Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

    Еми като ресивър мисля нещо поне 200литра оптимално до 300л и максимум 500л според това какво ще намеря като втора ръка и цена.
    Налягане минимум 6 бара- максимум 8бара, при 10-11бара налягане на компресора и 200л запас мисля че ще се получи добре. Пясъкът ще е много фин тоя между брашно и сол, не знам как се води.
    Размерите на пясъкоструйката ще са 1метър дължина, 80см височина и широчина, като във височината не влизат краката и "фунията" за пясъка.
    Ориентирам се за джанти най вече и други елементи които ще се съберат вътре, реално над 1метър дължина няма да ми стигат ръкавиците,айде може би 1,20-1,30м.
    Средно по един комплект джанти на седмица, та седмично не се предвижда повече 10ч работа поне на този етап.

    Коментар


    • #17
      От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

      Ползвам около 500л. бутилка,глава е около 400л а ел. мотора 1.5 трифазен ,налягане в бутилката 11 ат., През редуцил-вентил за вода подавам необходимото налягане и не съм имал проблеми.

      Коментар


      • #18
        От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

        Трифазен до 15квт е около 800лв и това, ако близо до теб има, иначе още незнайно колко. С 15квт партида може да пуснеш макс 5-6квт мотор, понеже слагат 25А В крива предпазител. Ако искаш да имаш много въздух и трифазния е далече се ориентирай към дизелов компресор. Може и да си сглобиш нещо, ако имаш излишно свободно време.
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #19
          От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

          Агрегатите за въздух, които са с двойно задвиждане от ДВГ и Ел.мотор имаха някакъв съединител....тип маслен, точно за да не тръгва ел.мотора под товар.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

            Като цяло май ще избера варианта с два компресора и два мотора. Два 10 барови компресора с мощност 2.2кв по 300-350 литра, за всеки ще си има отделен ел. мотор по 2.2кв. монтирани върху един 200-300л ресивър. Като единия ще се настрои да включва на 8, а другия примерно на 7.5бара и така ще се разминават. Мисля, че ще имам достатъчно дебит реално би трябвало да е около 500 литра в минута заедно двата. май така е най добре в случая.

            Коментар


            • #21
              От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

              Първоначално публикуван от fuxdface Преглед на мнение
              Като цяло май ще избера варианта с два компресора и два мотора. Два 10 барови компресора с мощност 2.2кв по 300-350 литра, за всеки ще си има отделен ел. мотор по 2.2кв. монтирани върху един 200-300л ресивър. Като единия ще се настрои да включва на 8, а другия примерно на 7.5бара и така ще се разминават. Мисля, че ще имам достатъчно дебит реално би трябвало да е около 500 литра в минута заедно двата. май така е най добре в случая.
              Аз бих направил два отделни компресора по тази схема (върху отделни бутилки) като единият е върху по малка бутилка и по лека конструкция. Предимството е ,че може лесно да се премести (отделна машина) и да работи при нужда и в друго помещение или на друго място.

              Коментар


              • #22
                От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

                Имам по малък компресор за тази цел, трябва ми предимно компресор за пясъка, вероятно и да заместя настоящия и да го оставя резервен или за подвижни нужди. Компресора в Villager VE 100L с дебит по книжка 330л иначе реално е около 200-230 литра по груби изчисления.
                Проблема е че не мога да си намеря надежден ресивър има един 330 литров 1962г производство пребоядисан и ако съдя по релефа на боята състоянието му е много зле, страх ме е да не стане контузия 10 бара 300 литра си е сериозно. Ако не намеря си мисля от "кислородни" бутилки те са по 93кг май при 15 бара номинално и максимално 25 бара пише на бутилките, 3 бутилки ако свържа с дебели тръби дали ще се получи ще има ли загуби?
                Пясъкоструйката е в процес на рязане, след това ще се захвана с компресора. Ако не може да се монтират нещата върху ресивъра ще направя една количка на колела където да монтирам двата компресора с моторите и някаква стабилна мека връзка или ще го мисля...

                Коментар


                • #23
                  От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

                  На колко метра от теб е трифазният ?
                  Ако ти стига дебита на компресорите не ти трябва голяма бутилка . Кислородните са на 25 мегапаскала 250 бара не ти трябват, по-добре от пропан бутан .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

                    До нас има електрически стълб, но не знам как стои въпроса с прекарването от стълба директно. Понеже до колкото знам някой ако иска да си дръпне ток го свързват към вече готовото табло примерно от което се захранват няколко къщи. Нещо ми е чужда темата

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

                      Намалявайки баровете до 7-8, печелиш дебит.
                      Защо са ти 10 бара, при положение, че не ги ползваш?
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

                        Има ли стълб е лесно, кое ерп е ?
                        На мен, въпрки че имаше място в таблото сложиха още едно, явно смучат от разходите.
                        Най-вероятния сценарий е да сложат едно табло на стълба и да те накарат да си пуснеш кабел до него. Около 800лв излиза масрафа и още някой лев за кабел до таблото и ще трябва да платиш на някой инженер за лектропроект ( почти фиктивен искат да си го мушнат в документацията) . При проучването ще те питат какви консуматори ще има, не казвай за големи двигатели, може да ти откажат или да искат следващото ниво, което е над 2000лв .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

                          Под 6 бара на пясъкоструйката само се обдухва, особено с по едър пясък. За това писах че под 6 бара не трябва да пада, а реално над 8 бара няма смисъл. Според едрината на пясъка налягането варира между 6-8 бара. В случай че не стига дебита на компресора, не е ли по добре да включва на 8 бара и да се опитва да ги държи от колкото да включва на 7 или 6 примерно както са повечето компресори (фабрично настроени) и да имам моментен спад на налягането. Мисля, че е по добре дфа се възползвам от налягането щом главата го позволява или греша?

                          ЕРП Север е, но се чудя дали има смисъл ти "800лв" да ги давам като мога да ползвам два по малки компресора, такива сетъпи поне има само дето са с два трифазни по 5.5кв или 7.5кв глави на 500 литра ресивър. Защо да не стане с два 2х 2.2кв глави. Понеже не знам след време къде ще преместя това "оборудване" може и да не на това място защото имам и други недостатъци там. Монофазен ток ще намеря навсякъде, а за тези 800лв ще взема 2-те глави и за още 250-500лв двата ел мотора. като цената на 5.5кв глава и ел мотор излиза точно толкова колко две глави с два ел мотора по 2.2кв. а за 800лв дето ще пусна 3-фазен ще си взема бутилка и ще останат доволно пари за другите дреболии нужни за да сработи всичко.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

                            Ако няма да ползваш други машини пробвай така, иначе няма смисъл да се мъчиш.
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сетъп за компресор с два монофазни електромотора (пясъкоструйка)

                              След малко затишие да се върна пак, за компресор съм се насочил към някой трифазен най вероятно, след като подкарам пясъкоструйката с моя компресор ще реша по добре.
                              Прилагам снимка на част от пясъкоструйката всичко е нарязано само трябва да се добавят някои елементи, краката и фунията за пясъка. Обаче се чудя как да прецедирам с вакумната тръбичка дали да пусна тръбичка на вътре към пясъка и да засмуква нагоре. или другия вариант да пробия фунията от доли или капака за източване и там да заваря една къса тръбичка и за него маркуча както е на тази пясъкоструйка. На мен втория вариант ми се вижда по удачен така пясъка директно ще попада в тръбичката, като може да се сложи един кран да се регулира заасмукването понеже колкото е по малък отвора толкова по силно засмукване ще има, а пясъка е фин. 0.16мм го водят. Вие как мислите за пистолет съм избрал LN-SB28 понеже има лек градус на входа за пясъка като така насочва пясъка напред не го забива във дюзата.

                              Не мога да качвам снимки нещо давам линкове.
                              (https://ibb.co/47yRFbs) -Отпред
                              (https://ibb.co/nRBG5CV) -Странично
                              (https://ibb.co/pJgmBqb) -Това е примерна снимка за вакумната тръба.
                              (https://ibb.co/jy4ZLp2) -Пистолет

                              Също така съм избрал ръкавици 630мм и въздушно филтърче 100мм.

                              Коментар


                              • #30
                                Значи след тест с моя компресор се оказа, че ми трябва нещо много по стабилно и съм се ориентирал към топа да се подсигуря компресора който гледам е от apex11 (500L, 7.5KW, двуглав) по техни думи имат резервни части, самият компресор е китайски и е бил над 750л/мин реално. Ориентирал съм се към него за сега пък е и на колела ще ми е по лесно да го наместя. Другия вариант е 500L, 5.5kw, двуглав с каталожен дебит 900л/мин. а 500лв по малко или ABAC Pro B5900B 270L 5.5kw /653L/min за същите пари като горния. Кое да избера. А последен вариант е да взема някой монофазен поне 200 или 270 литров и да го ползвам заедно с текущия. Голяма дилема голямо нещо хем не ми се хвърлят много пари хем не искам да правя два пъти упражнения варианта с два компресора да не заработи както трябва после пак ядове и пари...

                                Питах и за тарифата за трифазния.
                                Опция 1: Ако в натуралния акт пише 1 постройка/къща (без селскостопански постройки или две къщи) се слагал общ електромер и се е плащала разликата. Имаме монофазен за 6кв, ако ще се слага общ до 15кв се заплаща само 252лв+73.44лв такса и там някой лев за проект.
                                Опция 2: Ако се води къща + селскостопански постройки (както е наща) се монтира отделен електромер за трифазния до 15кв за която партида стандартно са се монтирали 32-50-63А предпазители (какъвто сложат колегите), Сумата е 696лв+73лв такса и проект.

                                Май ще избера вариант 2, че първия може и да не се получи да няма някакви проблеми.
                                Последно редактирано от fuxdface; 19-11-19, 16:37.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X