Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сменяне на скоростна кутия на vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сменяне на скоростна кутия на vitara

    Здравейте, нов съм в групата.
    Закупих suzuki vitara 98годона, 2000кубика 90к.с.,автомат.Та интересно ми е някой сменял ли е скоростната кутия от автомат на ръчна,защото нещо не ми допада (до колкото ги броя май са 3 скорости). Искам да махна тази кутия и да сложа ръчна, но не ми е ясно както трябва да се прави освен монтирането.
    Компютри сменят ли се, ако сложа от бензинова проблем ли е?
    Благодаря.
    Последно редактирано от DanielO; 23-08-19, 08:34.

  • #2
    От: Сменяне на скоростна кутия на vitara

    А защо си купи автомат, като не ти харесва? Продай я и си купи с ръчна.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Сменяне на скоростна кутия на vitara

      Не искам да я продавам поради причината че е без никаква ръжда и ще я правя за гората само.

      Коментар


      • #4
        От: Сменяне на скоростна кутия на vitara

        Ако е изправен автомата ще свикнеш с него и ще разбереш, че даже е по-удобен в гората. Не се вкарвай в излишни приключения.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Сменяне на скоростна кутия на vitara

          Автомата за офф е почти винаги по-доброто, да не кажа винаги.

          Коментар


          • #6
            От: Сменяне на скоростна кутия на vitara

            Продаването и купуването на ръчка е по-лесният вариант. И по-евтин.

            Иначе това кое е по-подходящо за офроуд - изключително много зависи от човека.

            Коментар


            • #7
              От: Сменяне на скоростна кутия на vitara

              Това ще е много заигравка и не е гаранция че ще стане добре. А иначе на дълъг път с витара автомат си е тегаво и да с 3 предавки са (поне тези с 1.6 мотор такава съм карал автоматик).
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар


              • #8
                От: Съвети за меняне на скоростна кутия на vitara

                Първоначално публикуван от DanielO Преглед на мнение
                Здравейте, нов съм в групата.
                Закупих suzuki vitara 98годона, 2000кубика 90к.с.,автомат.Та интересно ми е някой сменял ли е скоростната кутия от автомат на ръчна,защото нещо не ми допада (до колкото ги броя май са 3 скорости). Искам да махна тази кутия и да сложа ръчна, но не ми е ясно както трябва да се прави освен монтирането.
                Компютри сменят ли се, ако сложа от бензинова проблем ли е?
                Благодаря.
                Здравейте. Така описан автомобила някоя от характеристиките е грешна, автомата след 1995г е 4-степенен до 2003г на Гранд витара.
                Аз карам само Сузуки, и двата ми джипа са с автомати и не бих си купил ръчка повече.

                Коментар


                • #9
                  От: Сменяне на скоростна кутия на vitara

                  Иван Попов кара с тристепенния автомат на няколко траяла. Справяше се доста добре.
                  Накрая го строши де, ама това е Иван Попов, при него нищо не живее дълго.

                  Та свикни с автомата и ще си го караш безгрижно. Доста корава кутия е, освен, ако целенасочено не се мъчиш да я убиеш.
                  Е, има си особености в карането, ама се свиква. И после няма да искаш да караш ръчка.

                  П.П. Допреди няколко години и аз бях враг на автоматите, но вече не мисля така.
                  И все пак за много сериозен офф ръчката е по-добре. Може неща които автомата не ги може. Но с поставянето на една лебедка 6000 либри почти няма място където да останеш.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сменяне на скоростна кутия на vitara

                    Щом е свежа само каране, като се строши нещо тогава мисли за тунинг . Използвай максимално ресурса и .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сменяне на скоростна кутия на vitara

                      Правено е неколкократно,без проблем,все за хора които не искат или не могат да разберат като им се обяснява че автомата е супер.Компютри не се сменят.От къде си?
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сменяне на скоростна кутия на vitara

                        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                        Правено е неколкократно,без проблем,все за хора които не искат или не могат да разберат като им се обяснява че автомата е супер.Компютри не се сменят.От къде си?
                        Стара Загора

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сменяне на скоростна кутия на vitara

                          Маховик съединител скорости и малко флекса че не пасват малко дупките за гумите покрай лостовете и си с ръчни скорости.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X