Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Лагери и накладки за корейски автомобили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лагери и накладки за корейски автомобили

    Здравейте колеги и гости,

    Продължаваме нашето представяне с нов продукт - лагери автомобилни и промишлени.

    Представяме Ви още един от нашите доставчици, в случая производител на автомобилни лагери за главини и лагер-главини комплект - ILJIN GLOBAL - Корея.

    Защо избрахме ILJIN :

    • Търговска марка: ILJIN
    • Основана през 1973 г. като ILJIN Corporation
    • 21 завода в глобален мащаб
    • 2 завода за афтьрмаркет производство /АМ/ с общ капацитет почти 6 000 000 бр. лагери годишно, обща площ на фабриките 64 043 кв.м., разположени върху 239 090 кв. м. площ
    • Служители: 5600
    • 3 милиарда USD приходи към 2017 г.
    • Лидер като OEМ производител за лагери за първично вграждане в автомобили на GM, FCA/ Fiat Chrysler Automobiles/, Hyundai – Kia, FORD, BMW, Nissan, Mercedes, VW, Audi, Peugeot, Suzuki
    • Носител на множество награди от General Motors, Fiat Chrysler Automobiles, FORD, Volvo, Hyundai – Kia
    • Многократен носител на наградата „Export Tower” на Корейската Асоциация за Международна Търговия за фирми-износители, последната от които е за достигнати нива на износ от 500 милиона USD за 2015 г.
    • Мрежа от центрове за научноизследователска и развойна дейност
    • Голям капацитет за разработване на нови артикули: време за разработване на нов продукт - 105 дни/15 седмици/ от възлагане на клиентски проект до резултати от изпитвания на готовия продукт; годишен капацитет за разработване на нови продукти - 72 продукта /по 6 продукта на месец/
    • Обхват на производството - над 750 вида лагери за първично /ОЕ/ и вторично вграждане /АМ/ – сачмени и конусно-ролкови лагери от първа, втора и трета генерация
    • Система за управление на качеството съгласно ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO 14001


    Всичко казано накратко по-горе можете да видите по-подробно в следния линк:

    https://satelit-nikis.bg/brand/140/iljin.html


    За повече информация :

    www.satelit-nikis.bg
    e-mail: office@satelit-nikis.com
    тел.: 0601 62668
    факс: 0601 62615
    моб.телефон: 0896 754540
    Отстъпката за всички описани по-горе продукти е 5%.

    Ще се радваме да получим Вашите въпроси и мнения,

    Сателит Никис ЕООД

    Николай Стефанов

  • #2
    От: Лагери- автомобилни и промишлени

    Привет колега ! Случайно да имате лагера за предната главина на Рено Еспейс втора серия 2.1 ТД 1996 година производство . По принцип е еднакъв на всички останали от втората серия само за V6 мотора не съм сигурен там са други главини с 5 болта на джантите . Лагера е малко особен не се набива а има фланец с 6 отвора през които се захваща с болтове за шенкела . Не мога да уцеля читав последния уж беше най читавия на Бреда и пак като го стегнах има луфт . Единствения вариант за обиране на луфта е да пришлайфам двете гривни . Правил съм го но е много играчка .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Лагери- автомобилни и промишлени

      Мен пък ми е интересно е това твърдение (не казвам, че не е верно, ама ми е твърде невероятно особено за къмто марките по средата нейде):
      Лидер като OEМ производител за лагери за първично вграждане в автомобили на GM, FCA/ Fiat Chrysler Automobiles/, Hyundai – Kia, FORD, BMW, Nissan, Mercedes, VW, Audi, Peugeot, SuzukiНосител на множество награди от General Motors, Fiat Chrysler Automobiles, FORD, Volvo, Hyundai – Kia
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Лагери- автомобилни и промишлени

        Здравейте колега sek.1!

        За съжаление нямаме наличен този лагер.
        Автомобила Ви би трябвало да е RENAULT ESPACE II (J/S63_) 2.1 TD (J63E) с година на производство от 11.94-10.96г.
        Можете да го потърсите като:
        SKF - VKBA 966
        FAG - 713 6301 70
        SNR - R155.11

        OE номера както следва:
        7701462020
        7703090222
        7703090458
        77 01 462 020
        77 01 463 231

        Успех!

        Коментар


        • #5
          От: Лагери- автомобилни и промишлени

          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones
          Мен пък ми е интересно е това твърдение (не казвам, че не е верно, ама ми е твърде невероятно особено за къмто марките по средата нейде):

          Здравейте колега,
          Дали сме информацията такава, каквато ни е дал производителя.
          Бих Ви предложил да последвате линка, който съм дал в темата. Там под видеото има още един линк, съдържащ PDF файл с представянето на ILJIN. В този файл са показани марките и моделите, за които ILJIN е ОЕМ производител.
          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            От: Лагери- автомобилни и промишлени

            Първоначално публикуван от travelling
            Пазара се напълни с боклуци, взимат китайски на кило, печатат им надписи с различни марки и си поръчват кутийки . После кой каквото иска му дават, а вътре един и същи боклук.
            Привет колега!

            Мисля, че ще се се получи доста интересна тема по този въпрос.
            За лагера, за който запита колегата Sek.1 информацията от TecDoc за фирмите, които са листнати в него е както следва:
            AUTEX
            комплект колесен лагер
            AUTOKIT
            комплект колесен лагер
            Automotive Bearings
            комплект колесен лагер
            AUTOTEAM
            комплект колесен лагер
            BENDIX
            комплект колесен лагер
            BORG & BECK
            комплект колесен лагер
            BREDA LORETT
            комплект колесен лагер
            BRT Bearings
            комплект колесен лагер
            BTA
            комплект колесен лагер
            CALIBER
            комплект колесен лагер
            DELPHI
            комплект колесен лагер
            DIAMAX
            комплект колесен лагер
            FAG
            комплект колесен лагер
            FARE SA
            комплект колесен лагер
            FIRST LINE
            комплект колесен лагер
            FISPA
            комплект колесен лагер
            FLENNOR
            комплект колесен лагер
            FREMAX
            комплект колесен лагер
            IJS GROUP
            колесен лагер
            комплект колесен лагер
            IPD
            комплект колесен лагер
            KAWE
            комплект колесен лагер
            KEY PARTS
            комплект колесен лагер
            KLAXCAR FRANCE
            комплект колесен лагер
            KM International
            комплект колесен лагер
            KRAFT AUTOMOTIVE
            комплект колесен лагер
            LUCAS
            комплект колесен лагер
            MAPCO
            комплект колесен лагер
            MASTER-SPORT
            комплект колесен лагер
            MAXGEAR
            комплект колесен лагер
            MEYLE
            комплект колесен лагер
            MOOG
            комплект колесен лагер
            MOTAQUIP
            комплект колесен лагер
            NK
            комплект колесен лагер
            OPTIMAL
            комплект колесен лагер
            QUINTON HAZELL
            комплект колесен лагер
            REPKIT
            комплект колесен лагер
            RUVILLE
            комплект колесен лагер
            sbs
            комплект колесен лагер
            SIDAT
            комплект колесен лагер
            SKF
            комплект колесен лагер
            SNR
            комплект колесен лагер
            STELLOX
            комплект колесен лагер
            TRISCAN
            комплект колесен лагер
            VAICO
            комплект колесен лагер



            В този списък , съобразно моите познания аз виждам четири сериозни производителя.
            Какви ли са останалите?
            Според мен има два основни начина да се закупи лагер:
            1/ От фирмата производител чрез нейни дистрибутори или директен внос, ако това е възможно.
            2/ От т.нар. комплектовъчни фирми
            Из лично бих предпочел първия, но всеки има право на избор.
            Та тези комплектовъчни фирми закупуват лагери в големи количества от производители по света съобразно тяхното виждане за пазара.
            Някои от тях опаковат качествени лагери, някои залагат на по-ниските цени и качество.
            Може би има и наши фирми, които купуват "No Name" лагери и ги "надписват" и опаковат.
            Затова си мисля , че е правилно и необходимо поребителите да се информират предварително за произход и гаранция.
            Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Лагери- автомобилни и промишлени

              Няма как да се информира човек, свалям обтяжна ролка NMB и купувам SKF , те сякаш са правени на една машина, но надписите различни !
              Същото и с предни лагери на витара, няколко марки вътре еднакви, а цените съвсем различни .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Лагери- автомобилни и промишлени

                Първоначално публикуван от travelling
                Няма как да се информира човек, свалям обтяжна ролка NMB и купувам SKF , те сякаш са правени на една машина, но надписите различни !
                Същото и с предни лагери на витара, няколко марки вътре еднакви, а цените съвсем различни .
                Здравейте колега travelling,
                Благодаря Ви за мнението .
                Предполагам сте се запознали с информацията, дадена ни от ILJIN за това, на кои на марки и модели доставя ОЕ лагери.
                За да бъда в тон с Вашия отговор не познавам производител NMB. Ако сте имали в пред вид GMB -позната ми е фирмата.
                Във Вашия отговор не видях Вие да сте попитали за произход и гаранция на продуктите, които сте закупили.
                Както споменах в предния си пост темата може да стане доста интересна, сега ще добавя и полезна. Последното според мен е най-важно. Ще продължа да пиша по въпроса, сега ще добавя само, че всички големи производители се дублират / имитират/ много успешно . Но не и като качество. За това и споменах моите виждания за вариантите за закупуване на даден лагер.
                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Лагери- автомобилни и промишлени

                  Не съм сигурен за марката, нещо с три букви беше, не става въпрос за гаранция, аз не искам да се занимавам с рекламации, а да взема нещо читаво с което да нямам проблем. Вече и с пари не става, те ти продават евтиното за повече пари в друга кутийка с други надписи .
                  Последно в края на миналото лято сложих ново виско уж хубаво, с което колата пак загряваше в жегите, тази година се държи по-добре сигурно се е разработило .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лагери- автомобилни и промишлени

                    Понеже вече 15 години поддържам 2 еспейса втора серия съм стигнал до извода че читав лагер дори и SKF да е в България няма . Навремето се почна с единя лагер на еспейса на тъста стягам го луфт а оригиналния от другата страна не мърда . И така всяка година лагера провива и слагам нов . Накрая пришлайфах двете гривни на един ФАГ и вече 5 години колата няма проблеми . На мен ми се скапа левия взех уж истински най скъпия на Бреда и същата работа има си луфт но поне още не вие . По принцип корейското машиностроене е изключително добро дори и северното . Ортака повече от 20 години работи на северно корейски струг Кюсон 3 и машината все още е без забележки като работа и точност . Вишждал съм и новите машини на Доосан как работят .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лагери- автомобилни и промишлени

                      Първоначално публикуван от sek.1
                      ... съм стигнал до извода че читав лагер дори и SKF да е в България няма .... .
                      То май ше станат 20 год. откак SKF правим и ние
                      А освен ние SKF се правят и къде ли не по Занзибария ... така че смятай !
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лагери- автомобилни и промишлени

                        Колеги, ако някой е забравил какви са правилата да си опресни паметта ако обича, да не се налага аз да го правя. Тази тема е на конкретен търговец, който предлага конкретни неща. Не е нито дискусионна тема, нито място за организиране на покупко продажби. Надявам се да не ми се налага отново да се намесвам, следващият път няма да съм толкова търпелив...!
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лагери- автомобилни и промишлени

                          Темата леко кривна, но може естествено да си влезе в пътя. Опитваме се да обясним, като патили, че пазара е залят с боклуци и е достатъчно колегата да предложи нещо качествено. Ще се открои веднага от останалите и нещата му ще потръгнат.
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лагери- автомобилни и промишлени

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts
                            То май ше станат 20 год. откак SKF правим и ние
                            А освен ние SKF се правят и къде ли не по Занзибария ... така че смятай !
                            Те ако са български пак добре . Беше преди 7-8 години . Обажда ми се един приятел панагюрец който имаше по това време няколко автобуса основно Сетра серия 315 закъсал с предна главина . Особеното там че лагерите не са в грес а в масло и като малко разбие лагерите изхвърля маслото и става страшно . Отиваме в магаозина на Ботевградско шосе сметката за двата лагера и два семеринга беше някъде около 1000 лева . От любопитство погледнах на лагерите пишеше SKF Индия . Качи ги човека на автобуса и след някъде 3 месеца ми се обажда лагерите пак заминаха . Сещам се аз че горе в склада има сигурно 10 тона лагери повечето от които за машини които отдавна ги няма . Окаяза се че имам същия размер съветски лагери на които пише ГПЗ някое си. Дадох му два комплекта качи руските и до ден днешен няма повече проблеми с главината .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лагери- автомобилни и промишлени

                              Първоначално публикуван от travelling
                              Темата леко кривна, но може естествено да си влезе в пътя. Опитваме се да обясним, като патили, че пазара е залят с боклуци и е достатъчно колегата да предложи нещо качествено. Ще се открои веднага от останалите и нещата му ще потръгнат.
                              Напълно съм съгласен.
                              Искам да добавя само / за тези, които не са посетили нашия сайт/ - гаранцията на ILJIN е 2 год. или 30 000 / тридесет хиляди / км.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X