Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omegas

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Много висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omegas

    Здравейте, преди 10-ина дни в сервиз на Ланди ми смениха само газовата бутилка, защото старата беше на 10 години и по закон трябваше да се смени, за да си извадя паспорт на газовата. Както и да е, преди смяната колата (Tucson 2005 2.0 4WD с Landi Omegas слаган 2008-9) харчеше 10-13/100 в зависимост от ситуацията. Та по документ са ми сменили г. бутилка и нивомера, друго не пише да е сменяно. Момчетата казаха, че са налели 10 л. газ да тестват, от които не знам колко са изразходвали, но едвали беше много. След което аз отидох и заредих до горе, като бутилката 50л. пое още около 30-31л. газ което значи, че в нея имаше около 38-9 литра газ. Доколкото знам това е нормално, защото никога не може да я напълниш до горе. Та сега като покарах и отидох да заредя с "радост" след 110 изминати километра ми наляха 24 литра газ. Как е възможно това? В момента бутилката пак е напълнена до горе и ми се налага да ходя до Плевен и обратно та ще тествам пак разхода, но се притеснявам, че едвали ще има промяна.
    Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

  • #2
    От: Няма непрочетени мненияМного висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omeg

    С едно зареждане и то без да я изхразходиш до край, не можеш да правиш никакви генерални изводи за разхода. Зареди няколко пъти, ако трябва на различни газстанции и тогава си прави изводи. Виж колко хваща от празна до пълна. Мен са ме лъгали в Еко.

    Наистина, ако са барали само бутилката, няма никаква причина за по-висок разход.

    Бутилката, както не се пълни догоре, така и при празна бутилка винаги на дъното остава някакво количество газ, което не можеш да изразходиш.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Няма непрочетени мнения Много висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omeg

      При нова бутилка винаги първият път "разходът" е голям. След няколко зареждания всичко си идва на мястото.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Няма непрочетени мнения Много висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omeg

        Така е ,но го има.и фактора.бензиностанция!Поради тая причина една верига и една бензиностанция съм си забранил.за.зареждане.Бензиностанцията е ОМВ след Пловдив посока Бургас ,веригата Лукавойл.Вторите ме изджасаха поред с 10 лева гориво на една и с различни количества пари на други бензиностанции.Бях сменил нов изпарител и се шказа че всичко си е наред с разхода.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Няма непрочетени мнения Много висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omeg

          Сега до Плевен и обратно няма да зареждам, докато не мине на бензин и ще видя колко ще напълня.
          Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

          Коментар


          • #6
            От: Няма непрочетени мненияМного висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omeg

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            Мен са ме лъгали в Еко.
            Споко, не са те излъгали. То ако ставаше да се лъже толкова лесно...

            И колегата с новата бутилка не са го излъгали на бензиностанцията.
            По-скоро са го излъгали газаджиите с тези 10 литра. Моя газаджия зарежда за 5 лева, това си е напълно достатъчно за тест за течове.

            И стига сте се шашкали с разхода на газ. Това, че един път сте заредили повече, а друг път по-малко не означава,ч е са ви излъгали, или, че колата ви е станала супер лакома или супер икономична.
            Просто газта си има свои специфики при зареждането, и затова с еполучават такива аномалии понякога.
            Не е като да сипеш 10 литра нафта или бензин...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Няма непрочетени мнения Много висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omeg

              От аномалия до аномалия.има.разлика!След като започнах да си зареждам на определени бензиностанции в района ,няма никакви аномалии!Нито зима ,нито лято!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Няма непрочетени мнения Много висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omeg

                Зареди няколко пъти и тогава. Случвало ми се е и това-чудех се защо 1.6 мотор харчи 20+ газ. С няколко зареждания постепенно влезе в норми. Има въздух в бутилката.
                Фактор Бензиностанция" също е фактор у нас. Все още.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Много висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omegas

                  Не успях да пиша вчера. След нечовешки разход и към Плевен(дори не ми се коментира колко, но да кажем, че почти нямах газ след 150км.) намерих 1 чичо, който за 5 мин. пипна нещо. Не успях да разбера много какво, че се занимаваше и с други коли и ме взе между тях, но мисля, че беше свързано с въздуха. Както и да е, след това се прибвах със среден разход 11 с пуснат климатик.
                  Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

                  Коментар


                  • #10
                    От: Много висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omegas

                    Испуснал е въздушната възглавница, а и от сервиза са послъгали малко. Нищо и няма на колата.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няма непрочетени мненияМного висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omeg

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      при празна бутилка винаги на дъното остава някакво количество газ, което не можеш да изразходиш.
                      Ако не е включена опцията под определено налягане да минава на бензин, си се изразходва докрай.
                      Когато се налага да отварям бутилка, карам докато може на газ, спирам и я оставям да работи докато сама си изгасне. След това отварям смело бутилката - вътре няма нищо. Правено многократно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няма непрочетени мненияМного висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omeg

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Ако не е включена опцията под определено налягане да минава на бензин, си се изразходва докрай.
                        Когато се налага да отварям бутилка, карам докато може на газ, спирам и я оставям да работи докато сама си изгасне. След това отварям смело бутилката - вътре няма нищо. Правено многократно.
                        Зависи как е монтирана сондата. На първата ми Лада си слагах сам газта и нещо не бях уцелил ъгъла, зимата имеше едни 15 литра дето само се возеха. Март месец печелех една седмица возене на аванта.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Много висок разход след смяна на Газова Бутилка - LR Omegas

                          При сегашните температури можеш да изпразниш бутилката до край. При по-ниски от 0 градуса бутана не кипи и си седи на дъното на бутилката. Ей тука има повече информация - http://gastradebg.com/2017/06/11/%D1...%BD%D0%B0-lpg/ .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X