Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една буханка в клуба : )

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Още една буханка в клуба : )

    За да не пали има само две причини в случая, или не стига гориво(бедна смес), или се дави от прекалено много гориво(богата смес).
    Щом припалва на средно положение на ключа, когато и двете горива са затворени, сещай се каква е причината иначе да не пали.
    При това положение най-добре не дърпай това на което казваш ръчна газ(вероятно си е баш смукача, макар че тия май имаха и ръчна газ, не помня баш), и си подай леко газ с педала.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #32
      От: Още една буханка в клуба : )

      Колега, аз съм със същия двигател, същия карбуратор. При мен чувствителна разлика в паленето имаше когато нагласих щуцерите на газта да стигат до центъра на отворите на карбуратора и скосеното (отпред върха на щуцера е като леко изпилен от едната страна) да е отгоре. Просто идея - пробвай... Като свалиш въздушния филтър с едно фенерче примерно - веднага ще се види как стоят щуцерите.

      П.П. А и виж дали не смуче въздух от някъде - на мен имаше извод за вакуум за към делкото и не беше запушен... Или самите щуцери "играят" в резбата, където влизат в карбуратора...
      Don't hunt IF you can't kill
      първо 0883 после 333 накрая 448

      LZ1BGD

      Коментар


      • #33

        Предния собственик така му казваше и аз за това реших че така се казва
        Последно редактирано от staniola; 15-03-22, 13:01.

        Коментар


        • #34
          От: Още една буханка в клуба : )

          Гледат се на снимките бре.... и на мен са там... ама не виждам края на щуцера да е скосен, или ако е скосен - то скосеното не е нагоре... Нека разбиращите да кажат как трябва да е, но аз по някаква моя си логика прецених, че върха на щуцера трябва да е в центъра на тоя отвор (нали и бензина там някъде го смуче) и със скосеното нагоре... Не мога да ти гарантирам при теб дали ще има промяна, но при мен се усети чуствителна разлика в паленето и работата на тихи обороти.
          За помпата щом ти връща горивото - ич не се чуди а слагай нова от карбон...
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #35
            От: Още една буханка в клуба : )

            Номер на шасито е № 2 от картинката !!!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bb878f9s-960.jpg
Прегледи:1
Размер:169.7 КБ
ID:5820641
            Последно редактирано от boreto2; 30-08-19, 15:06.

            Коментар


            • #36
              Много ти благодаря.
              Последно редактирано от staniola; 15-03-22, 13:02.

              Коментар


              • #37
                От: Още една буханка в клуба : )

                Тъй като прочетох, че не си видял щуцерите.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E14E07D8-1CCC-400B-BB28-06DFE8AB12E4.jpeg
Прегледи:1
Размер:252.1 КБ
ID:5820642
                Би трябвало да с това. С такива маркучи, наподобяващи обратен маркуч за пералня, са на почти всички газифицирани коли, дето съм виждал. Идея нямам защо.

                Коментар


                • #38
                  От: Още една буханка в клуба : )

                  Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                  Тъй като прочетох, че не си видял щуцерите.
                  Би трябвало да с това. С такива маркучи, наподобяващи обратен маркуч за пералня, са на почти всички газифицирани коли, дето съм виждал. Идея нямам защо.
                  Благодаря ти, аз може би не се изразих правилно.
                  От начало не бях забелязал точно къде и как са в карбуратора над клапите.

                  Коментар


                  • #39
                    Тази събота и неделя ми остана малко време за буханката и отметнах малко задачки.
                    Последно редактирано от staniola; 15-03-22, 13:03.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Още една буханка в клуба : )

                      Преди няколко дена минах КАТ. Бях закъснял с 2 седмици. Платих 200 лева фиш.
                      Отделно всички ролбари и халогенни фарове трябваше да изрежа. Защото иначе нямаше да мина, върнаха ме.
                      Така че умната.
                      Успех.


                      Коментар


                      • #41
                        Някой да помогне със схема за електронно?


                        Последно редактирано от staniola; 15-03-22, 13:03.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Още една буханка в клуба : )

                          Снимай да се видят някакви цифри и букви...че за половин век производство по буханката ще са слагани поне 3-4 вида "електронни".
                          Прилича на това:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5bd063f324627d1804e325a262ea0bbf.jpg
Прегледи:1
Размер:27.9 КБ
ID:5822217
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #43
                            Аз намерих тази схема
                            https://supertachki.ru/bg/starter-re...e-for-uaz-469/

                            Последно редактирано от staniola; 15-03-22, 13:03.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Още една буханка в клуба : )

                              Не си взел правилните части. Намери си следващия модел комутатор- 131-3734-01
                              На него не му трябва вариатор (СЕ-107). Този комутатор на снимката руснаците го кълнат люто заради проблеми с оборотите на празен ход.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #45
                                Още една буханка в клуба : )

                                Много ти благодаря. Намерих го в карбон партс.
                                https://shop.uazbg.com/mobile/produc...=1263&langId=0
                                Но явно ще остане за другата събота и неделя.
                                А схемата тази ли е дето ми прати?



                                П.п намерих информация:
                                https://vk.com/topic-917303_29399073
                                Последно редактирано от staniola; 12-10-19, 19:23.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X