Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

    Здравейте , това на несвален от колата и неразкачен става въпрос. При достигане на определеното напрежение зарядното би трябвало да мине в подържащ режим и да няма според мен проблеми, но да ли ще е така.

    Коментар


    • #17
      От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

      Ако зарядното си има автоматика да изключва и минава в поддържащ режим няма проблем да не откачаш клемите според мен. В последните 5 години аз имам поне по една кола, която карам по-рядко и е на зарядно. В момента се три - Шевролет Каптива 2014, на българско зарядно KEDR Auto, Санта фе 2.2 дизел, 2008 на зарядно Бош С3 и форд транзит 1998 на китайско зарядно за 25 лева. Освен това имаме 5-6 четириосни самосвала дето нямат шофьори и са на зарядни Бош С7. Зимата и строителна техника която не се ползва ги закачаме на зарядни Бош С7. Моето мнение е, че е по опасно да го оставиш така и после да подадеш ток с кабели. Вероятността да "гръмнеш" алтернатора е доста по-голяма, ако акумулатора е с ниско напрежение и като откачиш кабелите алтернатора реши да зареди бързо акумулатора. Обикновено диод прекъсва.
      Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

      Коментар


      • #18
        От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

        Закачай си зарядното , няма какво да стане на акумулатора . Ако спре тока лидълското не тръгва само да зарежда !

        Коментар


        • #19
          От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Тоя номер вървеше по времето, когато като извадиш ключа, спираше тотално захранването на всичко по колата и дори тогава не е било препоръчително да се зарежда така. С днешна дата си е жива лудост. И да не се запали, е достатъчно да си изгориш компютъра.
          Такива коли са последните с крачен стартер, съмнява ме да си зареждал акумулатор на такава?
          Това, което си написал е глупост и към днешна дата с масовите зарядни за акумулатори е още по-голяма глупост.С всяко автоматично зарядно може да се поддържа монтиран акумулатор, тези които карат с няколко акумулатора по 180Ah да не мислиш че всеки път ги мъкнат на ръце?Единствения проблем е спирането на тока в домашната мрежа, тогава масовите автоматични зарядни от всичко по един лев се налага да се рестартират ръчно, но въпреки това нищо не гърми.

          Коментар


          • #20
            От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

            Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
            ...Затова искам да го заредя и да ли ще имам проблеми с зареждането без да свалям клемите
            И за колата и за мотора имам по едно Лидълско с дисплей,на мотора цяла зима стои закачен в поддържащ режим,на колата когато ме няма и не се кара...никави проблеми,нищо не откачам.

            Коментар


            • #21
              От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

              Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
              В момента не ми е възможно шофиране и сигурно още 10- 15 дни ще ми трудно и затова питам .
              Ако акумулатора е в що-годе читаво състояние няма да му стане нищо от 10-15 дни без каране. И месец да стои-пак нмищо му няма. Стига и колата да няма някаква по-сериозна консумация де, но ако е наред-няма основания за страх.
              Иначе-да, може да се зарежда без да се откача акумулатора, и може да се остави на подзаряд. Нищо няма да и стане на колата, нито на акумулатора.
              Даже това е по-добрия вариант за акумулатора, но никой не го прави, защото всяка вечер да го закачаш и всяка сутрин да го откачаш не си е работа
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                Моето лидълско с дисплей не е откачано от контакта от три години. Постоянно е закачено на колата, която не се кара. Само сменям колите и никога не съм откачал клема на акумулатора, на никоя от тях. Само по един път на месец проверявам да не е спирал тока в гаража, за да стартирам зарядното, ако е спирал.
                Включвай без притеснения.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #23
                  От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Ами все съм си представял, че едно просто 5A+ трансформаторно, закачаено неограничено на необслужваем акумулатор може да причини щети на последния, включително спукване на корпус и изтичане и разпръскване на киселина.
                  В тоя смисъл - да, би могло да причини някакви щети. Но те биха били същите и при демонтиран акумулатор.
                  Дори когато акумулаторът е монтиран, шансът да се получи нещо подобно би трябвало да е с една идея по-малък заради консумацията на автомобила.

                  А ми стана интересно от какво естество са очакваните проблеми, тъй като по-нагоре се спомена нещо за такива с електрониката...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                    В тези 35-40 градусови жеги го пусни на "мотор" зарядното.

                    Едно че ще зарежда с 1.5 ампера и няма да образува кипене, другото че по-бавно то зареждане с по-малък ток ще зареди по плътно и добре акумулатора, но и трето, че малкият ток спомага за по-ефективно за десулфатизацията на акумулатора.

                    За 2-3 до 4 дни го е заредил и.след това ще му пуска много малък ток, като за акумулатор на мотор.

                    Но не го оставяй повече от седмица -полза няма, само вреда.
                    ЛИДЛ- скоро не спира да " "тъпче" па макар и 0.200мв.Зс мотор може да е й 0.100-0.150мв.

                    Аз си купих зарядно което е с температурна компенсация и лятото зарежда до 14.8/9 волта, зимата до 15.5волта.Сами си засича температурата на околната среда и я приема за такава на акумулатора.
                    Отделно като стигне границата на волтовете, "пуска" за 2-3 минути акумулатора и след това през 5-10 минути започва подзаряд от 13.2 до 13.8 волта следващите няколко часа.
                    На това зарядно лошото му е че пък докато докара акумулатора до 13.8-14.00 волта тъпче с 5-6ампета и след това пада последователно на 4, 3, 2.5, 2, 1.3 и накрая 0.8 ампера.

                    Има хубави зарядни ДЕКА, но 209 или 245лв ми идват в малко повече...хубавото.им е че всеки път започват с десулфатизация за 30 минути до 2 часа...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                      Не се притеснявай да свалиш акумулатора. Аз съм го свалял на моя туксон много пъти, няма проблем.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Зареждане на акумулатор без сваляне на клемите при хюндай туксон

                        никога не съм свалял акумулатора, ако мога да го заредя на място... Да не говорим, че моя их55 поне 2 пъти годишно остава по 10-15 дни без да се кара и след това си пали без проблем... Ако колата и акумубатора са в изправност, за 15 дни няма нужда от зареждане, откачане и т.н.!
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X