Обява

Свий
Няма добавени обяви.

купих фрилендър 1 тд4 и........

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • купих фрилендър 1 тд4 и........

    купих фрилендър 1 тд4 и в началото бе радостта, после почнаха и мъките.
    Колата е 2003 година без кардани (така я купили) и вискомуфа .
    сега за проблемите - първо 4 изгорели свещи , смених ги ,четох по форумите за проблеми при вадене но моите излязоха без проблем ,новите ги стягах с динамометричен ключ
    следва продължение ............

  • #2
    От: купих фрилендър 1 тд4 и........

    продължение - на другия ден паля , загасна и светна чека .викам си е какво пак на мен ми се случи ...
    на работа с едни колеги решаваме да погледнем мотора и какво да видя -забравил съм да сложа един маркуч
    на турбото
    слагам го , стягам скобата ,паля ,викам ура ,чека загасна мотора се форсира
    до тук добре , обаче разхода ми се вижда скъп и решавам да сложа биодизел(в книжката пише да не се слага биодизел....)
    следва продължение

    Коментар


    • #3
      От: купих фрилендър 1 тд4 и........

      Тия ровери да не бяха с мотор М47D20 на бмв 318д е46? Ако е с такъв найстина по добре не карай на био дизел.
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #4
        От: купих фрилендър 1 тд4 и........

        продължение -една сутрин ставам рано ,сънен паля и давам на заден бавно и бум в едно дърво .
        дървото го ударих с резервната гума , обаче счупих задния прозорец . намерих стъкло втора ръка за 50 лв и почнах да се мъча да го монтирам .
        както и да се мъчих не влиза стъклото , оказа се че съм изкривил и вратата , намерих в същия цвят за 60 лв (поне частите са евтини)
        прехвърлих всичко от старата врата на новата и освен осветлението на задния номер всичко работи .
        обаче почна по малко да губи мощност,а бе не вървеше както преди .
        Докато един ден запали , минах 20 метра и угасна и няма палене . взех една диагностика от един приятел , прочетох грешките които беше записал :или няма гориво -запушен горивен филтър или заседнал клапан за високо налягане .
        викам си то от биодизела се е запушил горивния филтър ,купих един горивен филтър , почнах да чета по форума къде се намира - намерих го ама мъка , сваля се задна дясна гума и на опипване ......добре че е на бързи връзки да го сваля да работя на спокойствие .
        фитъра не беше запушен , почнах да чета по форума за подобни проблеми....питах приятели монтьори .....нъц
        пробвах да сваля клапана за високо налягане , изпуснах 3 бита и един торкс и се отказах .
        отидох на море за една седмица с децата .
        следва продължение....

        Коментар


        • #5
          От: купих фрилендър 1 тд4 и........

          Не го разбирам тоя мазохизъм...Пише да не се слага биодизел,слагаш...Защо не си вземеш велосипед?
          Пътят е целта.

          Коментар


          • #6
            От: купих фрилендър 1 тд4 и........

            Чакаме продължението с нетърпение
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #7
              От: купих фрилендър 1 тд4 и........

              здравейте пак , върнах се от морето и почнах да търся майстор ,намерих един , на приказки изглеждаше свестен , обвини ме че съм карал с биодизел ....
              аз пък обещах ,че повече така няма да правя и с една пътна помощ му оставих колата .
              поне излезе свестен и не гледаше как да ме набута , източи биодизела,
              на дъното на тубата имаше черни пачета боклуци с размери 2х3 мм .
              замислих се за допънителен филтър в коша на двигателя .
              Аз му занесох малко чиста нафта , той взел още малко , аз исках да купя регулатор за налягане , той намери работещ от колега (спестих едни 180 лв с отсъпката) обаче проблема с липса на налягане си остана и почнаха едни съмнения за помпата .
              а помпата се сваля трудно, трябва да си го правил за да знаеш как става .чесно да ви кажа може да има и по не ремонтопригодна кола от фрилендър , аз не не зная .Всичко е навряно на кучето у аспуха .... Това ми е първия дизел и много да внимава че може да ми е последния!
              Тръгвам по други майстори , намирам един млад и нахакан , всичко знае и разбира , в сервиза беше пълно с коли.
              Майстора е с препоръка , на един приятел братовчед , обаче като почна да ми обяснява как ще ми прати помпата в Ямбол , дюзите в стара загора , по 300 лв на дюза , по нам колко си лв на помпата...........
              питам първия майстор за съвет -каза ми да отида в сервиз където имат стенд за помпи и дюзи .
              отивам в един такъв ,говоря с новия майстор , и той ми се скарва че съм карал с биодизел , аз му обещавам че повече така няма да правя .
              плахо питам за цени - ще се опитаме да съживим помпата , ако не стане втора ръка за около 200-300 лв .....
              следва продължение

              Коментар


              • #8
                От: купих фрилендър 1 тд4 и........

                продължение - в понеделник майстора се обади и каза помпа ,търси втора ръка и гледай да работи .
                Почвам да звъня в олх -са ,после почвам да звъня в мобилето -нъц(за регион пловдив )
                В София намирам ,цена 200 лв , гаранция франция ,тегля едно кръстене и поръчвам .
                Вторник нося помпата на майстора ,той и завъртя оста на ръка , помпата изплю малко нафта ,може би ще стане .
                вече бях на работа и ми се обади че помпата е станала и да ходя да си взимам колата .
                така ,как стои финансово въпроса:40лв пътна помощ+ 30 лв на 1 майстор + 40 лв пътна помощ +100 за монтаж демонтаж на помпа +200
                лв помпа + 12 лв куриер =422лв и около 1 месец без кола
                сега имам конкретно питане към знаещите (не само да ме съветвате да си взема колело ) :
                1. системата за филтриране на горивото му е много зле , някой слагал ли е допълителен горивен филтър , колко микрона и от каква кола става (щото трябва да държи и на налягане 5-6 бара работно около 3 бара )
                2.в момента съм с гуми 215-65-16 , дават го 195 - 80-15 , според калкулатора за гуми разликата е 1 %, какво е влиянието на разхода



                реално се събира една седмица да съм го карал , останалото време ремонти......

                Коментар


                • #9
                  така, по фрилендъра направих следните разходи:160 лв предница ,135 лв за стъкло и задна врата,5 лв за силикон за теча в багажника ,35 лв за стоп , 100 за термостат
                  ,55 лв за огледало и задна чистачка,422 лв помпа ,свещи 40лв въздушен и маслен филтър 26,3 осветление на задния номер 3 лв
                  или общо 1012лв
                  без да броя нотариалните такси и смяната на номерата
                  продадох я за 3000 лв ,планирана загуба
                  изводи: вече дизел не , такива екзотични марки дето мотор от един ,купе от други......,за най елементарен ремонт да ти трябва подемник....

                  Коментар


                  • siem
                    siem коментира
                    Редактиране на коментар
                    И бензин не взимай, че харчат много. Газта е опасна.
                    Най добре колело.

                • #10
                  Първоначално публикуван от daniench Преглед на мнение
                  до тук добре , обаче разхода ми се вижда скъп и решавам да сложа биодизел(в книжката пише да не се слага биодизел....)
                  обаче проблема с липса на налягане си остана и почнаха едни съмнения за помпата .
                  изводи: вече дизел не






                  Коментар


                  • #11
                    останете със здраве и да са ви живи и здрави джиповете , че като се повредят явно се качвате на колело , щом толкова ми го предлагате.......

                    Коментар


                    • siem
                      siem коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз пък не разбрах за какво я пусна тая тема? Хвалиш ли се или се оплакваш? Прилича ми на второто. Цените, както си ги описал ми се виждат нормални към ниски и ако на теб ти са ти много просто не си за 4Х4, а и леките коли ще ти дойдат скъпички. За това са препоръките за колело.
                      Повечето от хората тук като строшат джипките бъркат в джобето, поправят ги и са отново на пътя. Няма лоша кола- има зле поддържана такава.

                  • #12
                    Коолото е екстра. Има само + ове. Само дето, ако работното ти място е по нанагорно, им намирисва на колегите, ма т'ва си е техен проблем.
                    Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                    Коментар


                    • #13
                      Прочетох всичко с интерес. Благодаря.

                      Колега, може ли още подобни истории. Добре се изразяваш.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #14
                        момчета , без лоши чувства , ама толкова неремонтопригоден 4х4 не съм имал ,който от вас си е сменял термостата сам без да псува (фрилендър 2,00 тд4) , нека пръв хвърли камък, говоря сам ,не да даде пари на майстор.....
                        имал съм : трабант,жигула,москвичи 2 бр,поски фиат ,пак трабант ,форд сиера ,фиат типо ,голф 1,пасат 2,хюндаи акцент ,киа каренс ,фрилендър за 6 месеца .на 4 от колите сам си сложих газова уредба.
                        около една година работих при един приятел в сервиз
                        дизел обаче никога не съм имал, нещата ги знам само на теория.
                        та си мислех че повечето учасници в форума сами си правят колите ,па то :,,Повечето от хората тук като строшат джипките бъркат в джобето, поправят ги и са отново на пътя."
                        сега пак съм с две коли в семейство ,обаче съм капарирал едно мусо ,пак много оплют модел във форума , ама поне турбото му се вижда , обикновен дизел и няма оная картерна вентилация на БМВ дето ми издуха 1 литър масло за 200 км
                        преди да и разкарам тъпия филтър и да сложа маслен сепаратор
                        и 4х4 му работи ........

                        Коментар


                        • #15
                          Все по странно ми става.
                          И аз работя в сервиз при приятел и то само в свободното си време и за УДОВОЛСТВИЕ. Сервиза се занимава основно с двигатели, ходова част и трансмисииЗа това време не съм работил само по чисти електромобили. Не твърдя, че познавам всички марки и модели, но поне съм работил по най масовите дизели и бензини, и 3-4 хибрида.
                          Като казах за "бъркането в джобето" далеч не съм си мислел, че колегите от форума висят само в официалните сервизи на марките, но частите струват- това което стрват. Също така специализираните ремонти по възли и агрегати също си имат своята цена.
                          Например: идва клиент със спукана глава (чест случай), донася друга купена от ОЛХ и казва слагайте я. Казваме му първо да я сервизира и провери, да ама му е става скъпичко- казва да я монтираме така (случва се дори един шлайф да не искат да направят). Казваме му- нови болтове. Олеле ми и те 50-100 лв. Добре- може и със старите. Може ама не трябва. С триста зора и нерви го придумаме поне гумичките на клапаните да смени. И накрая като след месец-два "духне гарнитура ние сме му виновни, и колата е скапана.

                          Това е само пример, не визирам никого но срещаме такива хора.

                          В горните ти постове видях това: "първо 4 изгорели свещи" Свещите при дизелите горят и се сменяват често и в това няма драма.

                          И това: "как стои финансово въпроса:40лв пътна помощ+ 30 лв на 1 майстор + 40 лв пътна помощ +100 за монтаж демонтаж на помпа +200
                          лв помпа + 12 лв куриер =422лв и около 1 месец без кола" Парите за единия майстор и едната пътна помощ си могъл да си ги спестиш. Останалото е нормално като цена.

                          И още: " около една година работих при един приятел в сервиз" "пробвах да сваля клапана за високо налягане , изпуснах 3 бита и един торкс и се отказах" Лесно се отказваш за човек работил в сервиз.

                          Има и други но не ми се пише повече.
                          Явно е, че колата която си взел не е първа хубост, но помисли и ти къде бъркаш.

                          Написах ти това цялото писание, не за да се заяждам или обиждам, а за да разбереш защо препоръчваме колелото.
                          От друга страна- ако това което си описъл не ти се е случило наистина, а е литературно произведение, имаш моите поздравления. Добре се е получило.
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X