Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте телевизор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Препоръчайте телевизор

    при кинескопните беше 7 пъти диагонала, сега е по-малко






    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #62
      От: Препоръчайте телевизор

      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
      Учуден съм от тези приказки.Колко грамотно можеш да свържеш усилвател с тонколони на 100 метра? Загубите ще бъдат огромни.Тъй като съм свързвал знам че максимума е около 20-30 метра.Повече не става.Затова се използват други схеми.
      Не мисля че е редно да се представя неправилно решение като проблем. Кой технически грамотен човек би тръгнал да свързва ОТ на разстояние 100м, и защо? За подобни цели има куп други решения, които са лишени от недостатъците на това от примера ти.

      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
      Изобщо преноса по жица е свързан със загуби.Като разбираме дълги разстояния над 100 метра а не къси чинчове примерно.Затова и преди усилвател се ползва балансиран сигнал по XLR ама и той има предел като метри...
      Имам добра новина. Вече сме XXI век и техниката се е развила. Включително и интерфейсите за пренос на сигнал.

      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
      Що се отнася до статичното електричество как точно оптичния изход ще му повлияе? Той на практика пази само и единсвено този изход.Нали?!
      Ако разглеждаме TV като самостоятелно устройство, което не е свързано към други, е така. От друга страна, то тогава тоя изход не ни вълнува. Нали е самостоятелно устройство.
      След като се обсъжда, разглеждаме системата като нещо цялостно - всичко което е свързано заедно. Съответно, оптичният изход повишава шанса ресивъра включен към TV да не пострада при гръмотевична буря.

      По-нагоре говориш за загуба на качество при конвертиране. Теоретично си прав. Но само теоретично. На практика, доколкото вече няма аналогова телевизия, или източници на аналогов сигнал, то така или иначе сигналът който обработва TV е цифров. Съответно дали ще декодира сигнала и ще го изпее през "чинчовете" или ще го преформатира в S/PDIF и ще го изпее през оптиката е все тая. Дори съм на мнение, че сигналът през аналоговия изход на TV ще е доста по-некачествен от такъв от на някой ресивър. Едва ли са се охарчвали излишно за наточени цапове и прилежащата им кинкаления.
      Като цяло идеята за качествен звук и телевизия в едно изречение е доволно глупава де...

      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
      Определено не си прав но не искам да стигам до спорове.Просто не ми е приятно аз да съобщавам лоши новини...
      А, не държа аз да съм прав. Според мен, проблемът е че и ти не си, и както бях споменал и по-нагоре, си наблегнал на литературните изяви, ЕЖК, и всякакви от тоя вид, но не и на някаква техническа база.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #63
        От: Препоръчайте телевизор

        Аз продължавам да чакам кратко обяснение кое му е лошото на сигнала от колонката,за срам -проверих дали ги има в България и се оказа,че някой безсрамен гений ги продава на срамна цена от 1700 лева бройката,една проверих и ми призля,другите 7 не съм ги гледал.
        Аз добре казах,че едната струва колко телевизора ма чак толкова не очаквах,сега обаче чакам да видя как съм се преебал с тия и как нямат звука на JBL примерно макар слухари те тук друго да твърдят.

        Не съм слухар и не споря,и богат не съм,кабела им беше 170 кинта,е така да има........ма сега звук нямали........я па я
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #64
          От: Препоръчайте телевизор

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Аз продължавам да чакам кратко обяснение кое му е лошото на сигнала от колонката,за срам -проверих дали ги има в България и се оказа,че някой безсрамен гений ги продава на срамна цена от 1700 лева бройката,една проверих и ми призля,другите 7 не съм ги гледал.
          Аз добре казах,че едната струва колко телевизора ма чак толкова не очаквах,сега обаче чакам да видя как съм се преебал с тия и как нямат звука на JBL примерно макар слухари те тук друго да твърдят.

          Не съм слухар и не споря,и богат не съм,кабела им беше 170 кинта,е така да има........ма сега звук нямали........я па я
          Доста са изопачени думите ми от Иццо ама не ми се спори.В края на краищата аз нямам проблем,нито искам да го оборвам.
          В случая не казвам че няма звук, а че звука е калпав или неподходящ за музика.Цялата тая система е направена единствено за пространствен звук.Не става за озвучение например.Да включиш микрофон като се напиеш примерно, или просто да пуснеш музикален канал.Тогаз лъсват проблемите. При филми няма проблем.
          И сега както близнака пита защо не става за озвучение мамка му защооооо
          Казах по горе защо примерно за суббуфера.А именно защото е резонансен.Това го знам добре защото "като млад" доста пари изкарвахме от това.Ние бяхме едни от първите които налагаха този начин.На практика всеки иска буфера му да свири ниска честота - което не е голям проблем, ама го иска малък.Което е сериозен проблем.Щото няма как хем да е малък, хем да свири ниско.Обаче ако го вкараш в резонанс,и коригираш малко от електрониката нещата стават други.Той почва да свири много силно, точно ниските честоти(където производителя е заложил резонанса).И ще кажете къде е проблема.Ами свири само с 2 величини.Едната е големина(сила на сигнала) а другата е повторението(ритъма/темпо). И толкоз.Печелиш малък обем(жизнено важно за потребителя) и бумка прилично.На тоз принцип са тубите в колите.Те работят точно така.
          Музикантите са най големите критици и авторитети на практика - щото те все пак това работят.Та никой от тях не работи с 5.1 система нали? Нито пък със техен суббуфер или компютърен буфер или резонансен буфер.Щото те си искат третата величина - честотата.
          Как това звучи от устата на музикант (свири на барабани)
          Бахти и буфера.Абе думка ниско и яко, ама само туй се чува бе: дуум дуум дуум. От бас касата...Сменям бас касата, ми то звучи по същия начин: дуум дуум дуум.
          С други думи каквото и да прави музиканта може да променя само силата и ритъма.Не може да смени честотата.А разликата в честотата е разлика в различните марки барабани примерно.На "Тама" бас касата удря около 45-50 херца. Другата каса удря 55 примерно. Сиреч когато буфера е резонансен той свири само и единствено една честота.На която е настроен.Другите честоти се подтискат.Затова музикантите като се качат в кола с туба те чуват само и един единсвен тон на баса.Независимо каква песен слушат.
          Когато пуснеш бас на "музикантски буфери" (15 или 18 инчови) вече чуваш и други тонове.Можеш да различиш различни бас каси и барабани.Пак има дуум дуум ама има и бам бам...Там бягат от резонанса.Щото резонанс е една честота а всички други са подтиснати..Този субуфер е голям и затова не се е наложил в домовете.
          По принцип басовите говорители за автомобилни туби и компютърни суббуфери - те са различни от нормалните говорители- се нарочно са създадени да изпадат в резонанс.Това е от американска култура.От техните автоманиаци тръгна това и се прехвърли върху компютърните буфери.Реално какво е озвучителна система за компютър? Ами това е един евтин резонансен говорител в малка кутия съчетан с 2 пищялки. Най често е това.Ако погледнеш реално това са най евтините говорители.Звука обикновенно е дум дум и цъс цъс...Сиреч много ниски и много високи...Средата я няма.Там обаче е човешкия глас..Затова няма как да пееш или да излезе качествена музика през такава система

          5.1 системата са конструирана по подобен начин като са увеличени каналите и са включени разни процесори за обработка на сигнала.И затова не стават за музика но пък си изпълняват дейноста по пространствен звук и звукови ефекти.
          Мога и там да обясня с факти но все пак темата е за телевизори и не искам да създавам излишна работа на Ясен примерно.
          Не считам че кабела за 170 лв ще подобри нещата от техническа гледна точка.Виж за имидж - да..Там е друга работата..

          По принцип съм забелязал че нещата в форума са особени.Не държа да съм прав или да развивам тези..Аз просто казвам фактите аргументите и толкоз.
          Не ми се спори за това.
          Горното го написах от уважение към близнака дето искаше да знае защо аджеба тази скъпа система не става за всичко а само за филми примерно?!
          Е казах... Да не забравяме че в Америка озвучението е ...почти култ.И лесно може да се проверят думите ми с консултация на барабанист, бас китарист, или обикновен или необикновен музикант Щото тука в Европа е стила на RCF...И още продължава спора кой първи е измислил и наложил DSP-то..Италианците или американците...
          Спирам по тази тема че дълго стана и най вероятно ще отнеса критики

          Коментар


          • #65
            От: Препоръчайте телевизор

            Майстор си на турлюгювеча от "фактите аргументите".
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #66
              От: Препоръчайте телевизор

              Да беше погледнал какво вади колоната ли или е така ти се пише само?

              Да ти обяснявам,че в каква и да е конфигурация да ги наредиш свирят както трябва?Или като е сама свири едни херци ма като с 7 други?Какво значение има къде е колоната?

              Имидж от кабел.....нямам и аз какво да ти кажа,говори си
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                От: Препоръчайте телевизор

                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                ...Мога и там да обясня с факти но все пак темата е за телевизори и не искам да създавам излишна работа на Ясен примерно...
                Четейки какво си обяснил за субуфера, суб-бас на нашенски, (не буфера, луфера, бас-кацата, онуйцък дет' лумка и прочие тъпотии), наистина по-добре недей да обясняваш нищо на тема аудио...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #68
                  От: Препоръчайте телевизор

                  Предполагам имаш позания и причини да избягваш андроид. Мен като обикновен потребител на няколко устройства, съотношението цена/качество ме устройва
                  It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                  Mark Twain
                  https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                  Коментар


                  • #69
                    От: Препоръчайте телевизор

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Само дето моя звук си ми е ОК...
                    ОК е за теб и в крайна сметка това е важното.

                    А иначе още по дефиниция е боза в 95% от 5.1 системите, освен при тия, при които поне 2 тонколони от всичките са пълноценни - разбирай например 50-20000Hz с крайно ограничени "селски номерца" в посока пестене на обем и габарити, със съответната електроника, дето е в състояние да им пусне съответния сигнал без да го претака през няколко хиляди електронни елемента.

                    Споменаш (ти или брат ти, не ми се дири пак) по-нататък и за таван и прочие. Ми не става просто. И в кола не става. Става лютеница, за който е свикнал да слуша музиката така, както авторът и е решил да я запише. Аз също си слушам лютеницата - достатъчно ми е. Ама си знам че е лютеница и гледам да пренебрегвам дразнещите елементи.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Препоръчайте телевизор

                      По тестера на Спарки ... 12,5 КХца ... язък ми за хубавия хардуеър ... Закъснял съм с години...
                      пп: качественно, аналогово стерео-от...до ... на две различни места...! Ама инъче се кефя на мах!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Препоръчайте телевизор

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        По тестера на Спарки ... 12,5 КХца ... язък ми за хубавия хардуеър ... Закъснял съм с години...
                        Не си. Салатите стават из целия спектър, но обикновено е най-интересно в частите на припокриване на говорителите и в местата, в които всичкото това изпада в резонанс кутията или нейни части. Чак после иде стаята, и най-накрая са ушите ти.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Препоръчайте телевизор

                          Значи... имам си аудио стол (стая), където имам нахлаството да слушам аудио... не е свързано с телевизорите, ама е все тая...не се усеща откъде идва звука между ушите...просто стерео.... истинско. И не се говори за буфери, суб-буфери и др. такива...
                          пп:5+1 не се включва в разбиранията ми. Имам и обосновка.
                          Последно редактирано от chrichri; 17-09-19, 16:02.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Препоръчайте телевизор

                            Слагаш му микрофона където ще го слушаш,усилвателя после си ги наглася коя къде да закъснява та да не ти блъскат барабаните със закъснение........

                            Аз питах кое ми е кофтито на колоната която дадох за пример.......ми кофти била.......ми ок ма не е,ни на слушане ни на показатели,искаш го като в концертна зала и ти го вади като в операта
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #74
                              От: Препоръчайте телевизор

                              Не знам.
                              Не мога да те коментирам.
                              Може би най-важното е: "Have to have a fun."|

                              Коментар


                              • #75
                                От: Препоръчайте телевизор

                                Кажи обосновката за 5.2.1 кое не става,че гледам всеки там се лови
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X