Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повредени резби на блок

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Повредени резби на блок

    Става и с вложка ,но е мншго заигравка ,а и не на всеки мотор дебелината на стената да събере вложка .Един път резба,втори път във вложката резба,нов болт.Според мене две резби вече са компрометирани при ремонти ,не че са чести.Най-елементарния вариант е както е писал колега по горе,.минаване на по-голям размер ,намиране на болтове и нарезване на по-големи нови резби.Стягането не е проблем.Това съм го правил много пъти в практиката и не е имало проблем.Дори мой дизел карах така над 8 години и така го и продадох.С човека имах контакт и се одвози без да пипа нищо по мотора
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Повредени резби на блок

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      В Евроболт имат всякакви .
      В евроболт болтове за точно тая глава, дето се разтягат на точно това усилие имат, ама друг път. Те затова оригиналните са скъпи.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Повредени резби на блок

        Евроболт продават и боклуци.Последно купувах шпилки за Фронерата и така си останаха в плика !80 и кусур лева!Гадни шлици и няма набиване докрай с културни опити!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: Повредени резби на блок

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Пренарезвал съм и само на изпусналите болтове.Малко е кофти при.смяна на гарнитура,но това не се сменява всеки ден,стягаш правилно и караш ,хич няма да ти дреме ,че 2-3 болта са по-големи!Само да намериш човека с метчиците и.бургията,другото не е трудно.Въпрос на време и заиравка.
          На времето баща ми имаше изпуснали резби на едната глава на Трабанта. 10 мм ги пренаряза с метчик 11 мм със същата стъпка. Имало точно такива метчици, за такива случаи. Нави шпилки, които си беше изработил сам - от едната страна 10 мм да минава през отворите на главата, а от другата 11 мм, за да се навива в цилиндъра. Той си беше шлосер и стругар, имаше достъп до правилните инструменти и материали.

          Не знам това може ли да бъде решение за конкретния мотор




          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          В евроболт болтове за точно тая глава, дето се разтягат на точно това усилие имат, ама друг път. Те затова оригиналните са скъпи.
          Не съм се замислял - разтягането на болтовете търсен ефект ли е или просто е неизбежно?
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #20
            От: Повредени резби на блок

            Пренарязване към по-голям размер и правилните шпилки на пренарязаните резби може би е вариант. Само не знам от къде ще се намерят "правилните" шпилки.

            С шпилки вместо болтове на главата карах един 1.9TDI на VW. Главата беше сваляне 5-6 пъти, но шпилките си останаха същите. Производителят беше ARP и ги даваха за многократна употреба. Там май няма заложено разтягане. Избиха парите след няколко сваляния. Шпилки с аналогични параметри в Евроболт излизаха забележимо по-скъпо...

            И от aliexpress - https://www.aliexpress.com/item/3274...5ee516cayCzW8i . Само не знам дали ще издържи....
            Последно редактирано от brum; 28-08-19, 11:44.

            Коментар


            • #21
              От: Повредени резби на блок

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              А болт с по-голям диаметър ще мине ли през отвора на главата ?
              Ако се наложи съм пробивал и главата,правил съм го три пъти и колите все още си вървят.Правил съм и варианта с стъпаловидна шпилка с гайка,за материал използвам болтове или шпилки от двигатели на бусове или камиони .

              Коментар


              • #22
                От: Повредени резби на блок

                През "соца", като не знаеха за системата на "WURTH", стругарите нарязваха резби на подходяща тръбичка,като външната и вътрешната са "синхронизирани". Вътрешната резба след монтажа се прекарваше с вторият метчик за "раздуване" и калибриране . Така лекуваха и резбите за свещите.
                ( А преди двайсетина години се продаваха и ремонтни комплектчета на FORCE,за свещите на главите на този принцип.)

                Коментар


                • #23
                  От: Повредени резби на блок

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  През "соца", като не знаеха за системата на "WURTH", стругарите нарязваха резби на подходяща тръбичка,като външната и вътрешната са "синхронизирани". Вътрешната резба след монтажа се прекарваше с вторият метчик за "раздуване" и калибриране . Така лекуваха и резбите за свещите.
                  ( А преди двайсетина години се продаваха и ремонтни комплектчета на FORCE,за свещите на главите на този принцип.)
                  Не че нещо, ама това с железни втулки в алуминий е старо като света.
                  Пружинките са по евтини от плътна втулка.

                  Смисъл, вюрт нищо не са измислили
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Повредени резби на блок

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Не че нещо, ама това с железни втулки в алуминий е старо като света.
                    Пружинките са по евтини от плътна втулка.

                    Смисъл, вюрт нищо не са измислили
                    Това ми беше идеята . На колегата му трябва грамотен шлосер-стругар (ако са останали) и всичко си отива на мястото.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Повредени резби на блок

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Това ми беше идеята . На колегата му трябва грамотен шлосер-стругар (ако са останали) и всичко си отива на мястото.
                      Знам че си наясно. Просто исках да уточня

                      То нещо размери ако беше дал колегата да го насочим.

                      Иначе да, нищо сложно. Изработва се втулка, нарязва се резба в блока, втулката с лепило червено и пей сърце.
                      Така като гледам, с готова втулка ще дойде по евтино
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Повредени резби на блок

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Знам че си наясно. Просто исках да уточня

                        То нещо размери ако беше дал колегата да го насочим.
                        Трябва да имам болтове останали от ремонти, но са "омесени"- по спомен М 10х 1.5мм.
                        (Когато за главите ползват М11са 1,5 или 1.25мм. при М12 1.5 и 1.75)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Повредени резби на блок

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Пружинките са по евтини от плътна втулка.
                          Това за пружинките го "пропуснах", защото обикновено в комплектите (около 50 лв. за М10х1.5) пружинките са с недостатъчна дължина.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Повредени резби на блок

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            Не съм се замислял - разтягането на болтовете търсен ефект ли е или просто е неизбежно?
                            Съвсем търсен ефект. Затова повечето се навиват първо на въртящ момент, и после на градуси, често на няколко стъпки. Въртящия момент ги докарва до някакво начално положение (и не е правопропорционален на усилието върху болта, защото зависи и от други неща). После дозатягането с например 2 пъти по 90 градуса е с цел да ги докара отвъд точката на пластична деформация, която вече се случва при конкретно усилие на опън.

                            За да е еднаква границата на пластична деформация, съответно еднакво притискането от всичките, когато са докарани отвъд тая граница, производството изисква по-стриктни технологии, материали и контрол. Затова са и по-скъпи.

                            И... главата на трабанта и болтовете/шпилките и надали имат нещо общо технологично с обсъжданото в темата, а поради горната причина изработените на струг шпилки от материал само евентуално с известен състав, но не и известни качества и термообработка, и без контрол на дефектите в него, в случая са неприложими.

                            Не е космическа технология, но категорично не е и гаражна такава. Прави се в завод, със съответните опити, грешки, брак, контрол и т.н. Иначе не се получава.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Ти колко пъти си купувал цял двигател от моргата заради няколко изтървали резби?Айде усещай се малко когато пишеш глупости, това не е раздел политика.
                              Напълно съм честен,че два пъти взимам мотор от морга. Първия чука втория харчи на 200 км. Литровка масло но го карам така. Моя мотор е със развалени резби и ми надуваше мъркучите и чезваше антифриза. Отворен е за ремонт разбра се за резбите и се оказа завлякъл лагер на главата. Затова сега без да бързам искам да се оправят резбите и тази глава на масларката или друга ще търся пак да го върна.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Какъв е 4 - 6 цилиндъра ? Колко резби са изпуснали ? Свален ли е или е на място ?
                              Мотора е 4 цилиндров със 6 болта на 10мм и 6 на 8мм. Има две резби от 10мм. Дали фира но ако ги правя да са всичките. Човека който ми го отваря го съмнява за некадърно събирсне.

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              А болт с по-голям диаметър ще мине ли през отвора на главата ?
                              Не съм пробвал но не било желателно да се минава на големи размери поради близък отвор за маслото падащо в картера.

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              Оригинала на системата за ремонт на резби се казва Helicoil. Вложки и метчици съм купувал от ИТТ, имат доста наличности от размери. Другата е Просол, те са на фирмата Volkel, обикновено с доставка. Вюртската система не е съвместима с Helicoil, имат разлика в стъпката на вложката, която не е случайна . Тези от ИТТ и Просол са съвместими една с друга и с Helicoil.
                              Днес звънях в итт и ми казаха ,че имат магазин в града който живея Ямбол ще го посетя да видя какво може да предложат.

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Става и с вложка ,но е мншго заигравка ,а и не на всеки мотор дебелината на стената да събере вложка .Един път резба,втори път във вложката резба,нов болт.Според мене две резби вече са компрометирани при ремонти ,не че са чести.Най-елементарния вариант е както е писал колега по горе,.минаване на по-голям размер ,намиране на болтове и нарезване на по-големи нови резби.Стягането не е проблем.Това съм го правил много пъти в практиката и не е имало проблем.Дори мой дизел карах така над 8 години и така го и продадох.С човека имах контакт и се одвози без да пипа нищо по мотора
                              Дилемата е алуминиев блок и не се знае другите дали ще устискат. Зато съм решил всичко де стяга глава освежаване и да се прави като хората

                              [QUOTE=bullet_pk;3493558]На времето баща ми имаше изпуснали резби на едната глава на Трабанта. 10 мм ги пренаряза с метчик 11 мм със същата стъпка. Имало точно такива метчици, за такива случаи. Нави шпилки, които си беше изработил сам - от едната страна 10 мм да минава през отворите на главата, а от другата 11 мм, за да се навива в цилиндъра. Той си беше шлосер и стругар, имаше достъп до правилните инструменти и материали.

                              Не знам това може ли да бъде решение за конкретния мотор


                              Трабанта и да не е уплътнено като хората няма да надуе или да смеси. Сега нещата стоят съвсем друг начин.



                              Не съм се

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Съвсем търсен ефект. Затова повечето се навиват първо на въртящ момент, и после на градуси, често на няколко стъпки. Въртящия момент ги докарва до някакво начално положение (и не е правопропорционален на усилието върху болта, защото зависи и от други неща). После дозатягането с например 2 пъти по 90 градуса е с цел да ги докара отвъд точката на пластична деформация, която вече се случва при конкретно усилие на опън.

                              За да е еднаква границата на пластична деформация, съответно еднакво притискането от всичките, когато са докарани отвъд тая граница, производството изисква по-стриктни технологии, материали и контрол. Затова са и по-скъпи.

                              И... главата на трабанта и болтовете/шпилките и надали имат нещо общо технологично с обсъжданото в темата, а поради горната причина изработените на струг шпилки от материал само евентуално с известен състав, но не и известни качества и термообработка, и без контрол на дефектите в него, в случая са неприложими.

                              Не е космическа технология, но категорично не е и гаражна такава. Прави се в завод, със съответните опити, грешки, брак, контрол и т.н. Иначе не се получава.
                              Точно и ясно.
                              Последно редактирано от CarTest™; 28-08-19, 16:58.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Повредени резби на блок

                                Това теорията си голяма наука ,спор няма,но често не върши работа и тогава идва сервизно-гаражната практика.Колко двигателя са заработили и все още работят с гаражни технологии не е истина.При всички болтове за глава го има момента на изтегляне и притягане ,къде повече.,къде по малко.За това си има стандартна система, или притягане след пробег ,или след постигане на температурен режим и охлаждане на двигателя,тогава се прави още едно стягане на определените килограми и градуси за всеки двигател.Те за това се и късат понякога и тогава идват тези технологии и винаги са вършели работа ,стига да са изпълнени качествено и с акъл.,независимо какъв е двигателя!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X