Обява

Свий
Няма добавени обяви.

W134 vs E70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • W134 vs E70

    Привет, заглавието моля да се чете "W164 vs E70"
    Известно време се чудих дали да пускам темата тук или в " Разкази, случки, хумор, поздравления и игри " т.к. знам на къде избиват такива теми след първите 4 мнения. Все пак, нека е тук пък може да се получи изненада и някаква читава дискусия.

    Случая е следния, гледам МЛ-и и Х5-ци около 2007-8ма година.
    Концепцията - Семеен СУВ с основни изисквания:
    1. Сигурност - ако някой ме нацели да имаме по-големи шансове за оцеляване.
    2. Комфорт на дълъг път с предимно каране по магистрала и първостепенни пътища. АСК.
    3. Икономичен - 35лв/100км разход на шосе при моята скорост на шофиране (до 130км/ч, в повечето време 100-120)
    4. Адекватна 4х4 като за леко непочистен сняг (10-15 см) и мокри пътища
    5. Здраво окачване

    Нямам предпочитания за двигател - бензин/дизел. Ако е бензин и надхвърля заложения разход ще се газифицира, но сякаш 3.0 дизелите ми се струват ок за изискванията в заданието. Нямам претенции относно пружини/въздушно окачване. Автомобила най-вероятно ще се вземе от Германия. И до Италия бих се разходил но не им разбирам бръщолевенията на тея там.

    Въпросите ми са следните:
    1. Моля да посочвате цена на първоначалното обслужване на двигателите които предлагате (масла, филтри, вериги, ремъци, водни помпи, обтегачи, чорби в дифовете...)
    2. Моля за предложение за модел (не вида, а модела) на С.К. Как да разбера дали конкретния екземпляр е с тази С.К.
    3. Има ли опция за някаква проверка с OBDII четец на тея пущини - четене и чистене на грешки поне, ако не нещо друго.
    4. Познати и очаквани болежки по агрегати - цени за ремонт и евентуално е ли възможно да се диагностицират при оглед?
    5. Склонност за ръжда?
    Последно редактирано от slaf4u; 08-09-19, 14:31.
    42

  • #2
    От: W134 vs E70

    При всичко изложено от теб, подмишвай жената и се повозете и с двете, и което ви хареса повече.
    В последствие членове могат да се появат изневиделица и при най-добрият избор.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: W134 vs E70

      Аз предпочитам мерцедеса, остава си по-комфортния от двете. 4MATIC се справя отлично за твоите изисквания, май е малко по-здрава система от Xdrive, или поне аз не съм срещал проблемен, за разлика от много бемвета при които се смени раздатката. Твърдо бягаш от бензиновия 350, осмака 500 май е единствения смислен бензинов вариант, ако харчи много масло, ще го разбереш впоследствие, а не при самата покупка. Изглежда най-удачния вариант си е трилитровия дизел 320 cdi, па макар и да изглежда муден.

      Х5-та определено е по-динамичният, системата му също се представя добре за твоя начин на експлоатация. За раздатките споменах, скоростните кутии май и те са по-слаби от на мерцедеса, не че неговите не дават проблеми. Съществува и варианта sd нещо като 286 коня, като цяло вървят добре и не са чак толкова лакоми дизелите, но се приготви и там за неприятната смяна на веригите. За бензиновите трилитровите са слаби, не си спомням за особени проблеми. Друга бира са осмаците 4.4, но и при тях излизат проблеми с веригите, с голям разход на масло. Също не е рядкост проблем с кормилната рейка, предните носачи и сцепена задна лява възглавница.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #4
        От: W134 vs E70

        И двете като надеждност нямат нищо общо с едновреюешните бмв и мерцедес, все изкачва по нещо. Аз бих заложил на бензинова Х5 4.8, мотора е познат от предишното поколение Е53, има някой слабости но не е много лош.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #5
          От: W134 vs E70

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Изглежда най-удачния вариант си е трилитровия дизел 320 cdi, па макар и да изглежда муден.
          По абсолютно същите критериЙ, както на автора на темата, това беше и моят избор - W164 произведен 09/2007, регистриран 12/2007.
          Следих един-два месеца сайтовете да излезе нещо от собственик, който си го е купил и го e карал и обслужвал тук, закарахме го в сервиз при мой майстор и го взех на 309к километЪра.
          Естествено няма как да бъдеш 100 процента сигурен, но в моя случай човека изглеждаше читав, което в никакъв случай не може да си каже за всички автоджамбази.

          Масла + филтри навсякъде - около 650лв.

          За шест месеца и около 4 хиляди километра имам за смяна датчик на раздатката за 170лв.

          Среден комбиниран разход по компютър - 12/100
          124 -> 164
          T4

          Коментар


          • #6
            От: W134 vs E70

            Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
            И двете като надеждност нямат нищо общо с едновреюешните бмв и мерцедес, все изкачва по нещо. Аз бих заложил на бензинова Х5 4.8, мотора е познат от предишното поколение Е53, има някой слабости но не е много лош.
            Подкрепям. Не съм карал точно такова лично, но съм виждал как върви. Доста върви.

            Като цяло бих избрал Х5, понеже и за магистрално, и за градско е по-добре. Карал съм и Е70 и W164. Особено с този мотор би трябвало да е още по-добре. В гората няма работа нито едното, там според мен няма какво да се мисли Като здравина май няма ясен фаворит, познати от поне два сервиза препоръчват БМВ-то. Не са някои фенове на БМВ, мненията им са безпристрастни. И независими, щото не се познават.
            Последно редактирано от nissan_gr; 11-09-19, 11:05.

            Коментар


            • #7
              От: W134 vs E70

              Имам познат,който мина почти 400к км с Е70 3.0д и беше доста доволен и друг със същата кола, на който му побеля косата за 50к . Всеобщото мнение е, че са сполучливи за толкова модерен автомобил. Двигателя май беше с пиезо дюзи и имаше някакъв казус с рециклирането им, поне когато моя познат без късмет се занимаваше с тях преди 4-5 години. Иначе и на мен ми харесва идеята за 4.8 или 4.6ис Е53, особено някое много лачено за парите на уморена Е70.


              Коментар


              • #8
                От: W134 vs E70

                Една мацка знам с 3.0 Х5. Определено е по-добро на магистрала от всякакъв ML.
                За разход обаче не знам как е, защото компютъра показва някакви нереално ниски стойности за раход. Примерно под 8 извънградско и 10 в града. Тия магарета под капака чак толкова малко да ядат, не ми се вярва.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: W134 vs E70

                  Имам 164 320цди.Гори 12 средно,не съм го занулявал поне от 70хил км.С въздушно окачване е за последните 100 хил км не съм имал проблеми.Преди два дни му обслужих кутията-280 лв.Питай,ако те интересува нещо.Салона е на 240 хил км и почти няма износване.За X5 нищо не мога да кажа.Карал съм,мисля,че е малко по-динамичен.Създаде ми впечатление за по-малко комфорт,по тясно ми се стори.Може и да не е така все пак съм го карал едва 4 или 5 километра.МЛ го имам от 6 години и съм му врътнал 150 хил км,та там по мога да изказвам мнение.
                  Последно редактирано от biboqn; 11-09-19, 21:36.

                  Коментар


                  • #10
                    От: W134 vs E70

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Една мацка знам с 3.0 Х5. Определено е по-добро на магистрала от всякакъв ML.
                    За разход обаче не знам как е, защото компютъра показва някакви нереално ниски стойности за раход. Примерно под 8 извънградско и 10 в града. Тия магарета под капака чак толкова малко да ядат, не ми се вярва.
                    Много са ми фешън тея отговори.Една мацка знам с Х5.....А с МЛ какво знаеш?Верно ли по-добре от какъвто и да е МЛ?Ще ти наредя едни числа да си ги търсиш в гуглето 500,55,63

                    Коментар


                    • #11
                      От: W134 vs E70

                      Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                      Много са ми фешън тея отговори.Една мацка знам с Х5.....А с МЛ какво знаеш?Верно ли по-добре от какъвто и да е МЛ?Ще ти наредя едни числа да си ги търсиш в гуглето 500,55,63
                      420 печка.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #12
                        От: W134 vs E70

                        За тия числа 55 и 63 има една буква ///M
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар


                        • #13
                          От: W134 vs E70

                          Според тукашните разбирачи, отговора е “ни един от двата”. Трошливи. Ама може при вас да е друго, знае ли човек.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: W134 vs E70

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Според тукашните разбирачи, отговора е “ни един от двата”. Трошливи. Ама може при вас да е друго, знае ли човек.
                            Те не трошливи няма вече.
                            Освен ако не са олдтаймери.
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #15
                              От: W134 vs E70

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Една мацка знам с 3.0 Х5. Определено е по-добро на магистрала от всякакъв ML.
                              За разход обаче не знам как е, защото компютъра показва някакви нереално ниски стойности за раход. Примерно под 8 извънградско и 10 в града. Тия магарета под капака чак толкова малко да ядат, не ми се вярва.
                              Ако незнаеш да ти кажа че при тез параходи повечето на 215 км.в час всичко приключва че по кои показатили тря да мерим кое е по добре на магистрала.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X