Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повредени резби на блок

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повредени резби на блок

    Колеги имам блок на Бмв е46 н42б20 с измушени резби. Препоръчаха ми вариянт за възтановяване със система тайм-серт, но го намирам в Бг само на Вюрт с отблъскваща цена. Ако има някой колега да се занимава с такава дейност за възтановяване или да знае аналог на тайм-серт освен на вюрт съм отворен за съвети.

  • #2
    От: Повредени резби на блок

    Пренарязване на по голяма резба със същата стъпка и съответно по големи болтове със същата или по голяма якост .

    Коментар


    • #3
      От: Повредени резби на блок

      Тя цената и на ремонта ще е също толкова отблъскваща, предвид факта, че трябва да му се преправят всичките резби да са на еднакъв размер.
      Отделно от това...да не е станало някакво чудо и е46 да са изчезнали от моргите? Подобен кекс си заслужава само за някаква много рядка кола. А за тия, както казваше скоро един джамбазин: " ...в Италия вече почти няма Е46-българите ги изкупиха"
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Повредени резби на блок

        За България ли става въпрос ?
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Повредени резби на блок

          Да за България става въпрос и забравих да спомена, че блока е алуминий.
          Последно редактирано от puh4; 28-08-19, 06:17.

          Коментар


          • #6
            От: Повредени резби на блок

            Втора радост мотор е 500 лева, взех един чука втори нз 200 км. Литър масло. Каквото и да вземеш е скрап затова съм принуден на друг вариянт.

            Коментар


            • #7
              От: Повредени резби на блок

              Какъв е 4 - 6 цилиндъра ? Колко резби са изпуснали ? Свален ли е или е на място ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Повредени резби на блок

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Тя цената и на ремонта ще е също толкова отблъскваща, предвид факта, че трябва да му се преправят всичките резби да са на еднакъв размер.
                Отделно от това...да не е станало някакво чудо и е46 да са изчезнали от моргите? Подобен кекс си заслужава само за някаква много рядка кола. А за тия, както казваше скоро един джамбазин: " ...в Италия вече почти няма Е46-българите ги изкупиха"
                Ти колко пъти си купувал цял двигател от моргата заради няколко изтървали резби?Айде усещай се малко когато пишеш глупости, това не е раздел политика.

                Коментар


                • #9
                  От: Повредени резби на блок

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  Ти колко пъти си купувал цял двигател от моргата заради няколко изтървали резби?Айде усещай се малко когато пишеш глупости, това не е раздел политика.
                  А болт с по-голям диаметър ще мине ли през отвора на главата ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повредени резби на блок

                    Мотора е 4-ка с два рамера болтове 6 или 8 болта са 10мм и няколко 8мм. Звънях на Сливенска фирма с добро име за ремонт и точно те ме светнаха за начина тайм-серт, но не пожелаха да поемат случая с оправданието нямали вложки. Мотора е на земята сега съм качил една масларка, по съвет на мого хора (втора радост по добре).
                    Последно редактирано от puh4; 28-08-19, 07:17.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повредени резби на блок

                      Два пъти взимах мотор по съвет на майстори първия го върнах втория го оставих да мога да се движа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повредени резби на блок

                        Пренарезвал съм и само на изпусналите болтове.Малко е кофти при.смяна на гарнитура,но това не се сменява всеки ден,стягаш правилно и караш ,хич няма да ти дреме ,че 2-3 болта са по-големи!Само да намериш човека с метчиците и.бургията,другото не е трудно.Въпрос на време и заиравка.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повредени резби на блок

                          Оригинала на системата за ремонт на резби се казва Helicoil. Вложки и метчици съм купувал от ИТТ, имат доста наличности от размери. Другата е Просол, те са на фирмата Volkel, обикновено с доставка. Вюртската система не е съвместима с Helicoil, имат разлика в стъпката на вложката, която не е случайна . Тези от ИТТ и Просол са съвместими една с друга и с Helicoil.
                          Последно редактирано от Asen Kushlev; 28-08-19, 08:25. Причина: допълване
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повредени резби на блок

                            А болт после за пренарязаната резба от къде?
                            Същата дължина, същата сила на стягане...Те са еднократни тия болтове и се продават комплект.
                            С вложка ще е най-добре-за да стане оригиналния болт.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повредени резби на блок

                              В Евроболт имат всякакви .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X