Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Луминисцентни лампи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Луминисцентни лампи

    Няма технология в осветлението, която в момента да може да се сравнява с ЛЕД-а. Просто няма. Примиряваш се и приемаш фактите каквито са.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Луминисцентни лампи

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Някои от светодиодните красоти трепкат безобразно, и при работа с машини с въртящи се чаркове се получават неприятни стробоскопични ефекти...
      Кои по точно,защото съм направил десетки цехове ,такъв ефект не съм забелязал,а не е като да не съм търсил.

      На луминесцентните лампи ,основния проблем е кпд-то,ако при 35 гр.е 100% то при 18 гр.е 70-80% и с падането на температурата надолу, кпд-то пада стремглаво

      Луминесцентните лампи се дефазират с кондензатори за да се намали ефекта на трепкане.Не казвам махне, а намали!


      Когато имам трифазен ток на обекта,независимо дали е лед или луминесцентни лампи,ги деля на редици или през няколко ги разпределям на трите фази за да се застъпва трепкането.

      При лед тоя проблем със трепкането почти не съществува като да го видиш.Че го има,така е,но да се види е трудно,поне досега не съм успял да го установя.

      Иначе на луминесцентните,на струг понякога ти изчезва части от детайла.
      Последно редактирано от Roninn; 19-08-19, 06:21.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Луминисцентни лампи

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Кои по точно,защото съм направил десетки цехове ,такъв ефект не съм забелязал,а не е като да не съм търсил.
        При първите, които сложихме в завода имаше някакво трепкане, при сегашните го няма. Има де, но е в пъти по-малко. Първите бяха преди поне 5-6 години. Разбрах за това преди година-две, имаше проблем в едното помещение с осветлението и дойдоха да мерят с един уред трептенето.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #19
          От: Луминисцентни лампи

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Кои по точно,защото съм направил десетки цехове ,такъв ефект не съм забелязал,а не е като да не съм търсил.
          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          ...При лед тоя проблем със трепкането почти не съществува като да го видиш.Че го има,така е,но да се види е трудно,поне досега не съм успял да го установя...
          Задал си въпрос. Отговорил си си. Необходимо ли е да се включвам в монолога ти?

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Няма технология в осветлението, която в момента да може да се сравнява с ЛЕД-а. Просто няма. Примиряваш се и приемаш фактите каквито са.
          Това важи и в двете посоки. Както има много добри екземпляри светодиодни осветители, така има и такива неземни боклуци, че нямат аналог като ниско качество на изработка при ЛНЖ или при луминисцентните...
          Та да не припадаме чак толкова по тая уж неземна технология...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #20
            От: Луминисцентни лампи

            2-3 крушки с нажежаема жичка и една настолна лампа за фините работи смятам ще ти е достатъчно, мазе е все пак.

            Коментар


            • #21
              От: Луминисцентни лампи

              Аз съм свързвал лед лунички на 12 в през траф, връзвал съм и на 220в директно. Първите не трепкат вторите трепкат. Марката е една и съща.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #22
                От: Луминисцентни лампи

                В края на миналия век имаше електронно устройство, което позволяваше да се използват бракувани луминисцентни пури" на 12 волта захранване. По същество представляваше високо-честотен генератор и крайно стъпало, прикачени към феритна бубина...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #23
                  От: Луминисцентни лампи

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  В края на миналия век имаше електронно устройство, което позволяваше да се използват бракувани луминисцентни пури" на 12 волта захранване....
                  ...докато не им окапят и държачите на реотанчетата от студена емисия.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Луминисцентни лампи

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    В края на миналия век имаше електронно устройство, което позволяваше да се използват бракувани луминисцентни пури" на 12 волта захранване. По същество представляваше високо-честотен генератор и крайно стъпало, прикачени към феритна бубина...

                    По-скоро високоволтов!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Луминисцентни лампи

                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      2-3 крушки с нажежаема жичка и една настолна лампа за фините работи смятам ще ти е достатъчно, мазе е все пак.
                      И аз съм на това мнение.
                      Няма по-естествена и приятна светлина от тази на лампа с нажежаема жичка.
                      Ама били неефективни, КПДто им било само 2-3%... Дреме ми на дедовия.
                      Едана 100 ватова лампа, ако свети денонощно харчи около 10 лева на месец. Ако се ползва инцидентно в мазето-да изгори пряко сили 2-3 лева. Та не е до парите.
                      Неудобството е, често горят, и трябва да се сменят, ама си купуваш едно или две стекчета, и винаги ще имаш лампа под ръка.
                      Няма трепкане, няма раделнофазово свързване... Просто, сигурно и приятно за ползване.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Луминисцентни лампи

                        Ми то отдавна няма крушки сто вата, намаляха и с нормален балон. Зависи какво ще се работи, но ето за 10лв
                        https://www.2r-bg.com/product/led-la...be-e27-a60-4br
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Луминисцентни лампи

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Ми то отдавна няма крушки сто вата
                          Има, има...
                          Може да са забранени, но не са отменени.

                          Колко 100 ватови крушки искаш да ти купя?
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Луминисцентни лампи

                            По отношение на лед технологиятя някой беше написал, че цената е намаляла и вече е съпоставима с конвенционалните лампи.
                            Дали е нормален процес?
                            Ами не е!

                            Реших в коридора да сложа ето това:



                            За коридор свети разкошно. И е модерно, еко, веган, био.
                            Далеч не беше най-евтиното осветително тяло на пазара.
                            Да, ама забелязах, че като я пусна и ми изчезва ФМ радиото:



                            Оказа се, че лед дривера е някаква конструкция, дето само китаец може да накара да работи.
                            Някакси.




                            Понеже не мога да търпя това купих LED драйвер на meanwell със сходни параметри
                            Oбаче драйвера е на цена почти толкова, каквато беше цялото осветително тяло.
                            Сега всичко е ОК.
                            Тялото свети както и преди, но не засира ефира както "оригиналното" и пак мога да си слушам радиото.
                            Та до тук с евтината технология.
                            Запазих старите "драйвери" в подходящо надписано пликче еднинствено заради гаранцията.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #29
                              От: Луминисцентни лампи

                              LED, луминисцентни... всичките трептят, такъв им е принципът на работа. Има само методи за намаляване на трептенето. Само нагреваемите светят мазно, но хабят ток, много..

                              Коментар


                              • #30
                                От: Луминисцентни лампи

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Ми то отдавна няма крушки сто вата, намаляха и с нормален балон. Зависи какво ще се работи, но ето за 10лв
                                https://www.2r-bg.com/product/led-la...be-e27-a60-4br
                                Има колкото искаш, продават ги като нагреватели и от КПД-то им от под 5% изведнъж стана на над 95%

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X