Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парктроник Grand Cherokee 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парктроник Grand Cherokee 2007

    Привет!
    Имам странен проблем с парктроника на Гранда .
    Паркирам в гараж в който е доста тясно и джипа се паркира плътно от дясната страна .
    Сутрин влизам , паля чакам 30 40 секудни докато вратата се вдигне пускам на "D" , тук започва интересната част , парктроника тръгва отчита всичко нормално , излизам от гаража и изписва Parktronic system disabled , Please service now.
    Затваря се вратата , потеглям и понякога се оправя веднага почва да отчита , понякога е нужно половин ден или 10 15 мин и пак почва да действа моментално и изрядно .
    На диагностика изписва PTS 5 Circuit Low , което ме навежда на мисълта че е слаб контакта който прави ?
    Външно е перфектен няма и една драскотина датчик номер 5 .
    Някакви идей и съвети как да процедирам в отстраняването на проблема ?
    Поздрави !
    Димитров!

  • #2
    От: Парктроник Grand Cherokee 2007

    Смени датчика или го тествай. Ама за целта трябва да видиш в сервизното ръководство как се тества, предполагам се мери съпротивление или нещо такова.

    Коментар


    • #3
      От: Парктроник Grand Cherokee 2007

      Свали бронята прегледай буксите особено петият от ляво на дясно водач към пътник , огледай инсталацията !
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #4
        От: Парктроник Grand Cherokee 2007

        Привет !
        Благодаря за инфото , утре почвам да видя какво ще излезе .
        В един сервиз заниващ се главно с електроника и жички , ще я свалят утре и ще я прегледат .
        Ще пиша веднага резултат .
        Поздрави и приятна вечер !
        П.С благодаря за инфото още веднъж

        Коментар


        • #5
          От: Парктроник Grand Cherokee 2007

          Бях забравил да добавя , че е цялостно пребоядисван , като преди това не е имал проблеми с парктроници .
          За това ме навежда на мисълта , че е неправилно свързан или просто не прави контакт на този въпросен датчик , както е споменал колегата edirangelov .
          Както и да е днес я оставих на хората и ще пиша ведна с инфо като е готова .

          Коментар


          • #6
            От: Парктроник Grand Cherokee 2007

            Привет !
            Като край на казуса , нищо общо с парктрониците след обстоен преглед и тест .
            Имаше нагорял/прегорял кабел за късите светлини и според майстора е от там бил проблема .
            За момента това е като информация .
            От смяната на кабела за късите светлини до момента не е имала проблеми с парктроника

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X