Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

    Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
    Ремонтен комплект трае макс месец ,а нова помпа години.
    Не съм съгласен.Карам с ремонтирани помпи на спирачки и съединител ...ама и от майстора май си зависи ,в работилницата има и микроскоп.

    Коментар


    • #17
      От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

      Вярно.Има майстори и Майстори...

      Коментар


      • #18
        От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Не съм съгласен.Карам с ремонтирани помпи на спирачки и съединител ...ама и от майстора май си зависи ,в работилницата има и микроскоп.
        Проблема, не ще да е само в "майсторите",по важни са размерите и качеството на ремонтния комплект (някога се налагаше с шкурки,кечета, хонинг камъчета да се зачисти преди монтажа. Новите-алумин или пластмаса нямат този проблем),а смяната е по силите на всеки средно технически грамотен...........
        Много ми е любопитно, микроскопа какво приложение има в сервиза,та да изтипосам единият и аз.
        Пс. В къщи си имам 2бр. микроскопи (покрай биолог-химика) ,лупи,далекогледна тръба ,бинокъл и телескоп -познайте (освен очилата вече) кое е използваемо при ремонтите-(слага се като "каска" и е с набор "елементи)"!!!

        Коментар


        • #19
          От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          .........
          Много ми е любопитно, микроскопа какво приложение има в сервиза,та да изтипосам единият и аз.
          ......!!!
          Е как какво ,да се впечатляват клиентите.Майтап де ,но от човека съм много доволен.

          Коментар


          • #20
            От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

            Здравейте отново.Взех си нова помпа но сега се чудя за друго.След като я монтирам към сервото тя първоначално вътре е суха.Това което си мисля че трябва да направя е при незавити щуцери (нали така им се викаше мисля) да напълня казанчето и да изчакам да протече от двата отвора.Или помпейки педала да чакам течноста да потече.И избивайки течност от отворите се надявам че самата помпа е пълна и завивам тръбичките.Така ли трябва да стане или пак през колелетата?

            Коментар


            • #21
              От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

              Първоначално публикуван от Бай Вълчо78 Преглед на мнение
              Здравейте отново.Взех си нова помпа но сега се чудя за друго.
              Гледам втори ден никакво развитие.........,защо ли.....
              Правилно решение с новата помпа. Монтажа не представлява никаква философия ,но за тези които са се научили как става. Един път да се види на живо и после може и услуги да правите,но първия път си платете на някой за "знание и опит".
              Пс. понеже вероятно няма сама да се запълни в двете предбутални пространства -трябва да ИМ се помогне и има поне няколко прийома с и без помощни техники. Обезвъздушаване през колелета не се налага.

              Коментар


              • #22
                От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                Ще съм благодарен ако споделиш как стават нещата.А за смяната е определен четвъртъка-нямам кога друг ден.

                Коментар


                • #23
                  От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                  Днес най-накрая смених старата помпа с нова с помоща на един познат.Без да обезвъздушаваме от към колелетата.Знам че ще понеса доста критики но не ми хареса особенно резултата.Спира но педала не хваща още високо горе както беше преди а е доста по-мек и хваща доста по-ниско долу.Ще ходя да я обезвъздушат тия дни.100% има въздух по системата.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                    След процедурата по обезвъздушаването на системата педала е много по-добре.Доволен съм.И нали не ме сдържа реших да отворя старата помпа да видя как е отвътре.Всичко си беше като ново-гумички,буталца,пружини...Не знам.Не мога да си обясня ако проблема е от нея кое ще и е прещаканото.Ще видим.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                      Първоначално публикуван от Бай Вълчо78 Преглед на мнение
                      След процедурата по обезвъздушаването на системата педала е много по-добре.Доволен съм.И нали не ме сдържа реших да отворя старата помпа да видя как е отвътре.Всичко си беше като ново-гумички,буталца,пружини...Не знам.Не мога да си обясня ако проблема е от нея кое ще и е прещаканото.Ще видим.
                      Помпата се проверява както е сглобена, но трябва да се познава принципа и значението на компенсационните отвори.............
                      Малко теория от "старите" книжки или клипчета помагат в процеса.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пропадане педала на спирачката на Санта Фе 1

                        Благодаря за коментарите и съветите от всеки един.Дано не се налага да досаждам отново по темата.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X