Обява

Свий
Няма добавени обяви.

120 PRADO Какво да му гледам?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 120 PRADO Какво да му гледам?

    Тук такова няма,има Лексус GX 470,мотора ясен,като на брата малкото моторче,там ми е ясно какво е.

    Вьпроса - какво да му гледам при оглед или евентуална покупка,какви са им слабите неща по тия,кое им куца и с какво да внимавам?

    Интересуват ме дебелите проблеми,ония с цифрите,че му сълзи десния стоп евентуално ми е все тая.

    Оглеждам малолитражка за жената,нещо по-късо от 5 метра и по възможност под 2.5 тона,да държи на каране,на бой,да има части за него и да не е трошляк.......та съм загледал тия средния размер Лексусчета.

    Някой някоя тема да препоръча?Оная 10 годишната със 71 страници в нея ще я прегледам следващите 3-4 дни,друго какво?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: 120 PRADO Какво да му гледам?

    Доста компактна малолитражка...

    Не се сдържах да съм първия с такъв коментар, извинявай за спама
    Дела трябват, а не думи.

    Коментар


    • #3
      От: 120 PRADO Какво да му гледам?

      Е ти пък сега .. да си кара жената S500 малолитажката ��

      Коментар


      • #4
        От: 120 PRADO Какво да му гледам?

        Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
        Доста компактна малолитражка...

        Не се сдържах да съм първия с такъв коментар, извинявай за спама
        Ово е стандарт.......нали го знаеш ония виц.Като ги сложиш един до друг с МЛкласичка или Х5ца и са си в класа,е по-голямо е от Витара и Самурай ма в сравнение с всичките които имам в момента си е ммммммм скромен размер,половин пишка е по-дьлгото Ц класичка та за мен си ми е малко това.

        Да кара лесно ма 2-3 петилетки вече това кара и е време за промяна,от всичкото което си заслужава парите това найлони око,кекав и разни като Мерцедесчета или сложни Аудита не искам,искам го чукче малолитражка.

        Кажете кое да му внимавам.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: 120 PRADO Какво да му гледам?

          В дългата тема доста има писано за дизеловият двигател на прадото, иначе поплюваха предните спирачки и възглавниците отзад. Предполагам ,че лексуса няма да е със същите спирачки като 120-ка предвид мощността. За отзад не мисля ,че е голяма драма. Тоя лексус така му се облизвам , но съм още малък за него... Късметлийка е жена ти..
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #6
            От: 120 PRADO Какво да му гледам?

            Този Лексус най големия му проблем ,че му изгарят кожите на седалките от слънцето също и пластамасовите стъкла на фаровете а да и стопа дет сълзи
            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

            Коментар


            • #7
              От: 120 PRADO Какво да му гледам?

              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              В дългата тема доста има писано за дизеловият двигател на прадото, иначе поплюваха предните спирачки и възглавниците отзад. Предполагам ,че лексуса няма да е със същите спирачки като 120-ка предвид мощността. За отзад не мисля ,че е голяма драма. Тоя лексус така му се облизвам , но съм още малък за него... Късметлийка е жена ти..
              Няма дизел тука от тия колко и да искам,4.7 осмак VVTI мотора е,брат има такъв на неговата Секвоя,държат по половин милион мили та зор там няма,трябва да ми узрее обаче,че ще кара мотор с каиш,а не верига

              Вьзглавниците се сменят,не са кой знае какво пък и ако трябва минавам на нормално окачване.
              Спирачките за съжаление са същите,ставали от Тундра пък аз имам такива някъде от мойта Секвоя,ставали директен монтаж и от следващия модел Лексусче 460,май и ТРД правят за 4 Рьньр пък те май са еднакви.Ще го мисля това,фарове,спирачки и твърда предница с широка гума е първото което атакувам аз.

              Кожляка лесен,аз тия препечените не ги гледам,все още се намират гаражни кралици на под 80 000 КИЛОМЕТРА,а полир и лак за фаровете има от БОАБАБА,че бях свикнал на джам от Мерцедесите пък тия пластики искат игра и мацаници.

              2 дни чета при Мъдовците и му търся слаби страни,с всичките му потенциални проблеми стъпва колко скъсана верига на М класа баси и май минавам и аз у отбора на Тойотките,онова не се търпи вече.



              Друго какво?Кекавите фарове ясни,кекави спирачки,тясна джанта,течащи радиатори,радиатор за трансмисията от ТРД или по-голям съм му намерил вече,климбуцал му кардана ма имали нов модел за тия,мазила,масла,гресиране.......като на Секвоята,друго какво?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: 120 PRADO Какво да му гледам?

                Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                Този Лексус най големия му проблем ,че му изгарят кожите на седалките от слънцето също и пластамасовите стъкла на фаровете а да и стопа дет сълзи

                Аз да ти имам подписа на тебе,350 печка ГЛче Блутек - от Кукурузери бягаш на Мерцедеси,аз обратното.Това го гледах ли гледах ма то една камара ужаси по него,мощност губи,па гаснел па вериги,турбини,клапи,амовете,сименс платката у скоростите,соленоидите там,грее трансмисия..........Я ме вкарай пак у правия път,че един от нас е отплеснал и май не съм аз.Е ти имаш гараж да го поправяш де и му разбираш ма мен ме съмнява,че си и малко мазохист

                Иначе тия ги има под цената на Лексусчето,пак се въртят около 2.5 тона ма поне прави под 20-25 на 100.

                Кажи сега къде бРькам,с ремонти не ми се занимава
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: 120 PRADO Какво да му гледам?

                  Босе станА ми интересно що бягаш от любимата трилъчка?
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: 120 PRADO Какво да му гледам?

                    Лексуса е 2,2 тона, не е свръх тежък за мощността си. А ремъчното задвижване не е недостатък според мен. Иска си смяна на 60-90к км според предписаното ,но ти е мирна главата.
                    Лексуса 460 е прадо 150 , и тук сменят предните спирачки на 120-та с такива от 150-ка, така че щом имаш такива апарати си е още един плюс към лексуса. Предполагам ще е 286 конски сили?
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #11
                      От: 120 PRADO Какво да му гледам?

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Босе станА ми интересно що бягаш от любимата трилъчка?

                      Чупеняци само,не съм свикнал да го карам като го знам,че един списък потенциални проблеми има.Не ми е зор да му плащам ремонтите ма мофти като ме няма,да е кола която аз карам как да е ми това го лепва жената,резервна за децата да си брьмчи из квартала.

                      Няма как да взема Мерцедес като го знам на какво прилича,единствените които малко стават са дизеляци те 320ЦДИ или Блутека 350 ма па и там проблемите съм ги написал горе и не са само това.Тоя мотор го има в МЛа както и в ГЛа,за по-ниски класове колици не ми се и мисли.Пиши едно СТАЛИНГ дизел на английски,сложи едно Мерцедес в търсачката и се кефи,това да ми спира кога си иска .......е не.

                      Пиши 4.7 VVTI милион мили и е го на,само каиши да сменяш.И двете са кофти за работа,стартер как се сменя,алтернатор / че на Лексуса идва 130 амперчета и не му стига,за да я движи и трябват 90, става от Секвоя 150 амперов/ въздушна помпа на тия след 2006та / махаш колектори /...........ма няма вече кеф като осмак 140ката,вдигаш капака,сядаш си като пиш и всичко излиза за 10 минути,на тия стартера с фенера го търся.

                      Не го искам трошливо,нямам време да се занимавам с това,кляка му задно окачване и го изхвърлям,слагам си койловете / е Секвоята я чакам,Билщайна прав зад вратата чака само да скръцне оригиналното /,на Мерцедеса тоя номер го няма,слагат някакви Стрьдмастьрс и почва да се мандахерца като на коч мьдете,1200 кинта оригинален ам и пак гаранция няма.За тия парици Айкон му бия на Лексуса и а да я видя кога ще го строши до мола и обратно.

                      Не може,едното правено на базата на ТЛК,шаси,ръчно,раздатка,различно окачване,мотор як.........другото правено нежно комби.......е 15 мерника да му залепят на капака аз бия капа у земята и минавам на Тойотки,МЛа запазен е десетина бона,това запазено е 17-18,с доработките 22,че има какво да му пипаш ма после е каране или такава е идеята,не скари/бири при механика щото Мерцедес било.




                      Не го знам колко коня ще е,ония там с 50 и няколко горница които били,след 2006та,че май само това му е доработката,до края на модела после почти нямат разлика.В момента всичко живо купува от тия за донаджипване,аз си търся магистрална кралица,да не е заяла само раздатката,че никой не ги пипа тия тук между палмите.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: 120 PRADO Какво да му гледам?

                        Пак те е напекло слънцето. Без шапка не се излиза навън.

                        И къде паркираш всичките тия кошници ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: 120 PRADO Какво да му гледам?

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          Пак те е напекло слънцето. Без шапка не се излиза навън.

                          И къде паркираш всичките тия кошници ?

                          Дрьж се.......махам тая дето ти я кара и махам 500,оставям си един,че съм обещал сина да се учи да кара на колата с която съм го извадил от родилното и готово,пак ще имам 3 което е малко притеснително,но ще свикна пак само с 3.

                          Бабата не кара Секвоята,голяма била и щяла да сгази нещо с нея,търся и резерва от малките и това е най-малкото което ми го побира сърцето,да си има резервна малка кола.
                          жената иска нещо което харчело малко.......готово бре,не е 25 на 100,само 20 и то преди да му разкарам тия пистарки с които идва и да му перна поне 18ки,една броничка под моторчето,едни дебелички дискове........

                          Аз нали знаеш имам 3 парк места та до 3 броя никакви нерви,четвьртия някъде из квартала,Калифорния голяма,място има
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: 120 PRADO Какво да му гледам?

                            Босе имате в щатите чудесни 4Рънъри. Няма ли да е по-добре от стар Лексус? Верно, че LX470 е железен, но вече е старичък модел и производство.
                            В сравнение с дизел 120 трябва да е 3 пъти по-добър щото е поне 3 пъти по-скъп на старо.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #15
                              От: 120 PRADO Какво да му гледам?

                              Шубе ме е от новите,това е изпитано и държи,има всичко,че и повече от колкото ми трябва пък и добре изглежда вьтре,не е типичния Рьньр,все пак жената с маникюрите ще го кара.

                              Има изтерзани на по половин милион километри с надрана кожа вътре за по 6-7 бона,но има и като нови за по 17,а за съвсем малко повече има и от следващия модел.

                              Не знам дали новия Рьньр ще е по-добре от това,аз не се притеснявам колко е старо,а как е направен най-вече и как се чувства човек в него,а тук Лексуса май бие Рънъра.Десетина годинки между палмите не им се отразява кой знае колко зле,е личи си му,че не е 2020 модел,но аз от това не страдам,новите не предлагат кой знае колко повече.

                              Това си има рьчните,има си раздатка,кроул контрол,въздухарското окачване,подгревите,камери разни........половината глупости не ми и трябват на 25 градуса и слънчево,и за дълго няма да се ползва даже,че не бие Секвоята по размер,някак си по-лимузинесто ми трябва,от Ска слиза / уж де / и колко да е стара Ската си е Ска.

                              Ше ги прегледам и тия,е го де го дильра къде е,кеф ти нови кеф ти стари,но на мен тива ми харесва някак си,по няма да му се притеснявам да го нахакам в пясъка ако ми се наложи
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X