Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте телевизор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Препоръчайте телевизор

    Вземаш си който ти е кеф от Технотата.
    Има такива с 5 годишна гаранция
    Ако пък няма, става 5 годишна с доплащане и си свиркаш.
    Какви дрън дрън живот - повече от 5 години едва ли ще го гледаш.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #32
      От: Препоръчайте телевизор

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Вземаш си който ти е кеф от Технотата.
      Има такива с 5 годишна гаранция
      Ако пък няма, става 5 годишна с доплащане и си свиркаш.
      Какви дрън дрън живот - повече от 5 години едва ли ще го гледаш.
      Именно, аз доплатих 150 лева за 5 годишна гаранция, след 5-тата година колкото изкара, изкара, след това нов.

      п.с. Яркостта на тв съм го настроил на икономичен, хем има мека и приятна картина без да има излишна острота и яркост която иначе дразни, хем увеличавам и живота на светодиодите.

      Коментар


      • #33
        От: Препоръчайте телевизор

        СмраТ теле-визЙор за 600-плЙос, когато гугъл-хром-каст за 60 превръща всеки монитор в смрат...
        It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
        Mark Twain
        https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

        Коментар


        • #34
          От: Препоръчайте телевизор

          Телевизора не го чакам да звучи както трябва,на цената му или двойно се взимат едни колонки,после едни кабелчета после едно усилвателче и 2 дни монтаж .........и като прелети хеликоптера през хола и кучето заляга.Гледам чак безжични колони пуснали тия дни,аз се бях увьртЕл с кабели значи.

          Трябва си погледна настройките,един телевизор не ми е треснал,на брата държат до третото напиване и айде у пустинята
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: Препоръчайте телевизор

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Телевизора не го чакам да звучи както трябва,на цената му или двойно се взимат едни колонки,после едни кабелчета после едно усилвателче и 2 дни монтаж .........и като прелети хеликоптера през хола и кучето заляга.Гледам чак безжични колони пуснали тия дни,аз се бях увьртЕл с кабели значи.
            аве... така като го казваш звучи добре...ама реално не е..А тъй мразя аз да съобщавам лошите вести...
            На практика сегашните телевизори почти нямат изходи за звук.Имам във впредвид най обикновенни чинчове...Или подобни..
            Сега имат само оптичен изход(отврат) и HDMI... толкоз...
            На теория оптиката била супер дупер велико качество.Такива биле тенденциите обясняват продавачите в техноверигите..
            Но истината е съвсем друга.И тя е че оптиката се опитват да я наложат вносителите.По една много проста причина- трябва им галванично развръзване защото търпят сериозни загуби.
            Не е тайна вече че често телевизорите гърмят сериозно(тежки повреди по цифровата платка) именно когато се свързват с усилватели и компютри.Причината е неправилно зануляване/замасяване. Само се чува едно тихо "цък" и....ремонта е почти невъзможен защото е поразен точно цифровия блок.
            Затова предпочитат са оставят само оптика.Ама там пък има други проблеми...

            Коментар


            • #36
              От: Препоръчайте телевизор

              Не знам нищо за връзване и зануляване на музиката. Уредбите към телевизорите ни ги връзва един българин приятел. И от както се разведох със Самсунг, и моите кучета залягат, а телевизора си бичи постоянно /65” Сони”/. Музиката е вързана с оптичен кабел. От колоните на телевизора звук не търся.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #37
                От: Препоръчайте телевизор

                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                аве... така като го казваш звучи добре...ама реално не е..А тъй мразя аз да съобщавам лошите вести...
                На практика сегашните телевизори почти нямат изходи за звук.Имам във впредвид най обикновенни чинчове...Или подобни..
                Сега имат само оптичен изход(отврат) и HDMI... толкоз...
                На теория оптиката била супер дупер велико качество.Такива биле тенденциите обясняват продавачите в техноверигите..
                Но истината е съвсем друга.И тя е че оптиката се опитват да я наложат вносителите.По една много проста причина- трябва им галванично развръзване защото търпят сериозни загуби.
                Не е тайна вече че често телевизорите гърмят сериозно(тежки повреди по цифровата платка) именно когато се свързват с усилватели и компютри.Причината е неправилно зануляване/замасяване. Само се чува едно тихо "цък" и....ремонта е почти невъзможен защото е поразен точно цифровия блок.
                Затова предпочитат са оставят само оптика.Ама там пък има други проблеми...
                И аз имах проблем с изходящ звук, имам само оптика, реших го като го свързах чрез блутут и работата заспа, звука е супер от уредбата.

                Свързал съм само оптичен интернет директно към тв и си работи екстра (пу-пу)

                Коментар


                • #38
                  От: Препоръчайте телевизор

                  Аз продължавам да не разбирам къде е проблема с музиката. Уредбата има и HDMI и оптичен вход. Ръгаш кабела и си готов. И не, не говорим за разни кой знае какви уредби. Мойта е най обикновена Ямаха, отзад има поне 20 различни дупки да ръгаш кабели.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #39
                    От: Препоръчайте телевизор

                    На HDMI какво му е?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Препоръчайте телевизор

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Аз продължавам да не разбирам къде е проблема с музиката. Уредбата има и HDMI и оптичен вход. Ръгаш кабела и си готов. И не, не говорим за разни кой знае какви уредби. Мойта е най обикновена Ямаха, отзад има поне 20 различни дупки да ръгаш кабели.
                      И мойта май има,не е супер дупер ма се намира та през него колонките.

                      Аз нали знаеш съм с Клипш Атмос 5.1.2 и Денон,нямаше смисъл от повече,че хола ми малък и имам камъни пък и чак такъв слухар не съм.

                      Чакам да гръмне като твоите телевизори.

                      Май си говорим какво иска телевизор за едни пари,ако ще е за 500 кинта телевизорче то мммммм толкова е само буфера баси,кучето сьрцетуп го хваща като се излъже да легне пред него.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Препоръчайте телевизор

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        На HDMI какво му е?
                        Сонито ми (уредбата) има стандартните чинчове и блутут свързаност, няма HDMI и оптика.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Препоръчайте телевизор

                          Към колоните да ма на телевизора не се сещам да имам чинчове,слушам и се слуша нормално и през HDMI,помня само че кабела беше едни пари........нихната мама
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #43
                            От: Препоръчайте телевизор

                            И аз съм пред избор на нещо такова . На маика ми след 25 години работа стария телевизор почна да умира . Тъси се нещо по възможност без екстри и да не е много по голям от стария с 21 инчов екран . Преди беше лесно като Дани внасяше от Швейцария и телевизори
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Препоръчайте телевизор

                              Амиии... как да го кажа... клиентите станаха претенциозни.И без да са слухари искат да чуват.Аз си го обяснявам че чуват на други места как трябва да е и после "що у нас не е така?"
                              Това което близнаците казват - ами те говорят за друго нещо..Субуфери и някви аткос патмос и други..Очевидно е че става дума за многоканални системи5.1.
                              Те нямат качествен звук.Всъщност те и не са направени за това.Тяхната идея е друга.Да правят отделни звукови ефекти.Примерно пространствено ориентиран звук.
                              Обаче ако пуснеш най нормална музика от музикален канал - и е трагедия.Причината е че просто липсват честоти(особено в средночестотния обхват) и звука е неестетвен.То затова не трябва да си слухар.То си е много явно. Суббуферите пък(дето кучето залягало) имат друг проблем.Те имат ниска честота(наистина имат) но са направени на резонансен принцип-и техния звук има само 2 величини.И затова никой музикант и уважаващ себе си "слухар" не ги ползва. Да сте виждали някой да свири на суббуфери или петканална система??
                              Оптиката -- ами има доста кусури. И не може да настигне обикновенното пренасяне на сигнала с чинчове например..
                              Кабелното свързване има 3 страхотни плюса- качествено е евтино е и се включваш навсякъде. Което не може да се каже за оптиката.
                              Хората се усетиха.Отначало ги позалъгваха с адаптери и преходници.Те преобразуват оптическия сигнал в най обикновен "чинчов".Там обаче излезнаха непреодолими кусури.Например звуковото ниво е с едно ниво-константа.Не можеш да намаляш/усилваш от дистанционното на телевизора.Което си е сериозен проблем.Има и други- ама да не пълня темата...
                              Ако аз съм вносител на телевизори - бих искал от завода задължително да направи старите изходи на чинчове.Да излиза стария стандартен сигнал(стерео на 0.775V). Проблема с галваничното развръзване е много важен и бих го решил или с разделителни малки трафчета само на сигнала или вече има такива чипове дето идеята им е точно галванично развръзване.И край..Телевизора е железен цената ще е незначително по висока(2-5долара) но можеш да включваш каквото ти падне за звука.И всичко това се управлява само от дистанционното на телевизора- това е сериозен плюс.Хората си искат удобството.Не искат за една проста операция да натискат повече от 2 копчета.
                              Така определено не може да продължава.
                              Абе мисля че скоро пак ще настъпят драстични промени при телевизорите...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Препоръчайте телевизор

                                С две думи, няма никаква причина оптичният изход да е с по-лошо качество от металните кабели, напротив. Иначе и оптичният интернет щеше да е по лош от кабелният, а е точно обратното.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X