Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повредени резби на блок

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Повредени резби на блок

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Баш пък консуматив...
    Резервна част е по-правилно.
    При некои си е баш консуматив!Около сервизната ми дейност имаше бая такива!Състезатели и експериментатори колкото искаш!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #62
      От: Повредени резби на блок

      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Чисто информативно, защо тази система не е добра за глави?
      -Проблема не е в конструктивната схема ,а в специфичността при стягането на главите към блока. Болтовете (или шпилките) никога не създават опън (напрежение) в горната част на блока (участък с най-сериозно термично натоварване),а доста по на "долу" . Това налага правилно изработена и монтирана ремонтна резбова "втулка",от човек който има съответния опит и знания! "Учебният" вариант, ще сработи за 1000-2000 км и пак в бокса.

      Коментар


      • #63
        От: Повредени резби на блок

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        -Проблема не е в конструктивната схема ,а в специфичността при стягането на главите към блока. Болтовете (или шпилките) никога не създават опън (напрежение) в горната част на блока (участък с най-сериозно термично натоварване),а доста по на "долу" . Това налага правилно изработена и монтирана ремонтна резбова "втулка",от човек който има съответния опит и знания! "Учебният" вариант, ще сработи за 1000-2000 км и пак в бокса.
        Втулките са с дължина до 2D, а по-надолу може да си хване от оригиналната резба, едва ли е нарушена чак до там. Така си мисля, не знам.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #64
          От: Повредени резби на блок

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          не знам.
          Именно, затова е добре да погледне някой който е в час.
          Пък то дори снимка за кумова срама няма
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            От: Повредени резби на блок

            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Така си мисля, не знам.
            Слушам всички,но от своя не се деля!

            Коментар


            • #66
              От: Повредени резби на блок

              Резбите в блока започват някъде към дъното на отвора за болта. Точно тези втулки на клипа трудно ще влязат до там. Явно всичко над резбата се води за "разтегливата" част на болта.

              Ето пример за шпилките на ARP. Доста видно е къде е резбата на блока.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:arpstuds_585_d3vd-fr.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5820706

              Коментар


              • #67
                От: Повредени резби на блок

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                На колегата му трябва грамотен шлосер-стругар (ако са останали) и всичко си отива на мястото.
                Въпреки всичко, това също е много важно. Та не се знае колко в час има хора наоколо. Все пак акъли даваме, не значи че всичко е правилното.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X