Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Acer Aspire 7736G

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Acer Aspire 7736G

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8031 (Copy).JPG
Прегледи:1
Размер:241.9 КБ
ID:6159407Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8032 (Copy).JPG
Прегледи:1
Размер:125.2 КБ
ID:6159408Здравейте.
    Понеже харда на лаптопа от заглавието много чегърта,реших да го сменя с SSD 240gb.Притеснението ми е,че в клипчетата в тубата за смяна на HDD със SSD споменават за неподкарване на SSD на стари лаптопи.Вярно ли е?
    И друго.Има ли смисъл да инвестирам в 8GB RAM (сега е с 4)?Вентилатора е в отвратително състояние.Така изглежда след опита ми да го изчистя.Сложил съм в количката:термо паста,бутилка въздух( и помпичка за продухване),вентилатор и SSD 240gb.Да сменявам ли процесора и ако да, с какъв?
    Последно редактирано от Krelion; 06-09-19, 23:15.
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

  • #2
    От: Acer Aspire 7736G

    Този лаптоп поддържа максимално 4гб рам, така че и да искаш, няма как да сложиш повече. Лично аз, за сефте чувам, че SSD не тръгва на стара машина, но що пък да не е така.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Acer Aspire 7736G

      На един BENQ Joybook A52 от 7 различни ССД само с едно на Адата се получиха нещата. Продаваш ли лаптопа така както е ?

      Коментар


      • #4
        От: Acer Aspire 7736G

        Не го продавам.След почистването,смяна на вентилатор и паста,лаптопа пее.Първо ще инсталирам ОС на ССД и тогава ще го пробвам.Ако не стане на този,имам още машинки.

        П.П. Темата за архив.
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • #5
          От: Acer Aspire 7736G

          Много вероятно е проблем с кракването на “прозореца” след като монтираш бърз диск.

          Коментар


          • #6
            От: Acer Aspire 7736G

            Първоначално публикуван от staniola Преглед на мнение
            Много вероятно е проблем с кракването на “прозореца” след като монтираш бърз диск.
            Kакво“кракване“,какви “прозорци“ те гонят ,нямам представа.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #7
              От: Acer Aspire 7736G

              Да го кажа така
              Ако ползваш нелегално копие на OS Windows може да не сработят краковете(loader by DAZ и т.н.).
              Ако пък ползваш оригинален OS Windows или Линукс дистрибуция, то тогава такива проблеми няма да имаш.
              Успех )

              Коментар


              • #8
                От: Acer Aspire 7736G

                Този лаптоп е с Windows 10,изтеглен от сайта на Майкрософт.Сигурно е легален.Миналата седмица си инсталира Октомврийския ъпдейт.До XP бях с кракнати ОС.7 и10,само легални.
                Ти отговори ли на тази анкета? https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=232358
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • #9
                  От: Acer Aspire 7736G

                  Щом е легален инсталирай смело : )
                  Между другото това че е платен не го прави по различен от не платен такъв( кракнат)
                  И това че е изтеглен от сайта на МС не го прави легален. Легален един МС ОС го прави серийният номер
                  Ако го ползваш само за интернет можеш да си сложиш линукс дистрибуция. Така се приключва с една голяма част от проблемите произлизащи от зловреден софруер, malware phishing и т.н.

                  А тази анкета сега я отворих, имам доста акаунти за музика и прочие. Последният ми е от амазон - амазон прайм тъй като на скоро си взех и Echo Dot трета генерация.
                  Много приятна играчка, но на малкия човек в къщи най много му харесва, свети шаренко, говори, свири....
                  Но да не разводняваме темата излишно.
                  Успех

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X