Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sportage 2.0GRDI 116,2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sportage 2.0GRDI 116,2005

    Колеги,заглеждам една Киа 2005г.116кс,дизел,но тъй като нямам представа от марката се налага да се допитам тук.Какви са детските и болести,какво трябва да гледам и да знам за нея?Как е от към поддръжка и разход,заслужава ли си?Ще бъда благодарен за всякакви мнения и информация!

  • #2
    От: Kia Sportage 2.0GRDI 116,2005

    Каква КИА?

    Коментар


    • #3
      От: Kia Sportage 2.0GRDI 116,2005

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Каква КИА?
      Киа Спортидж,2.0 дизел 116кс,2005г.

      Коментар


      • #4
        От: Kia Sportage 2.0GRDI 116,2005

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Каква КИА?
        Sportage 2.0 Grdi 116 2005
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #5
          От: Kia Sportage 2.0GRDI 116,2005

          Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
          Sportage 2.0 Grdi 116 2005


          Grdi or Crdi?

          Коментар


          • #6
            От: Kia Sportage 2.0GRDI 116,2005

            Ми по принцип е CRDI, но не само той го пише Grdi и затова и аз се обърках (срещал съм го много пъти писано Grdi и то не само за kia)
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #7
              От: Kia Sportage 2.0GRDI 116,2005

              Здравейте , имам хюндай туксон и той е на една база с кията само двигателя е 140 коня. Преди карах форд маверик терано и сравнен с него се управлява и движи много леко и неуморява. За сравнение тераното е по маневрено от туксона. Двигателя му обърни внимание, да не е прегряван , но това важи за другите коли. Съединителя е с демпферен маховик, но при този двигател с тази мощност става и обикновен поне така съм чел.

              Коментар


              • #8
                От: Kia Sportage 2.0GRDI 116,2005

                Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                ..... Двигателя му обърни внимание, да не е прегряван , но това важи за другите коли.....
                Айде стига сте се правили на шамани !!!Това как ще го разбереш??

                Коментар


                • #9
                  От: Kia Sportage 2.0GRDI 116,2005

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Айде стига сте се правили на шамани !!!Това как ще го разбереш??
                  Е...как..ще му е посиняла главата[emoji23]
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Kia Sportage 2.0GRDI 116,2005

                    Киа-та е CRDI,недоглеждането е по моя вина,с твърд маховик е,няма шумове и вибрации от към съединителя.Мотора работи доста добре.На километраж е 300 000км.Иска ми се да знам какво да очаквам при евентуална покупка.Четох в една тема,че дюзите са евтини за ремонт,но как е от към турбина,помпа, харчове на масло и др.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kia Sportage 2.0GRDI 116,2005

                      Добра кола е,далече е от джип и възможностите му.По скоро високо сувче с 4х4 задвижване при необходимост,но до там,трудно му е да се справя с коловози и калища,но зависи за какво ти трябва.Двигателя е 113кс , а не 116 кс.Леко тромав, харчи 10 на 100 и най-много да го свалиш до 9,по надолу не става.Махни кората на двигателя/горната/ на 4 болта е и огледай за течове и мазнотия.Виж му тръбите от турбото до кулера и от възд.филтър до турбото, дълги са, криви са и подлежат на деформации,омазняване и изваждане, а като се извади турбото засмуква част от маркуча и следва рециклиране за 800лв от опит знам.Виж климатик,ел. джунджурии, работи ли всичко и т.н.Чуй да не тракат дюзи прекомерно, на студен и на топъл двигател,виж антифриза как е, виж маслото.
                      Като цяло приятна колица, ама харчи, ако търсиш икономична кола, не е тази.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X