Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за повдигане на VITARA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за повдигане на VITARA

    Здравейте, как да повдигна витарата си, възможно най евтино.Проблема е там, че четох много фороми и вече незнам какво да правя VITARATA е дълга база. Разполагам с 300лева за сега.
    Благодаря предварително.
    Последно редактирано от DanielO; 27-08-19, 20:48.

  • #2
    От: Съвети за повдигане на VITARA

    колко искаш да я вдигаш,какъв модел е ,година ,може само с пружини и подложки

    Коментар


    • #3
      От: Съвети за повдигане на VITARA

      С 300 Лева си съвсем до никъде.

      Коментар


      • #4
        От: Съвети за повдигане на VITARA

        Аз я повдигнах с 10 лева и бутилка ракия за стругаря...

        Колега, виж темата за моята витара(Бог да го прости Франко, мир на тенекиите му). Темата се казва "Франко", и е назад в сузуки раздела.
        Там съм описал всичко което съм правил по витарата, и съм се справял почти винаги с малко пари, щото нали...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Съвети за повдигане на VITARA

          коле недей да шашкаш човека . знаем ,че си "магьосник" . а бе от парче желязо каляска прави. сега сериозно по темата .
          колега не е ясно :
          Ще купуваш всички елементи?
          Сам ли ще организираш механичната обработка ?
          Ти ли ще вършиш монтажа или срещу заплащане?
          ако ще купуваш всичко и плащаш за монтаж ,ще ти трябват още толкова .
          по темата е писано, писано и всичко е ясно .
          после в Стара Загора има толкова специалисти по темата .
          краси (ТРАВЕЛИНГ) от Пловдив прави всички детайли професионално и на достъпна цена .
          899180483

          Коментар


          • #6
            От: Съвети за повдигане на VITARA

            Аз ще правя монтажа, става въпрос дали само с подлошки на амовете и прожините ли да я правя, защото четох че с подлошки на амовете само отпред и сменят прожините и задните амортисьори. За това се чудя как да го направя с какви прожини и амортисьори от варбург не ставало защото се мачкали като е дълга база.VITARATA е 98година 2000td дълга база.

            Коментар


            • #7
              От: Съвети за повдигане на VITARA

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:result (1).jpg
Прегледи:2
Размер:53.4 КБ
ID:5820578с пружини и подложки

              Коментар


              • #8
                От: Съвети за повдигане на VITARA

                Ехххх..., каква красавица! И аз започанх от там - пружини от Вартбург.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети за повдигане на VITARA

                  явно успяха да те объркат . ама и ти пишеш много объркано. това за пружините от вартбург е пълна глупост . истината е , вече ги няма и и затова са скъпи. другата истина ,която е спестена е не стават директно за ГВ от към купето . там се прави преходен фланец . за витара до 1999 става директно (хлабината е пренебрежимо малка). стабилността я постигаш основно с нови дълги амортисьори (а не със стари с удължения ) най вече заради дъгите ходове . продължавай да четеш и ако има неясноти пиши. аз местя пружини от вартбург на трета витара (ГВ) и няма проблеми . със голям лифт съм и стои много стабилно на пътя.
                  899180483

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети за повдигане на VITARA

                    то вече не е толкова вдигната , че друсаше като каруца ,сега е както си е произведена . иначе пружини и подложките за повдигане още си ми стоят (някои ако има интерес на лично ) имах и амове маслени отговаряха за височината ,ама единия го е изпуснал ,другия го цъкнах с шлаифа ,че превъртя болта

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети за повдигане на VITARA

                      Слагай отзад пружини от Варел и подложки на пружините /от Краси/ отпред 5см. , подложки на предните амове и подложка на дифа , амове отзад от Вектра Б , Кадет , Астра. С Вареловите пружини отзд ти трябват амове с дължина разпънато 58 см. После най голямата заигравака е в вертикализирането на предните колела и реглаж на ъгъла за сходимост , но и за това сме писали достатъчно само да не те мързи да четеш..........
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети за повдигане на VITARA

                        Е хайде кажи за това вертикализиране на предните колела.Пружините ли омекват с времето или е нужна настройка с шайбите към амортисьора както ми каза Краси.За съжаление ми каза че вече не му остава време и не може да ми помогне,та се чудя пружини ли да сменя или на стенд да ходя.След повдигането предницата стои безупречно но сега се вижда как леко се разкрачва отпред та се чудя кое действие първо да предприема.
                        Повдигането отпред е с подложки,а отзад е с пружини от 124, които смятам да сменя с оригиналните с подложка,защото ми е бая наперена и напрегната
                        Последно редактирано от dvdimov; 11-10-19, 21:59.
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвети за повдигане на VITARA

                          Парите които си приготвил са достатъчни за пълен комплект удължители за тази витара .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X