Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо на Нивата ѝ е трудно да върви по пясък?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Защо на Нивата и е трудно да върви по пясък?

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    и му казвам помпи ги на 1,2, оня вика "ааа не, как 1,2, поне 2" и върви спори.
    Не се спори с прости хора. Колкото и да им разправяш, че това е джипова гума, с все дебели и високи стени, и че това позволява да се кара на ниско налягане-те си знаят беенветата и алфите, и нищо по-малко от 2 атмосфери не признават за напомпена гума. Тесногръди дребнодушци.

    @крейзиджоб-тук говорим за офроуд, а ограничения и правила са за раздел политика и какво беше там...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Защо на Нивата и е трудно да върви по пясък?

      С широки асфалтови гуми ,се минава добре през дюните,със още по широки ,но за кал,е с една идея по зле,отдавам го на по-малката контактна площ на калната гума.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Защо на Нивата и е трудно да върви по пясък?

        И защото калната гума е склонна да се окопава, заради агресивния грайфер.

        Нивата поне има предимство заради слабия мотор-няма кой знае каква възможност за превъртане на гумите, респ. по-трудно започва да копае.
        Докато при мощните джипове ай си прекалил с газта-ай си останал.
        Разбира се-и за това има лек-трябва да се внимава като се кара, и да може човек да си контролира адреналина. Ама са едичници хората които го могат.
        Само като се чуе ревът на конете станали на лъвове, и кракът сам натиска газта...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Защо на Нивата и е трудно да върви по пясък?

          Пет стотинки - над 50 км/ч пясъка е почти като асфалт.
          Грайфера пречи.
          Ниското налягане помага много
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Защо на Нивата и е трудно да върви по пясък?

            В тоя клип,на 30 секунда,как шпори в пясъка с леката кола

            https://youtu.be/oNTEsdd1U6w


            Че и със задно,според мен са го засилили така,както се пуска безмоторен самолет
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Защо на Нивата и е трудно да върви по пясък?

              Арабелите из пустинята първо спадат гумите на 0,6 - 0,8 (шосейни гуми), после дават всичкат газ на по-ниска предавка и постоянно въртят волана ляво-дясно, може би с около 1/4 оборот. Тва последното не знам защо...

              Коментар


              • #22
                От: Защо на Нивата и е трудно да върви по пясък?

                Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                .....и постоянно въртят волана ляво-дясно, може би с около 1/4 оборот. Тва последното не знам защо...
                За да има по-добро сцепление, така няма да правиш един вид коловоз и за да не затънеш случайно, аз съм карал на 2-ра бавни с гуми за асфалт, 255 широки на 1.6 атмосфери, не ми се е налагало да ги спадам, това с бившата ми ОФА КБ 2.0., тънкия момент е при тръгване, първа бавна леко и светкавично бързо на 2-ра бавна, иначе спира като при бетонно препятствие

                Коментар


                • #23
                  От: Защо на Нивата и е трудно да върви по пясък?

                  Чел съм мнения и че автоматика помага доста в пясъка. Лично не съм пробвал а имам всички предпоставки, единственото което ме спира е това факта ,че като си спадна гумите няма да мога да ги надуя после(нямам си компресор)
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #24
                    От: Защо на Нивата и е трудно да върви по пясък?

                    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                    Чел съм мнения и че автоматика помага доста в пясъка. Лично не съм пробвал а имам всички предпоставки, единственото което ме спира е това факта ,че като си спадна гумите няма да мога да ги надуя после(нямам си компресор)
                    Сега съм ОФБ 3.2 автоматик, определено е по-лесно, лоста на 2, с включени бавни, заключени ръчни хъбове и особено като включа зимния режим при автоматика си върви много добре из пясъка и то на чисто асфалтови гуми на 245 широки и 1.8 атмосфери.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Защо на Нивата и е трудно да върви по пясък?

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Сега съм ОФБ 3.2 автоматик, определено е по-лесно, лоста на 2, с включени бавни, заключени ръчни хъбове и особено като включа зимния режим при автоматика си върви много добре из пясъка и то на чисто асфалтови гуми на 245 широки и 1.8 атмосфери.
                      Реално смяната от първа на втора при автомата е плавна и не забуксува при зацепвнето. Моя автомат няма зимен режим, малко е простичък.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #26
                        От: Защо на Нивата и е трудно да върви по пясък?

                        Моя Мл също е автомат както казах с шосейни изтъркани 275 гуми. На бързи по сух пясък ако не го форсираш няма никакви драми, стига да е горе доло равно. За катерене на дюни не съм го пробвал. Ама е факт че тоя голем камък ако го изпусна да се окопае бая сериозен трактор ще трябва после.
                        0-

                        Коментар


                        • #27
                          От: Защо на Нивата и е трудно да върви по пясък?

                          Върви като по асфалт с гуми И 511 на втора бавна.
                          Прикачени файлове
                          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Защо на Нивата ѝ е трудно да върви по пясък?

                            Това което ми е казвал съседа за Либия . Тойота серия 40 с 2 F бензинов 4.3 литров мотор . Стъпват на пясъка трета скорост и ключа за гумите на педала на газта до край . Така 3 часа до обекта там 15 минути почивка и почиващата смяна още 3 часа обратно на трета с пълна газ . Един път посланика ни решил да отиде на обекта да види как работят на сондата нашите с нивата на посолството и резултата бил трагичен Двигателя издържал няма и 15 минути
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Защо на Нивата ѝ е трудно да върви по пясък?

                              Работил съм в Сахара. Колите, направени за пустинята, имат маслен въздушен филтър (като на Вартбург 1000, напр.). С обикновен възд. ф-р моторът умира за няколко часа. Гумите са балони, само с надлъжен грайфер, като буквата П. Теренът е предимно изпепелена земя и камъни. Пясъкът е проходим само по определени пътища, но обикновено са подвижни хълмове, който гиблите постоянно местят. По тях е почти невъзможно да се кара кола. Веднъж, след гибла, загубих пътя и вадихме джипа с камили – голям смях падна.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Защо на Нивата ѝ е трудно да върви по пясък?

                                400 км.през пустинята,колата е чисто нов шевролет субурбан .

                                400 км.по аутобан през пустинята,жегата е убийствена и ако загасне мотора на тая кола,давам 30 минути живот преди да издъхнем от жегата....

                                Колата е цял камион,и на местата в пясъка горе долу вървеше.Не ми дадоха да карам аз!

                                https://youtu.be/dfhpqItKOQ4
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X