Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размекване или откаляване на детайли.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Размекване или откаляване на детайли.

    Рязането и изтъняването не е проблем в нормалното им състояние .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #17
      От: Размекване или откаляване на детайли.

      Предлагам да видиш дали тия рязаници няма да могат да ти ги направят някъде на водно и ако може-да не се занимаваш с глупости.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Размекване или откаляване на детайли.

        Благодаря Ви много, печката, жарта, и изтиването в нея стана идеално. Пилата яде всичко доволно, а преди просто се хлъзгаше, така че мисля, че обработката после ще е лесна.

        Коментар


        • #19
          От: Размекване или откаляване на детайли.

          Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
          Благодаря Ви много, печката, жарта, и изтиването в нея стана идеално. Пилата яде всичко доволно, а преди просто се хлъзгаше, така че мисля, че обработката после ще е лесна.
          До тук добре,всичко е на кашкавал и ще се обработят без много нерви.
          Интересното е после,как Аджеба ще ги термобработиш,за да станат на 56-58HRC,след като никой не знае каква е стоманата от която са изработени!?
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #20
            От: Размекване или откаляване на детайли.

            Мисля, че после закалка не ми трябва. Фрезата е малка направена от ПН161 и няма да има голямо натоварване на зъбните колела. Винта е СВД и въртенето е съвсем леко. Дори мисля да изтъня зъбните колела за по-малко съпротивление при въртенето. Все пак няма да карам кола вече, а само ще въртя един витн.

            Коментар


            • #21
              От: Размекване или откаляване на детайли.

              Според мен щеше да е много по-лесно да направиш самохода с подходящ двигател и регулатор на оборотите. Като опция - стъпков двигател с драйвер и пак с някаква джаджа за задаване на скоростта.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                От: Размекване или откаляване на детайли.

                Да, така съм го и направил в момента. Стъпков мотор с драйвер с регулиране на оборотите и отделно бърз ход. Проблема е, че като е включен драйвера на стъпковия мотор има задържаща сила и така трудно се върти ръчката за ръчното подаване. Отделно с ход 50см и стъпка 5мм пада голямо въртене. Така че с тази заигравка искам хем да получа по-голям ход при ръчното въртене хем да мога да откачам стъпковия мотор да не пречи на ръчното въртене.

                Коментар


                • #23
                  От: Размекване или откаляване на детайли.

                  Това с задържането е опция за да не губи позиция, вероятно има възможност да се изключи.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #24
                    От: Размекване или откаляване на детайли.

                    Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
                    Да, така съм го и направил в момента. Стъпков мотор с драйвер с регулиране на оборотите и отделно бърз ход. Проблема е, че като е включен драйвера на стъпковия мотор има задържаща сила и така трудно се върти ръчката за ръчното подаване. Отделно с ход 50см и стъпка 5мм пада голямо въртене. Така че с тази заигравка искам хем да получа по-голям ход при ръчното въртене хем да мога да откачам стъпковия мотор да не пречи на ръчното въртене.
                    Пробвал ли си когато искаш стъпковия двигател да не участва в играта, да спреш тоците на сигнал "Drive Enable" или направо да му дръпнеш шалтера на захранването?
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Размекване или откаляване на детайли.

                      Драйвера е направен така, че като мотора е в покой, тока през намотките спада на половина и мотора има holding torque и в режим на покой да мърда доста трудно. Така че трябва да изключвам захранването за да освободи, тъй като enable съм го дал на 5v постоянно. Отделно обаче като е изключен мотора има съпротивление като се върти от намагнетизирането, а като почна по-бързо да въртя с ръчката оказва повече съпротивление. Шантава работа. Иначе стъпковия мотор върши идеална работа, но все пак ми се налага и ръчно задвижване да правя и не ми харесва тогава. Поне сложих единия вал, който размеквах и между центрите ми даде 0.05мм отклонение, което е супер и мисля почти никакво измятане.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Размекване или откаляване на детайли.

                        При по бързо въртене почти трябва да изчезва съпротивлението на мотора, пробвай го с откачени кабели. Май имаше едни диоди по драйвера и може те да го товарят .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #27
                          От: Размекване или откаляване на детайли.

                          Ето го нагледно моя Франкенщайн. Дългия вал, който не е довършен, е за дръжката. Другия от другата страна е за стъпковия мотор. Двата вала задвижват средния, който ще върти винта. Всеки от валовете може да се зацепва или да се отцепва от движението.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190920_125630-768x1365.jpg
Прегледи:1
Размер:261.9 КБ
ID:5821157
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190920_125644-768x1365.jpg
Прегледи:1
Размер:270.5 КБ
ID:5821158
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190920_125656-768x1365.jpg
Прегледи:1
Размер:323.5 КБ
ID:5821159

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X