Обява

Свий
Няма добавени обяви.

W134 vs E70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: W134 vs E70

    Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
    За тия числа 55 и 63 има една буква ///M
    Не сравнявайте круши с ябълки, въпрос на усещане е при тия. Иначе се знае кой е по-бърз на лимита, ама тия лимити в ежедневието, рано или късно свършват в канавката. Едното върви, другото тегли и те така.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #17
      От: W134 vs E70

      Но като цяло Х5 има доста по-добро пътно поведение при динамично шофиране. Бащата на приятел караше ML500 w164 388 коня, карал съм го и аз и много пъти съм се возил, също така съм карал Х5 4.6is 346 коня, но не Е70, а по стария Е53 и по-стария и по-слаб Х5 ми се стори доста по добре управляващ се и по динамичен от W164 5.5 V8, та представям си Е70 и то с мотор 4.8i (примерно) . Не ми се искаше да пиша това мнение, че ще осерем темата ама...
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #18
        От: W134 vs E70

        БМВ-то се усеща по-стабилно. Може да е субективно усещане. Като за пътник-толкова.<br>МЛ съм карал обаче. 430. Ми...не е като БМВ-то.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: W134 vs E70

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          БМВ-то се усеща по-стабилно. Може да е субективно усещане. Като за пътник-толкова.<br>МЛ съм карал обаче. 430. Ми...не е като БМВ-то.
          И тука подкрепям. Х5 се кара като доста добра лека кола. Изненадващо за размерите си се държи. Пак да кажа, карал съм и двете.

          Коментар


          • #20
            От: W134 vs E70

            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
            И тука подкрепям. Х5 се кара като доста добра лека кола. Изненадващо за размерите си се държи. Пак да кажа, карал съм и двете.

            А комфорта на возене как е между двете ?
            Горе колегата сравнява 163 с х5 а тук става въпрос за 164.
            Особенно ако е на възглавници.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #21
              От: W134 vs E70

              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
              А комфорта на возене как е между двете ?
              Горе колегата сравнява 163 с х5 а тук става въпрос за 164.
              Особенно ако е на възглавници.
              Аз говоря за 164, 163 не съм карал. Комфортът е съпоставим. Х5 също има омекотяване (естествено не всички, екстра е) и става много комфортно. Ако БМВ-то е само със спортно окачване, по някои настилки се усеща. Примерно комбинация 20 инчови джанти, рън флат гуми и спортно окачване е най-твърдата, но е много по-добре, отколкото човек очаква.

              Не казвам, че Мерцедеса е лош, напротив. Просто откъм пътно поведение и динамика за мен Х5 е осезаемо по-добре.
              Последно редактирано от nissan_gr; 13-09-19, 10:19.

              Коментар


              • #22
                От: W134 vs E70

                Голям фен съм на собствениците на Mercedes, като им свършат аргументите вадят комфорта от задния джоб и хоп мерцедес по-добър от BMW. Що?! Защото от времето на баба му се знае, че по-добро от Мерцедеса няма.
                Как да Ви обясня, че и да съм карал и да не съм карал, ML сигурно няма да си купя. Защо? Ми защото ML-а е направен за хора като Вас, a X5-цата за хора като мен. То и Ламборгинито вози дървено, ама си намират клиентела.

                Коментар


                • #23
                  От: W134 vs E70

                  Бих казал, че и двата автомобила отдавна са минали безпроблемния си период (ако изобщо са имали такъв).
                  Аз съм фен на BMW, но карам W164. Причината е цената. Когато го купувах Е70 не беше в бюджета. 1-2 години по-ранно пускане си казва думата.
                  Бих те посъветвал, каквото и Джоу - отиди, покарай и двата и реши кой повече ти допада.
                  И от там търсиш читав екземпляр - може би това е най-важното.

                  Коментар


                  • #24
                    От: W134 vs E70

                    Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                    Голям фен съм на собствениците на Mercedes, като им свършат аргументите вадят комфорта от задния джоб и хоп мерцедес по-добър от BMW. Що?! Защото от времето на баба му се знае, че по-добро от Мерцедеса няма.
                    Как да Ви обясня, че и да съм карал и да не съм карал, ML сигурно няма да си купя. Защо? Ми защото ML-а е направен за хора като Вас, a X5-цата за хора като мен. То и Ламборгинито вози дървено, ама си намират клиентела.

                    Горе-долу така е при собствениците на бмв - вечния аргумент е "спортното" пътно поведение. Орогиналното определение е спортен дух.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #25
                      От: W134 vs E70

                      ML e по-комфортен, по-тих и относително по-проходим, но пък се люлее и му се усещат килограмите. Х-а - вози по-стегнато, по-твърд и директен волан. Изобщо усеща се като кола, без рънфлети и със сервотроник, даже предразполага към простотии По-широк е вътре и с по-малък багажник. Адски много се краде ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: W134 vs E70

                        МЛ е с какво е по-комфортен от Х5 ,не ми е ясно, поне аз не забелязах да са му по-комфортни седалките.МЛ е по-безшумен , не е вярно, тества се лесно, но трябва да са със същите гуми.За проходимост и двата варианта са пълна скръб.
                        Не случайно МЛ д по-изгоден от Х5.

                        Коментар


                        • #27
                          От: W134 vs E70

                          Кое им е пълна скръб като проходимост? По условието не могат в 10-15см сняг да се движат ли?
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #28
                            От: W134 vs E70

                            Не са сериозни оф-роудъри, но не са и пълна скръб по отношение на проходимоста, за W164 не знам, но стария W163 си е даже доста джипка. А иначе да навремето Х5 Е53 и после Е70 са били от най-крадени те автомобили в света.
                            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                            Коментар


                            • #29
                              От: W134 vs E70

                              Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                              Не са сериозни оф-роудъри, но не са и пълна скръб по отношение на проходимоста, за W164 не знам, но стария W163 си е даже доста джипка. А иначе да навремето Х5 Е53 и после Е70 са били от най-крадени те автомобили в света.
                              На ход , или на репатрак , щото имобилайзерите са различни
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #30
                                От: W134 vs E70

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Горе-долу така е при собствениците на бмв - вечния аргумент е "спортното" пътно поведение. Орогиналното определение е спортен дух.
                                Не знам спортен дух ли е, но в масовия случай има осезаема разлика в пътното поведение при BMW. Разни топ модели, където не съм имал вземане даване не коментирам, може и да е другояче. Отделно вече е дизайн и въобще концепция на автомобила.

                                Като цяло това, което ми е направило голямо впечатление е, че дори и на по-улегнали шофьори марката се харесва. Лично аз си го обяснявам с удовлетворението от шофирането, колкото и банално да звучи.

                                За да не съм съвсем оф, само ще добавя, че 3.0d е един от най-сполучливите мотори на bmw.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X