обем за да съберат нещо с което да комутират 30 - 50А без да станат на въглен...
          Най вероятно байгеорге има във впредвид друго- обикновено когато откриваш партида Енергото те пита каква мощност искаш - те са три основни вида- до 6 киловата до 10 и над 10... съответно има си и различни ставки/такси...
          Досега беше искаш 6 и плащаш за 6 но реално дърпаш колкото ти трябва...ако бушона щтракне - ми сменяш го с по мощен.
          Предполагам сега са ги направили софтуерно... ако си поискал 6 kW ще те ограничат електронно... 6 максимум...
          Няма аванта вече

          Коментар


          • #6
            От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

            То тва ок , ама за първи път чувам над еди си колко Квч потребление на час - друга ставка ?

            Това ми е интересно , дали е вярно ?
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              ...Предполагам сега са ги направили софтуерно... ако си поискал 6 kW ще те ограничат електронно... 6 максимум...
              Губи ми се как биха могли да постигнат подобно нещо. За комутация на подобен ток требе контактор, който като размери се доближава до някои електромери и е по-голям от други.
              Не могат да направят и ограничение по ток освен с предпазител. Ама това няма общо с електромера.
              Та, какво имаш предвид?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

                Аз не знам как конкретно са ги направили...Но както и да е абсурд да е с контактори релета и прочие...Що да не е електронно? Със симистори полеваци и прочие?
                Много е готина възможността да управляваш електромера - защо енергото да изпусне тази възможност?

                Коментар


                • #9
                  От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

                  Различни са таксите за присъединяване към енергото. Електромера си е един и същ. Ограничава те предпазителя. Аз лично отдаван не съм виждал от старите с колелцата по нашите земи. От няколко години съм с модерен електромер и веднъж от заплес забравих за срока за плащане. Оказа се че за да ми спрат тока и за да го пуснат не се налага да идва никой. Имам пряка видимост към стълба с кутията и бях свидел на пускането и на спирането.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

                    Новите електромери си ги следят,и ако си заявил примерно 60 киловата ,усреднено на месец ,ще те притесняват.Имам клиент който има заявени на една от партидите 12 киловата ,а реално поиска да му пусна същата партида към цеха ,в който работят 5 мотора по 6 киловата ,незнам колко си помпички и хидрофор ,3 киловата дежурно и 8 киловата работно осветление.Отделно няколко промишлени фризера ,последно като мерих ,излезна 55 киловата.Евн дойдоха и т.н

                    Написаха препоръки защото и при тях е манджа с грозде.Има открити 8 партиди,възложителя вади договора и твърди че това е партида със 80 киловата ,ЕВН твърдят че тая партида е битова с 12 киловата.Аз четох че в договора наистина е 80 киловата ...
                    Но е факт че реагираха по сметката.И то не от фактурата а от моментното натоварване на електромера ,тоест по сигнал от оператор или некой си такъв.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

                      В момента имам на масата един чисто нов трифазен от новите ,нов нов,колко да е нов...2016 г.,мога да го разглобя ако някой му е интересно,но сутринта ще ставам в 4 и не ми се занимава тая вечер.


                      Не е монтиран,гледам че пише 80 А което не е малко
                      Към 20 киловата на ум ако не бъркам.
                      Последно редактирано от Roninn; 09-09-19, 23:48.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

                        Хм. Този електромер с тази пломба май няма как да придобиеш и разглобяваш свободно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Хм. Този електромер с тази пломба май няма как да придобиеш и разглобяваш свободно.
                          Досега не ми се е налагало да разглобявам някой,монтирам ги.Имам някакви бройки в колата за обекти,точно тоя незнам от къде е останал ,даже незнам и от кога стои в колата.Монтирам табла ниско напрежение от рода на тепо и подобни.И да,не случайно ги имам!

                          Готово,няма го!

                          По тази формула смятам

                          I=P/корен3*U, за трифазно напрежение U=380V
                          Последно редактирано от Roninn; 09-09-19, 23:54.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

                            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                            Аз не знам как конкретно са ги направили...Но както и да е абсурд да е с контактори релета и прочие...Що да не е електронно? Със симистори полеваци и прочие?
                            Защото при големи тоци изброените чаркове греят сериозно. А радиаторът за охлаждането им, без принудителна циркулация на въздух (без вентилатор) би с доста впечатляващи размери. При това, пак извън електромера.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

                              Ще уточня:

                              1. Относно ограничението по макс мощност - няма значение колко си заявил, самите устройства имат максимална мощност, която е значително по-ниска от аналоговите стари електромери, сигурно за промишлени консуматори има други умни електромери, аз говоря за масовите потребителски такива. По-горе цитираните от мен максимални киловати са просто за илюстрация, не помня точните параметри.

                              2. Относно различните ставки при различните видове пиково потребление - да, точно това имам в предвид. Няма връщане, няма приспадане има точно нахлузване на четвъртит дълбоко в потребителя, със старите електромери този грозен финт НЕ е възможен, само това е основание да спре човек да се натиска за новите джаджи.

                              Преди повече от година се образовах по тази тема и скочих в дълбокото с едната къща защото бях започнах да плащам около четирицифрена сума в лева на месец за ток и газ и исках да съм по-наясно с консумацията ми за да взема коригиращи мерки, знаех в какво се забърквам и избрах от две злини по-малката.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X