Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

    Здравейте , искам да попитам да ли може да включа лидълското импулсно зарядно на включените клеми. В момента не ми е възможно шофиране и сигурно още 10- 15 дни ще ми трудно и затова питам . Не ми е проблем да сваля акумулатора, но се притеснявам да не стане проблем с имобилайзер или нещо друго хюндай туксон 2006 дизел. Имаче инструкцията за ползване на зарядното пише на свален акумулатор да се ползва.

  • #2
    От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

    Свали си акумулатора, за да си спокоен. Все някога ще ти се наложи да го свалиш за нещо.Нищо няма да му стане на имобилайзера. единствено ако оригиналната музика има код и го нямаш ще трябва да търсиш. Преди седмица имахме случай, точно зареждане на място и акумулатора гърми, и се пали двигателния отсек.

    Коментар


    • #3
      От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

      Тоя номер вървеше по времето, когато като извадиш ключа, спираше тотално захранването на всичко по колата и дори тогава не е било препоръчително да се зарежда така. С днешна дата си е жива лудост. И да не се запали, е достатъчно да си изгориш компютъра.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

        На моята Кия освен код на радиото ,настройвам още десетки неща включително и обучавам Ел.стъклата ,блутут ,телефони,има случай на калибриране на колелата,с ел.рейка е.
        Да не споменавам че губя данните от борд компютъра за среден разход,изминати километри и т.н
        Всички станции на радиото на оригиналното стояха,на новото и те заминават.

        30 Мин цъкам по разни неща след сваляне на акумулатора.

        Естествено стои на зарядно стек нон стоп,защото от година се кара рядко
        На мотора също стои лидълско от миналата зима без да свалям клемите.


        Ааа п.п

        Какъв е проблема туксона да стои 15 дни без да се кара ,особенно в тая жега?
        Последно редактирано от Roninn; 25-08-19, 09:53.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

          Здравейте , счупен пръст на десния крак е проблема ми и шофирането ми е предимно събота и неделя. Затова искам да го заредя и да ли ще имам проблеми с зареждането без да свалям клемите

          Коментар


          • #6
            От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            ...С днешна дата си е жива лудост. И да не се запали, е достатъчно да си изгориш компютъра.
            Със зарядно за акумулатор това е доста трудна, да не кажа невъзможна работа...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

              Зависи от зарядното. Някой трансформаторен туч може да направи пакости, но пък аз бих оставил ctek без угризения. Lidl зарядното изисква една идея смелост да се остави на акумулатор, закачен за кола.

              Коментар


              • #8
                От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Зависи от зарядното. Някой трансформаторен туч може да направи пакости, но пък аз бих оставил ctek без угризения. Lidl зарядното изисква една идея смелост да се остави на акумулатор, закачен за кола.
                Накратко: народен фолклор...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                  10W 12V трафче от първия магазин, след него грец и 10 омов 10 ватов резистор, след което 1000uF 25V кондензатор, след който на плюса диод в права посока.

                  Ако колата е с по-голяма консумациоя в покой, може да се намали малко резистора.

                  Това нещо не може да причини никому нищо, дори акумулатора съвсем да прекъсне, дори и при пикове в мрежата - просто ще изгори. Такъв траф има толкова голямо вътрешно съпротивление че както и да го товариш не може да даде твърде много повече от това просто да поддържа акумулатора жив и в кондиция. Не може да изгори компютър, не може да причини пожар дори дадено на късо, не може да презареди акумулатор, вързано обратно не дава нищо.

                  ...което никак не значи че съм го направил за себе си. Правил съм го за приятел, отдавна. А обущаря без обувки пак ще купува акумулатор.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Накратко: народен фолклор...
                    Ма кажи кое де. На теб ти имам доверие.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                      В упътването на моето зарядно от Лидл (от 29 лв.) пише, че след като зареди акумулатора, остава в поддържащ режим и не е нужно да се откача, ако акумулаторът не се ползва.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                        В упътването на моето зарядно от Лидл (от 29 лв.) пише, че след като зареди акумулатора, остава в поддържащ режим и не е нужно да се откача, ако акумулаторът не се ползва. Не виждам проблем, ако той е скачен в колата.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Ма кажи кое де. На теб ти имам доверие.
                          Да кажа, но дай да започнем от малко по-напред. Според теб какво би могло да причини зарядно за акумулатор с трансформатор? Че и такова дето се води че няма трансформатор (импулсно)? Последното пак има де, но да не усложняваме дискусията...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                            Ами все съм си представял, че едно просто 5A+ трансформаторно, закачаено неограничено на необслужваем акумулатор може да причини щети на последния, включително спукване на корпус и изтичане и разпръскване на киселина.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Ами все съм си представял, че едно просто 5A+ трансформаторно, закачаено неограничено на необслужваем акумулатор може да причини щети на последния, включително спукване на корпус и изтичане и разпръскване на киселина.
                              Повечето 5 Амперови трансформаторни към края на заряда дават около 1 Ампер.

                              Та 1 А х 12 Волта са някъде към 12 Вата. Не стигат и за поддържане на температурата в аквариум за рибки. Не виждам, как ще нагреят и подпалят какъвто и да е акумулатор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X