Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За трите амигос - Дискавъри 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За трите амигос - Дискавъри 2

    Здравейте, много изчетох за темата за трите индикатори, които светят на таблото, но не разбрах едно - когато светят аз имам ли тракшън контрол или нямам. Съответно как да разбера кога сработва и дали сработва тракшън контрола. Имам дискавъри 2 от 1 година и откакто съм го купил тези три индикатори светят непрекъснато. За съжаление нямам извод за блокаж на деферинциала.
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: За трите амигос - Дискавъри 2

    Като светят нямаш тракшън.

    Ако работи, при леко лизгав терен с повечко газ като тръгваш трябва да светва за момент лампата с "Т" и да се чува леко тракване.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: За трите амигос - Дискавъри 2

      Дори като светят има тракшън и абс, но е в някакъв авариен режим и е на по-малък процент. И на моето диско светеха, но многократно забелязвах как работят, дори в педала се усешаха.

      Коментар


      • #4
        От: За трите амигос - Дискавъри 2

        Здравейте колега, само не разбрах ръчка или автомат е вашето.
        За автомата най често XYZ switch-а създава проблеми и води до "Тримата амигос", ако е ръчка там ABS модулатор, кабели на датчици АБС на главините.... това са честите проблеми довели до появата на тези грешки.

        Хубаво е да го погледне колега с Наноком и ще ви каже от къде идват грешките.

        Коментар


        • #5
          От: За трите амигос - Дискавъри 2

          Благодаря за всички отговори. Моето е Дискавъри е с ръчни скорости. На няколко пъти ми прави впечатление, че когато катеря стръмни баири и започва да пробуксува, и подам повече газ, педала на газта се връща и се включват спирачките. Лошото е, че когато едно от колелата /или две /е във въздуха и съм дотам. Буксува на една място и не може да продължи напред, случвало ми се е дори на равно. За това питам дали имам тръкшън, защото по клипчетата в нета при това положение тракшъна "избутва" джипката напред.

          Коментар


          • #6
            От: За трите амигос - Дискавъри 2

            Имаш тракшън, но е с ниско кпд като е със светещи лампи. Като цяло концепцията е тотално сбъркана, офроуд джип с електронен блокаж... Това беше и причината да разкарам моето тд5 и да взема 300тди и да започна всичко отначало.

            Коментар


            • #7
              От: За трите амигос - Дискавъри 2

              Ицо, то само ако това беше проблема с Диско2..... .
              аз пък го не сменям за нищо на света.
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • #8
                От: За трите амигос - Дискавъри 2

                Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
                Здравейте колега, само не разбрах ръчка или автомат е вашето.
                За автомата най често XYZ switch-а създава проблеми и води до "Тримата амигос", ако е ръчка там ABS модулатор, кабели на датчици АБС на главините.... това са честите проблеми довели до появата на тези грешки.

                Хубаво е да го погледне колега с Наноком и ще ви каже от къде идват грешките.
                "XYZ switch-а" няма много общо с "Тримата амигос". При проблем с "XYZ switch-а" светят(мигат) съвсем други "лампи".
                Иначе, за диагностиката си прав.... , "вижда" се проблема и се решава сравнително евтино.
                И човека се изненадва, какво може Диското.. , с читаво работещ тракшън(особено и с включени бавни)
                Последно редактирано от krasimir.n; 09-09-19, 22:47.

                Коментар


                • #9
                  От: За трите амигос - Дискавъри 2

                  Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                  "XYZ switch-а" няма много общо с "Тримата амигос". При проблем с "XYZ switch-а" светят(мигат) съвсем други "лампи".
                  И аз съм с ръчка, не мога да потвърдя така ли е. Land Rover UK facebook групата имаше тема за Тримата амигос на автомат и потребители споделяха, че от хлабави връзки при този модул е давало подобни грешки.

                  Коментар


                  • #10
                    От: За трите амигос - Дискавъри 2

                    Абсурд, с ключето проблемите водят до невъзмжност да тръгнеш на първа, а директно на трета...и мигат M+S, играл съм го.
                    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                    LZ2РSD

                    Коментар


                    • #11
                      От: За трите амигос - Дискавъри 2

                      Бе говори се за хлабави връзки/студени спойки в абс блока, който така и не разчекнах. Първото нещо което трябва да се направи е да се замерят четирите датчика с мултицед, после се мери какво става и до самия модул(да няма прекъснат кабел). Ако кабелите до модула са ок минаваш към проверка на "актуатора" с двете бутончета и проверка на самите гривни на абс(въртиш колелото като е свален датчика и гледаш зъбчетата). Ако и там всичко е наред... или отваряш абс-а или вдигаш ръце и свикваш с лампите.

                      Едит: тествах с делфи, лънч и наноком... Всички показваха проблем с датчик, а реално датчиците и кабелите до модула под жабката бяха наред.

                      Коментар


                      • #12
                        От: За трите амигос - Дискавъри 2

                        Моля, ако познавате колега/майстор, който може да ми направи съответната диагностика и да ми поправи джипката / да не светят трите индикатори и да имам тракшън контрол /, срещу съответното заплащане, споделете неговите координати / може и на лични /. Аз съм от Карлово, ще е добре майсторът да е от моя район, може от Пловдив, или от близките населени места.
                        Препоръка към администратора - ще е много добре, ако бъде създадена отделна тема за майсторите на съответните автомобили по области. Идеята е, че не всеки има съответните инструменти, място, време и мотивация за извършването на даден ремонт. Аз предпочитам да си платя, отколкото да се опитам да поправя нещо, от което си нямам понятие.

                        Коментар


                        • #13
                          От: За трите амигос - Дискавъри 2

                          Ако говоря с човек от Търново и се навие да се захване удобно ли ще ти е?

                          Коментар


                          • #14
                            От: За трите амигос - Дискавъри 2

                            Благодаря колега til за помощта. Ще изчакам, надявам се да се появи майстор от по-близо. Ако не стане, ще се свържа с теб и ще се разберем.

                            Коментар


                            • #15
                              От: За трите амигос - Дискавъри 2

                              Има един майстор в Рогош, той се занимава с ровъри. На моя откри, че причината е в предно ляво колело. Като аз смених сензорите и преправих ABS-актуатора с бутоните. Явно съм за смяна на гривната(лагер главина). При тръгване бавно започва да спира сам и след, като вдигне над 10kmh светват и трите индикатора изсвирва сигнала и така карам.
                              L.R. Discovery 2 TD5
                              Suzuki SV1000

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X