Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Freelander 2.0 TD4 sport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Freelander 2.0 TD4 sport

    Привет, след около година без джип (Тераното ми го изяде ръждата), реших да изменя на марката Нисан (Патрол, Терано) и да пробвам как са нещата при Land Rover Взех си 2005 г. 2.0 TD4 sport, 180 000 км.

    Впечатления от колата - вътре е проста като Шкода 120 Л, нищо излишно Двигателят много ми хареса, дърпа от всички обороти, мърка приятно, харчи малко, или сравнено с минивана ми, направо не харчи

    Имам няколко въпроса, отговорите на които не мога да открия по форумите, а книжка с инструкции нямам, защото съм н-ти собственик.

    1. Когато се клати по неравности или на черно, нещо започва да пищи, никаква лампа не светва по таблото, все едно има жиродатчик и като мине някакъв градус крен пищи и е доста дразнещо. Сложил съм му на буксата OMBDII - грешки няма. От какво може да е това, че ми омръзна да усилвам радиото за да не го чувам.

    2. Ужасна система за стъклото на задната врата - при всички ли е така да питам - когато се отваря задната врата, всеки път се отваря по малко стъклото. И за да севдигне, трябва да се даде на контакт, на габарити и да се включи задната скорост. При мен при друго положение копчето не управлява задното стъкло.

    3. Дясното предно стъкло не се сваля, не се чува и шум на реле и друг звук. Скъп ли е ремонта на стъкло подемника и откъде се намират части ?

    4. не ми работят предните светлини за мъгла - това чест проблем ли е или при мен има някъде предпазители или копчета за смяна ?

    Веднага след покупката смених маслен и въздушни филтри и масло. С филтъра за гориво има проблем, не могат в сервиза да го намерят. Единият "специалист" даже каза, че нямало, пък аз не вярвам да няма, още повече, че съм чел, че е някъде заврян около лявото колело зад разни пластмаси...


    Ще съм благодарен и ще почерпя бира всеки, който отдели малко от времето си да помогне..

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC8065.JPG
Прегледи:1
Размер:199.8 КБ
ID:6159153 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC8105.JPG
Прегледи:1
Размер:327.7 КБ
ID:6159154

  • #2
    От: Freelander 2.0 TD4 sport

    Със здраве да я караш и без аварии!
    Относно горивния филтър. След като е 2005 г, според мен би трябвало да използва БМВ филтрите от тези години. При тях е точно под прага. Така че огледай огледай отдолу горивното трасе и трябва да го видиш. Трябва да изглежда като този на линка.

    https://catalog.mann-filter.com/EU/e...ilter/WK%20522

    П.П.: Май за да го видиш, трябва да разкачиш задния десен подкалник в предния му край.
    Последно редактирано от Двигателист; 18-08-19, 12:13.

    Коментар


    • #3
      От: Freelander 2.0 TD4 sport

      Задното стъкло трябва да се вдигне леко след като затвориш вратата. Зимата не давай на друг да ти отваря 5-тата врата. Не изчакват това леко сваляне на джама и дърпат кат хамали и после оле мале ква стана що так таз дръжка ми остана във ръката.
      Имаш бутон за затваряне на задното стъкло ползвай го.
      След смяна на акумулатора задния джам винаги пада до долу. Като смениш акуту даваш контакт натискаш бутона за вдигане на джама и държиш още 5-10 секунди след като се вдигнало до горе.
      Също ще трябва да срещнеш и дистанционното с колата. Като си вътре натискаш 5-6 пъти бутпна за заключване докато сработи.
      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
      freelander 1,8 2001g.

      Коментар


      • #4
        От: Freelander 2.0 TD4 sport

        Благодаря. Ще го търсим филтъра...


        zmiori:


        Там е работата, че като затворя вратата не се вдига въобще. Това интересно как може да се оправи...

        Бутона за затваряне работи само като съм на задна, на габирити и на контакт Много тъпо - взимам си багажа отзад, затварям вратата, оставям багажа, влизам, контакт, задна и вдигам.. )

        Коментар


        • #5
          От: Freelander 2.0 TD4 sport

          Бутонът няма да задейства стъклото ако задната чистачка не си е на мястото (върху гумата в долната част на стъклото), защото се заблуждава че чистачката е в действие. Може да погледнеш първо това. Може и да е грешка на компютъра, там се пази калибрация, която се изтрива ако откачиш акумулатора за 10 секунди. След като закачиш акумулатора обратно, врътни ключа на контакт или направо палиш. Гледай да няма включено нищо друго - радио, климатик и т.н. да са изключени. Натискаш бутона за стъклото да се вдигне. Като се вдигне трябва да изпиука няколко пъти.

          Коментар


          • #6
            От: Freelander 2.0 TD4 sport

            Имах такъв преди 12/13 години, мисля, че беше модел 2002 г Най- хубавато в таи кола е двигателят. Работи отлично и не мие създавал абсолютно никакви ядове. Най-големия бъг на модела са стълоповдигачите. Карах колата около две години 60/70к като километри и всичките съм ги сменял, изпочупиха се един по един. Чупи се и остава в отворено положение. Следва отваряне на кората подпиране с парче дъво за да мога да си продължа пътя и така докато го сменя с нов .
            Силно подозирам, че тази система е монтирана в вратата на, която не ти се отваря стъклото
            Хубаво е да си преглеждаш маншон и те на полуоските, при мен в след вие на скъсване единия такъв, замина карето и платих солено за ремонта. По онова време нямаше каре като резервна част. Поръчваше се комплект вътрешно, външно с полуоската мани!
            Иначе колата е приятна за каране. Със здраве и безаварийно !

            Коментар


            • #7
              От: Freelander 2.0 TD4 sport

              Благодаря !
              Попрочетох тук - там и наистина има проблем с тия стъклоподемници, но пък нов комплект гледам че е доста поносим като цена, така че ще се прави. На Тераното ми беше по същия начин - предполагам още го карат нялъде с летвата вътре Така и не можах тогава да си намеря нов или ремонтен комплект тогава.

              Да, двигателят е много приятен за каране, като цяло колата е чудесна, с малки дразнещи дреболии...


              Някой ако знае какво пищи от електрониката като минавам неравности или се заклаща повече, че това най-дразни..

              Коментар


              • #8
                От: Freelander 2.0 TD4 sport

                Провери лоста на ръчната спитачка, ако е хлабави подскача може да включва алармата за неосвободена ръчна спирачка по време на движение, но в тоя случай и лампата би трябвало да просветва

                Коментар


                • #9
                  От: Freelander 2.0 TD4 sport

                  Вече разбрах от какво е . Светнаха ми лампите TC и червено автомобилче по надолнище и вече не пищи. Ще се проверяват връзки и конектори.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Freelander 2.0 TD4 sport

                    Даа, електрическата система не е съвсем безупречна в ланд ровърите, но дето се вика- туй да е

                    Коментар


                    • #11
                      От: Freelander 2.0 TD4 sport

                      Честита придобивка! Приятна е колицата, последните две години търкалям такава.
                      Стъклоповдигачите - редовно се прецакват, досега смених три. Не са скъпи,и лесно се сменят. Аз купувам само механизма, без моторчето.... На задната врата явно имаш проблем.... Като цяло електрическата система създава ядове.

                      Envoyé de mon Redmi Note 6 Pro en utilisant Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: Freelander 2.0 TD4 sport

                        Честито и от мен! И аз смених диското с такава преди година/ че не влизаше в гаража добре, че отиде при ловец /. Предният механизъм за стъклото с мотора е 50 паунда с ДДС в Падок и се сменява за около 40 минути с кафето. Електрическата система на автомобили над 10+ години дава дефекти поради окисляване на връзките, може да се опита с контактнопочистващ спрей на Вюрт. Един приятел /много добър ектро-монтьор, за съжаление вече не работи/ ми даде следния съвет: "При старите автомобили масата често се окислява и не дава добър контакт, дублирай я и част от проблемите ще се разрешат." И на мен масларите ми казаха: "Няма филтър за горивото...." Но както е писал колегата по горе има филтър, който е проточен но е на "терсене място". Успех и безаварийно!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Freelander 2.0 TD4 sport

                          Аз пък от всичките Лендита с които имам опит, все БМВ двигателите дават проблем. В момента ТД4 на жена ми пуши като локомотив 6 серия, чак ме е срам. Дайте някой читав дизелджия в София да го види...
                          TLC 200 V8
                          TLC LJ79
                          Toyota Prius2

                          Коментар


                          • #14
                            От: Freelander 2.0 TD4 sport

                            здрасти колега, честита придобивка ,филтъра се на намира при задна дясна гума ,сваля се и се окрива достъп
                            само да попитам ръчна или автоматик , и колко го засече да гори

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от daniench Преглед на мнение
                              От: Freelander 2.0 TD4 sport

                              здрасти колега, честита придобивка ,филтъра се на намира при задна дясна гума ,сваля се и се окрива достъп
                              само да попитам ръчна или автоматик , и колко го засече да гори
                              Благодаря !

                              Много е сгодна колицата.

                              След около 5000 км. вече мога да споделя някои впечатления -


                              Като "-" :

                              - много шумна след 110 км/час. Моята е версията "кабриолет", но не вярвам четиривратата да е много по-добре. При мен е имало силен удар отдясно, и евентуално да шуми повече заради това...
                              - от време на време електриката прави дребни, но лесно отстраними проблеми.
                              - филтъра за горивото, както се разбра и от тази тема, е на майка си в ...
                              - сравнително малък багажник
                              - седалките не се регулират по височина
                              - прост и скърцащ салон.
                              - глупава система за задното стъкло

                              като "+"

                              - чудесна управляемост. Ставам фен на Ланд Ровър форева... Доставя удоволствие при шофиране, което при досегашния ми опит с хиляди километри с Патрола и Тераното не ми се е случвало
                              - отлична проходимост при т.нар. "лек офроуд" - горски пътчета, бордюри, селски баири по черно - или 90 % от нуждите на човек който обича свободата, обаче не се вре нарочно в кал и батаци ..
                              - разход на гориво - до 90 км/ч - 5,5 л/100км. от 90 - 110 км/ч - 6 л//100 км. от 110 - 120 км/ч - 7 - 7,5 л/100 Над 120 - 9л./100км. Градско - 7,5 - 8 л./100 км. Родих се с тая кола откъм разход Зареждам единствено и само Шел випауър дизел
                              - чудесен двигател. Еластичен, поема от всички обороти, аз лично турбо дупка не усещам... 5 скорост ми е като автомат - включвам и забравям..
                              - кораво окачване
                              - много добра возия



                              Като цяло - много доволен. Прост, евтин, икономичен и здрав джип. Малко некомфортен за дълъг път, но за всичко останало нямам забележки. Чакам снега с нетърпение..

                              Един път ме остави на пътя - не можах да запаля - оказаха се грешки на датчик колянов вал и още някакъв датчик - извадихме куплунзите, почистване, контактен спрей и после - часовник..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X