Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

    Здравейте група.Ето че пак се наложи да се допитам до вас.Автомобила е Санта Фе 1 2005г. 113к.с. 2.0 D4EA-мотора.Та от известно време ми прави впечатление че при натискане педала на спирачките има едно рязко пропадане.За миг тръгва да спира но изведнъж пропада с около 1/3 от хода си като в този момент спирачното усилие не се усеща.Дърпам веднага крака,натискам пак и все едно нищо не му е било.Не го прави постоянно-може в месеца веднъж или пък на 200-300 км. веднъж.Но за мен това не е нормално.Помпа ли е сдала фронта,що ли.Не се губи спирачна течност.

  • #2
    От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

    Не се губи течност, но все пак провери системата да няма омасляване някъде и да взема въздух, ...същия проблем съм го имал и мислехме че е помпа, сменихме я, но пак го правеше. Оказа се спукан маркуч на задно колело...В началото при мен го правеше рядко този проблем, напомпвах педала и се оправяше, но после стана по-често.

    Коментар


    • #3
      От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

      Днес бяхме за смяна на спирачната течност на автомобила.Машинно.От всички колела излезе течност с изключение на задно ляво.След малко градско шофиране барнах дисковете и всички бяха горещи с изключение на въпросния заден ляв.За какво да се настройвам психически?

      Коментар


      • #4
        От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

        Първоначално публикуван от Бай Вълчо78 Преглед на мнение
        Днес бяхме за смяна на спирачната течност на автомобила.Машинно.От всички колела излезе течност с изключение на задно ляво.След малко градско шофиране барнах дисковете и всички бяха горещи с изключение на въпросния заден ляв.За какво да се настройвам психически?
        Бързо сменяй "майсторите", които обслужват автомобила. При смяната трябваше да диагностицират проблема.
        -Не "машинно" ,а и "компютърно" да Я сменят,като са си "боси" файда няма.
        Да проверят по "магистралата" до къде стига спирачната течност на самотек(понякога се запушва и щуцера за обезвъздушаване на апарата)
        А възможностите..(за незадържането)..... от блокирали водачи,блокирал спирачен цилиндър на апарата, разложен (непроходим)спирачен маркуч................
        Ако приемем,че "двете странности" са свързани-маркуч( и ако има "кантар"за корекция на спирачното усилие ,също може да участва в "номера").

        Коментар


        • #5
          От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

          Това с разложения спирачен маркуч има логика.Колата е купувана нова през далечната 2006г. и със сигурност маркучи не са сменяни.

          Коментар


          • #6
            От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

            Здравейте.Проблема с неспиращото задно ляво колело е решен.Вината е в майстора-толкова си може човека.Сега спира много по-добре но проблема с пропадането на педала на спирачките остава.Днес отново...

            Коментар


            • #7
              От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

              Помпата е двубутална.Предният кръг е на 2-ро бутало ,задният на 1-во /по ред на разглобяване/.Второ определено носи повече натоварване ,понякога гумичките не издържат и от там се усеща това пропадане/по някога ритане.Смъкването и проверката са детска игра.
              Препоръчителна спирачна течност /с висок градус ,а това е много важно при проблем в системата/:

              Последно редактирано от sapuna; 16-09-19, 22:23. Причина: добавяне на снимка
              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

              Коментар


              • #8
                От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                А де.Ама като не съм го правил никога специално това..Би ли ми обяснил в няколко стъпки моля.Благодарности.

                Коментар


                • #9
                  От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                  И да попитам какво ви е мнението за ремонтен комплект на спирачната помпа?Да си направя ли експеримент?И след това ще иска ли пак обезвъздушаване?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                    Първоначално публикуван от Бай Вълчо78 Преглед на мнение
                    И да попитам какво ви е мнението за ремонтен комплект на спирачната помпа?Да си направя ли експеримент?И след това ще иска ли пак обезвъздушаване?
                    Само да питам -толкова ли е трудно да си попълниш профила с "казанлък" примерно?
                    Сега по темата -можеш да си направиш т.н. експеримент ,на времето нямахме избор и тия неща си ги правехме самички.Сега за ремонт на помпа с части от майстора на цена 20 лв -е нема как да се занимавам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                      Приемам забележката с цялата сериозност на която съм способен.Профила е редактиран.Та щеше ми се да разбера дали тръгнали да сдават багажа гумички на помпата могат да бъдат причина за пропадане на педала.И евентуално след монтиране на помпата има ли нужда от обезвъздушаване?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                        Първоначално публикуван от Бай Вълчо78 Преглед на мнение
                        И да попитам какво ви е мнението за ремонтен комплект на спирачната помпа?Да си направя ли експеримент?И след това ще иска ли пак обезвъздушаване?
                        Не ме разбирайте погрешно,но при положение , че повечето нови помпи са между 40-140лв. за различните каруци, ми е малко странно да се мисли за подобни експерименти. А за последиците от един отказ в критична ситуация.............
                        (средно 3-4 нови помпи "падат" на месец и не е имало случай някой да повтори със същия проблем. Даже днес също имаше спирачна помпа на( Пасат 1.9 тди 81 кв.) ,смених и левия преден маркуч . Гумичките на помпата бяха набъбнали-компенсационните отвори затворени , а маркуча запечатен. С промивката на системата отнема около час)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                          Първоначално публикуван от Бай Вълчо78 Преглед на мнение
                          .Та щеше ми се да разбера дали тръгнали да сдават багажа гумички на помпата могат да бъдат причина за пропадане на педала?
                          Да.А на втория въпрос е хубаво според мен да се направи обезвъздушаване ,най малкото ще смениш сп. течност.А ,сега се сетих -като почне да ти пропада педала пипни помпата да не е топла от задържащи спирачки ...ефекта е същия ....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                            Бе аз го написах ,ама кой как си знае.
                            Ремонтен комплект трае макс месец ,а нова помпа години.
                            Последно редактирано от sapuna; 17-09-19, 21:42.
                            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                              Благодаря ти sapuna.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X