Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Bios за HP EliteBook 8570W

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Bios за HP EliteBook 8570W

    Привет колеги,
    търся биос v.F44 за HP EliteBook 8570W. В момента съм с v.F61 но няма опция за управление на подсветка на клавиатурата (клавиатурата има тази опция). Някак си не успявам да го намеря за сваляне от съпорт страницата на НР.
    Ако имате други идеи защо може да не иска да работи пущината, ще съм благодарен да споделите.
    Има ли нещо хардуерно, за което да гледам. Клавиатурата е нова, направи ми впечатление, че е с два кабела само а тези които гледах на видео-клиповете за подмяната ѝ, имаха по 3. Има ли лентов кабел някъде по дънната платка като при Dell-овете на който да обърна внимание...?


    image upload

    Поздрави!
    Последно редактирано от slaf4u; 20-08-19, 20:31.
    42

  • #2
    От: Bios за HP EliteBook 8570W

    Някой нещо е ръчкал по този лаптоп - няма начин гаранцията да е активирана 2003 година. Иначе по въпроса - и да намериш стар фърм, помисли 3 пъти преди да се пробваш - hp имат доста последователна политика да не позволяват downgrade.

    Нова клавиатура в твоя случай 99,99% означава клавиатура от алиекспрес, щото "оригинална" от хп сигурно минава $250. Просто подсветката може да не работи.

    Коментар


    • #3
      От: Bios за HP EliteBook 8570W

      https://support.hp.com/us-en/drivers...tation/5257502 - слагаш на Win7 64 bit и след това на previous version. Но няма версия 44
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:104.9 КБ
ID:5820130

      Коментар


      • #4
        От: Bios за HP EliteBook 8570W

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Някой нещо е ръчкал по този лаптоп - няма начин гаранцията да е активирана 2003 година. Иначе по въпроса - и да намериш стар фърм, помисли 3 пъти преди да се пробваш - hp имат доста последователна политика да не позволяват downgrade.

        Нова клавиатура в твоя случай 99,99% означава клавиатура от алиекспрес, щото "оригинална" от хп сигурно минава $250. Просто подсветката може да не работи.
        То не само HP са така. Аз поне не съм попадал на лаптоп, дето можеш да сложиш по-стар БИОС от инсталирания в момента. Не, че съм го правил безброй пъти, ама винаги излиза предупредително съобщение, че почнеш ли, няма връщане назад .... И винаги новият е работил по-добре от стария, с изчистени разни бъгове. Не виждам логика да не пали подсветката ако има такава опция. Може би клавиатурата да е сменяна и да не е за модела...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Bios за HP EliteBook 8570W

          Инсталация на по-стар биос на HP става като стартираш инсталацията от команден ред /под Windows/ с параметър -f или нещо такова, пиша по памет. Или напиши -? , /? за да видиш какви са опциите.

          А функционалните бутони май с този драйвер се управляваха: HP Hotkey Support
          https://support.hp.com/us-en/drivers...tation/5257502

          ПП Допълнителният кабел на клавиатурата може да е за мишката, която имат някои клавиатури по средата.
          Последно редактирано от connann; 21-08-19, 09:02.

          Коментар


          • #6
            От: Bios за HP EliteBook 8570W

            https://support.hp.com/bg-en/document/c01612362 това гледал ли си го?

            Коментар


            • #7
              От: Bios за HP EliteBook 8570W

              Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
              https://support.hp.com/bg-en/document/c01612362 това гледал ли си го?
              Да, от него започнах.
              FN бутоните си работят (всички освен този за подсветката). На тази клавиатура, подсветката е на F11.

              42

              Коментар


              • #8
                От: Bios за HP EliteBook 8570W

                Няма смисъл да търсиш стара версия на Биос а . Навсякъде е написано : . Пробвай да сложиш най-новата версия може да има успех. А и тогава ако не тръгне явно клавиатурата нещо не е харесана

                "NOTE: Due to security changes, after this BIOS update is installed, previous versions cannot be reinstalled."

                Коментар


                • #9
                  От: Bios за HP EliteBook 8570W

                  Случайно виждам темата и да се изкажа:
                  Та тази твойта клавиатура няма подсветка. При такава с подсветка има още един лентов кабел почти винаги кафяв на цвят.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:201562913113373499.jpg
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:5821917

                  Подсветката е опция.
                  Ето номерата на двете клавиатури за България съответно без и с подсветка:
                  652682-261
                  652683-261
                  Копчето за подсветката е FN + F12, а не F11


                  По въпроса с даунгрейдването на биоса - сложно, много сложно.
                  Често се ъпдейтва контролера на клавиатурата, ембедет контролера, а и могат да възникнат проблеми с МЕ регеона и т.н.
                  Много гадни последици и трудни за оправяне.
                  Последно редактирано от 1115; 04-10-19, 21:21.

                  Коментар


                  • #10
                    Здравей колега направи ли го колега, че и мен ме чака?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X