Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опел Фронтера А дълга база 2.2 16V и много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Опел Фронтера А дълга база 2.2 16V и много въпроси.

    Здравейте колеги,

    От няколко дни имам наследствена от дядо ми ОФА 2.2 16V.
    Автомобила е доста запазен и до вчера не беше виждал гора.
    Имам няколко въпроса относно визията на автомобила.
    Желанието ми е да я повдигна отзад с 50мм подложки на пружините и 50мм отпред с торсиона, след което реглаж и евентуално шайби, това намерих в търсачката.
    Искам също и да сложа гуми и джанти, за джанти съм се спрял на 15" метални с ЕТ -40, както и уширители на калниците.
    За гуми съм се спрял на 33х12.5х15.
    Джипа ще се кара предимно зимата, и ще се ползва за офроуд разходки без дерета и хард офроуд, за там си имам мотор.

    Главно от Вас ще искам помощ дали тези гуми и джанти с този лифт ще влезнат и няма да имам последващи проблеми?
    В момента съм с 235/75/16 и стоят като подарени, а искам да прилича на джип.


  • #2
    От: Опел Фронтера А дълга база 2.2 16V и много въпроси.

    Имай предвид че ако ще я караш за всеки случай повече по асфалт, с тези 33-ки доста мудна ще стане, ако ще я караш само в гората и зимата както спомена бива, там на бавните ще си върви с лекота, инак ако ти е 50 на 50 асфалт и черно, 31-ци и си готов. Джанти с ЕТ -40, питай колегата Явор "Вромос" или Данчо, за уширители за калниците също колегата scorpion1972 ги предлага, има и подложки за пружините.
    Последно редактирано от Еделвайс; 19-08-19, 19:29. Причина: Пояснение

    Коментар


    • #3
      От: Опел Фронтера А дълга база 2.2 16V и много въпроси.

      Аз съм.с ОФА ДБ 2.4бензин 125 коня и подкрепям твърдението на П.Василев,31ци са идеалния вариант за комбинирано каране извън пътя и асфалт!Пшвдигането не задължава супер големи гуми ,високи да ,но не я задължително да са широки!Изненадвала ме е с проходимост ,дори след много години .Последно от разоран ,кален терен от горски верижен влекач ,с леки АТ гуми ,бавни ,инерция и умерена равномерна газ по терена.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X