Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повредени резби на блок

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Повредени резби на блок

    Първоначално публикуван от puh4 Преглед на мнение
    Днес звънях в итт и ми казаха ,че имат магазин в града който живея Ямбол ще го посетя да видя какво може да предложат.
    Гледай да говориш с някой, който знае по каква работа е там. Може да нямат налично в този магазин, а да имат в склада в Ст.Загора. Някои служители пък сигурно няма да разберат изобщо какво ти трябва, и ще ти кажат че няма. НО им кажи че имат, да се поразтърсят и да питат някой по-грамотен. Просто последно време са се навъдили едни търговци, дето не знаят какво продават. Имам предвид служители.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #32
      От: Повредени резби на блок

      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Гледай да говориш с някой, който знае по каква работа е там. Може да нямат налично в този магазин, а да имат в склада в Ст.Загора. Някои служители пък сигурно няма да разберат изобщо какво ти трябва, и ще ти кажат че няма. НО им кажи че имат, да се поразтърсят и да питат някой по-грамотен. Просто последно време са се навъдили едни търговци, дето не знаят какво продават. Имам предвид служители.
      Ако трябва ще ида до Стара загора ако не ми вдъхнат доверие тукашните образи.

      Коментар


      • #33
        От: Повредени резби на блок

        В Ямбол един читав стругар няма ли?Това с разтягането, което е написал Спарки е вярно, но в момента не ти е никак нужно.Старите двигатели на пежо имаха отвратителен навик да късат по няколко болта при развиване на главата, става въпрос за 1.6 двигателите на 405 и подобни.Такива съм затварял с болтове от какво ли не, понеже оригиналните за нищо не стават.Най-добрия ти избор ако можеш да ползваш по-дебели болтове е да се разходиш до някоя автоморга, при вас не е като да няма избор.Ползвал съм болтове от спринтер,дукато, разни други пак от бусове и камиончета, които бяха нахвърляни из склада на моргата, върши работа и болт от горен носач на лада, стига да има място да побереш толкова голям шестограм.Ако не ти пречи за ваденето на главата и не опира в коша, шпилките на ARP са най-истинското решение, но цената леко се различава от тази на болтовете в автоморгата.
        За да няма чуденка защо смесва вода и масло или защо надува задължително шлайф и проверка на главата, щом блока е на земята не е лошо да проверят и него.

        Коментар


        • #34
          От: Повредени резби на блок

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          В Ямбол един читав стругар няма ли?Това с разтягането, което е написал Спарки е вярно, но в момента не ти е никак нужно.Старите двигатели на пежо имаха отвратителен навик да късат по няколко болта при развиване на главата, става въпрос за 1.6 двигателите на 405 и подобни.Такива съм затварял с болтове от какво ли не, понеже оригиналните за нищо не стават.Най-добрия ти избор ако можеш да ползваш по-дебели болтове е да се разходиш до някоя автоморга, при вас не е като да няма избор.Ползвал съм болтове от спринтер,дукато, разни други пак от бусове и камиончета, които бяха нахвърляни из склада на моргата, върши работа и болт от горен носач на лада, стига да има място да побереш толкова голям шестограм.Ако не ти пречи за ваденето на главата и не опира в коша, шпилките на ARP са най-истинското решение, но цената леко се различава от тази на болтовете в автоморгата.
          За да няма чуденка защо смесва вода и масло или защо надува задължително шлайф и проверка на главата, щом блока е на земята не е лошо да проверят и него.
          Нямам много голям вариян за дебели болтове, защото до отвора на болта в блока на няма и сант има отвори за дренаж на масло от главата.

          Коментар


          • #35
            От: Повредени резби на блок

            Тука около мен има едно момче дето кара само стари тройки Е 30 . В двора е наредил поне 3 и ги разглобява за части . Нама начин да няма и някой блок да го погледна какво е разположението на отворите . Има ли възможност за пренарязване или ремонтни втулки мога да ти го направя но след 15 . 09 като се върна живот и здраве от морето .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Повредени резби на блок

              Търсената е Е46, при това с "новия" мотор. Разликата е, че е олекотен колкото и където е могло.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Повредени резби на блок

                Първоначално публикуван от puh4 Преглед на мнение
                Нямам много голям вариян за дебели болтове, защото до отвора на болта в блока на няма и сант има отвори за дренаж на масло от главата.
                Е за тоя риск писах и по горе,може да пречи на преминаване към по -голям размер.Тогава втулка ,ако позволява, но навита с течен метал плътно и тогава в нея оригинални болтове комплект.Само ако има дебелина на стената за подобна реализация!Блок втора си отива почти на основен ремонт и разправии с узаконяване!Щото тука все още ДВГ не е консуматив в нечии милиционерски тикви от времето на соц.возилата !В КАТ са ни търсили.номер на купе и двигател на дрът американец ,а то само.една алуминиева табелка на предното стъкло .Време е да станеме като и в Европата и не само,единствено номер на купе!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #38
                  От: Повредени резби на блок

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Тука около мен има едно момче дето кара само стари тройки Е 30 . В двора е наредил поне 3 и ги разглобява за части . Нама начин да няма и някой блок да го погледна какво е разположението на отворите . Има ли възможност за пренарязване или ремонтни втулки мога да ти го направя но след 15 . 09 като се върна живот и здраве от морето .
                  На е30 мотора няма нищо общо с на е46. Кода на моя е н42б20 както споменава колегата сантаклаш откъм отливка е доста икономисан ако мога ще ти пратя фото да видиш. А за правене хич да не ти пука аз не бързам щото сега съм сложил един мотор жаден за масло.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Повредени резби на блок

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Блок втора си отива почти на основен ремонт и разправии с узаконяване!Щото тука все още ДВГ не е консуматив в нечии милиционерски тикви от времето на соц.возилата !В КАТ са ни търсили.номер на купе и двигател на дрът американец ,а то само.една алуминиева табелка на предното стъкло .Време е да станеме като и в Европата и не само,единствено номер на купе!
                    Е заради тази глупост, която обясняват, че пречи крадените автомобили да се продават на части и прави крадените части по-проследими (смях в залата), сумати читави коли са заминали на скрап или изгнили по дворовете на КАТ.В момента с новите талони има едно намаление, говоря за талоните след хартиените, които се сгъват на две.В новите малки талони никъде не фигурира номера на мотора и при проверка на пътя КАТ-аджията няма с какво да го сравни, а на някои двигатели номерата са на такива места, че няма и как да го види.На техническия преглед никой не му пука за номера, но проблема при евентуално продажба на МПС-то в друга област си остава понеже трябва да мине пак през каналите на КАТ.С други думи ако колегата се хвърли на смяна на блок, колата си остава вечно негова.

                    @puh4 По-дебелите болтове се ползват поради това, че са добра заготовка от която стругаря да ти изработи такива болтове, каквито ти трябват.Стругаря много ще псува като му занесеш болтове от глава, но въпреки всичко успяват да ги обработят.Теорията казва, че резбите не са направени чрез валцоване, а чрез рязане и че няма да ги бъде, но практиката показва, че това решение работи.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Повредени резби на блок

                      Идеята на КАТ е друга- понеже колите са стари, да не се слагат по-големи мотори. За крадени коли точно....на никой никога не му е пукало в БГ и точно тия в КАТ са в далаверата с регистрацията им. Кой ще си реже собствения клон?
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Повредени резби на блок

                        Викаш не им пука за крадени, а им пука, че ще набиеш на 320-ката един 2,8 двигател? Номера на двигател е поредната глупост, която си влачим от соц-а.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Повредени резби на блок

                          Е тука опираме пак до служби ,които не си вършат работата.Като сложиш друг мотор ,който не е за точно тоя модел,не би трябвало да минеш ГТП без Технотест.Навсякъде е така.Можеш да сложиш и на никой не му дреме ако е пипнато като хората и подплатено със технически документ ,узаконяващ промяната!Иначе много екзотични модели автомобили.въобще нямаше да съществуват ,ако в света работеха по нашия мил милиоционерски татовски принцип и закон!Разни роудстъри,ер кобри,шелбита -мелбита,малибута щеа се редат пред КаТ за проверка на номер на двигател и шаси!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Повредени резби на блок

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Идеята на КАТ е друга- понеже колите са стари, да не се слагат по-големи мотори. За крадени коли точно....на никой никога не му е пукало в БГ и точно тия в КАТ са в далаверата с регистрацията им. Кой ще си реже собствения клон?
                            Колега, ти лично колко крадени коли си регистрирал в КАТ с неотговарящи номера?Приказки от 1001 нощ и аз съм слушал.Преди години бяха открили машина за набиване на номера изчезнала от немски завод точно в България, ако се минаваше толкова лесно през каналите, едва ли някой щеше да си прави труда.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Повредени резби на блок

                              Преди месец си бракувах последното останало проблемно купе, което ми седеше от години. Пренабито. Преди да дойде при мен, циркулирало в две други области само между служители на МВР. Преди няколко години разкарах едно друго такова, пак "милиционерско", също пренабивано.
                              И двете са минали през "канали" някъде си. По няколко пъти. Как става тая работа, не мога да ти кажа. Не знам. На това купе последното предният собственик и до сега продължава да твърди, че въобще идея си е нямал.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Повредени резби на блок

                                Пренабито е едно, с неотговарящи номера е съвсем друго.С номер на двигател можеш и да минеш метър, но с различен номер на рама, забрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X