Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 38 от 38

Тема: Продавам палатка и дърворез.

Място
    Русе
    Публикации
    2,780
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Продавам палатка и дърворез.

Защо не можеш да си нарежеш дървата с този дърворез ?
    Шината ли е къса ?
    Питам сериозно, защото имам интерес , от скоро съм селянче и трябва да вземам машинка
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ :P
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

A1+

Място
    с.Пчелник област Варна
    Публикации
    408
    Точки (при гласуване)
    12

Не е до шината, Партнера 842, го дават с шина до 40см при 2 коня и тегло 5кг. Реално над 15-20см диаметър се мъчи. Той си е в клас "за двора и градината" Става за кастране но не и за рязане... Ако ще живееш на село и ще караш зима на дърва, което ще рече мин 5 кубика за еднофамилна къща, ти трябва маркова машина, най малката, но в клас "за горското стопанство". Така ще обслужваш себе си и още колкото искаш къщи, само да те държи кръста да режеш.. Машината няма нужда да почива за разлика от останалите класове. Аз взех малко над средната в този клас и сега забележи: 6 коня, шина 50 см тегло 6кг, не усеща че реже. Първата ми работа беше да отрежа остатъка от един пън на ябълка над 40см диаметър, за рязането и разфасоването на която платих 20 кинта. Отряза го като кашкавал вижда се в края на клипчето... Виж как реже едната и другата на двата клипа и си прави изводите... Партнера го взех преди да се преместя на село, за джипа, писах го вече, сега промених концепцията....Не повтаряй моята грешка с моторната коса....защото..... виж вторият клип. Успех!

Последно редактиран от EU_BG_akademika ; 30-08-19 в 14:13
    Роден рибар, а принуден да работи.......

Място
    с.Пчелник област Варна
    Публикации
    408
    Точки (при гласуване)
    12

Хайде последно последно Партнера 200лв + подарък моторна коса... Главно защото тая коса, вече само ми пречи из гаража.... Мисля че имам и корда за нея...

Място
    с.Пчелник област Варна
    Публикации
    408
    Точки (при гласуване)
    12

Продали на един перничанин дърворез и му гарантирали, че реже до 10 кубика на час... Отива той на другия ден и я връща - "Излъгахте ме едвам докарва 6 кубика на час, на два пъти я засичам" -"Я ни покажи как режеш" Показал той и шефа вика на продавача: - "Майкоооо, представяш ли си тоя ако запали машината"

Място
    Русе
    Публикации
    2,780
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на EU_BG_akademika Преглед на публикациите
    Не е до шината, Партнера 842, го дават с шина до 40см при 2 коня и тегло 5кг. Реално над 15-20см диаметър се мъчи. Той си е в клас "за двора и градината" Става за кастране но не и за рязане... Ако ще живееш на село и ще караш зима на дърва, което ще рече мин 5 кубика за еднофамилна къща, ти трябва маркова машина, най малката, но в клас "за горското стопанство". Така ще обслужваш себе си и още колкото искаш къщи, само да те държи кръста да режеш.. Машината няма нужда да почива за разлика от останалите класове. Аз взех малко над средната в този клас и сега забележи: 6 коня, шина 50 см тегло 6кг, не усеща че реже. Първата ми работа беше да отрежа остатъка от един пън на ябълка над 40см диаметър, за рязането и разфасоването на която платих 20 кинта. Отряза го като кашкавал вижда се в края на клипчето... Виж как реже едната и другата на двата клипа и си прави изводите... Партнера го взех преди да се преместя на село, за джипа, писах го вече, сега промених концепцията....Не повтаряй моята грешка с моторната коса....защото..... виж вторият клип. Успех!

Благодаря , за откровения отговор .
    Явно трябва да посъбера за сериозна машина .
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ :P

A1+

Място
    с.Пчелник област Варна
    Публикации
    408
    Точки (при гласуване)
    12

Ами да, аз казах Партнерчето върши работа да стои в Жипът, да си нарежеш клони като ти потрябват за подложка, или да си запалиш огън..... Никога не съм го напъвал на дебели дръвье, ще увехне за макс 20 кубика....

Публикации
    2,674
    Точки (при гласуване)
    15

Аз взех малко над средната в този клас и сега забележи: 6 коня, шина 50 см тегло 6кг, не усеща че реже. ..... Отряза го като кашкавал вижда се в края на клипчето...
    Със здраве да си ги ползвате. И двете машини са от най- висок професионален клас и с последните иновации в тях!!! За разлика от малките машинки, не са взискателни към настройка (самостоятелно се адаптират- за минута и половина), техниката на използване и режещата "гарнитура".

Пс. (Вероятно по леката 50 кубикова (MS 261) е по универсална за нуждите, които споделяте)
    И сменете "екипировката" ,че много лесно стават "сакатлъци". Обувките, панталона и ръкавиците са си фактори!
    Последно редактиран от petkov_bb ; 31-08-19 в 10:20

Място
    с.Пчелник област Варна
    Публикации
    408
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на petkov_bb Преглед на публикациите
    Пс. (Вероятно по леката 50 кубикова (MS 261) е по универсална за нуждите, които споделяте)
    Много мислих, но изхождайки от старото правило, че голямото може и много и малко, а малкото само малко, се спрях на тази.
    Аз исках MS 500I, но дълърите ми заявиха, че няма наличност, заводите в Германия са в отпуска и ще почнат от 1 септември, така че най ранна доставка 15 октомври.... и ме отказаха, взех това което има.. Самара за косата, хубавия, също го няма, но него вече ще го взема, тя косата и без това на пролет ще ми трябва, но с дървореза не е така, баш сега му е времето... Благодаря за пожеланието и съветите.
    Последно редактиран от EU_BG_akademika ; 31-08-19 в 10:56

Място
    Русе
    Публикации
    2,780
    Точки (при гласуване)
    15

Тея машини ще изкарат ли 10-20 години ?
    Питам защото 2000 лева за машина на мен ми в свръх силите, но ако математиката е вярна , ще се напъваме

A1+

Място
    с.Пчелник област Варна
    Публикации
    408
    Точки (при гласуване)
    12

Те са на часове.... Но са произведени за интензивна работа. Ако си я ползваш само за теб и комшиите, със сигурност ще те надживее, ползвай бензин 100 октана, добавка Бардал, масла техен бранд или с харектеристиките които препоръчват... Добавката е много важна тъй като тя предотвратява отлагането на смоли от бензина до 2г Аз използвам за лодката и от 5 години нямам никакъв проблем с 5 месечния зимен престой, нито точа, горива, нито паля да изгаря и всичко ми 6. Преди това, преда да използвам добавка паленето си беше жива мъка на пролет, сега все е едно е загасен преди 5 мин. Веднага забоботва. Та за това и го слагам Бардалчето в горивото на машинките... Ето това използвам аз. 1мл на литър бензин.... А с тези техни масла, те са по евро-еко норми, няма нито пушек нито миризма, само докато върне смукача препушва и край, после само бръмчи..... Ето добавката която ползвам.... https://geosim.bg/bardahl-fuel-treat...-bar-1149.html
    Последно редактиран от EU_BG_akademika ; 31-08-19 в 12:13

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    22,227
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    49

Цитат Мнение на ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на публикациите
    Питам защото 2000 лева за машина на мен ми в свръх силите, но ако математиката е вярна , ще се напъваме
    Вземи си каквато можеш, инвестирай 100 кинта в качествени вериги и пили (ще останат и за бира) и си свиркай.
    Тази машина е овъркил за дърва за огрев.
    ПП китайците по неясни причини още не могат да правят моторни триони.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    с.Пчелник област Варна
    Публикации
    408
    Точки (при гласуване)
    12

Ами всеки си има право на грешен избор, то може ако нямаш пари за машина и в тривон и пила да инвестираш, така ще останат пари, не само за бира и мезе, ами и за някой кубик дърва... После прилагаш пернишката технология...

Публикации
    2,674
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на публикациите
    В случая при колегата "математиката" е за кефа (при мен ситуацията с машинките е подобна). А за тези професионални машини в дърводобива не са проблем 3-4хл. кубика.
    Машинката която предлага с една настройка на карбуратора и по спокоен темп в рязането, може години да реже дървата за зимния сезон ( 10 кубика ще се режат 3 часа, а не един,но пък за къде да бърза човек) .А "бонуса", почти съм сигурен, че ще тръгне без инвестиции.
    Ако някой от района се сдобие с тях ,обещавам да отделя време за настройките и даже ще почерпя!

Място
    с.Пчелник област Варна
    Публикации
    408
    Точки (при гласуване)
    12

Не мисля, че съм пълен лаик в техническо отношение... Все пак, ето какво ми представлява работилницата/гаражът... Самоходната косачка, която се вижда, също е китаец, купувана е с косата китаец, само че след извесни дребни проблеми изразяващи се предимно в счупени стартери, замасяване на буксата за контакт и разпадане на двигателното колело. Седнах един ден ден, разгледах и притегнах всичко, подмених помпата и горивопровода с качествени такива и сега си работи без проблем. Но все пак това е 4Т двигател 6кс, произвеждан е много и направен относително добре... Косата има проблем с вакуума за горивото 100% причината е в карбураторът и според мен е за смяна.. Не ми се занимава, защото обичам една техника, тя да ми служи на мен, а не аз на нея... Когато се облечеш и се навиеш да косиш е много гадно, 2-3 часа да човъркаш един боклук, да косиш 20 мин и следващият път пак да се почне с човъркане... Същата история беше със сондажната ми помпа, купих боклук за 120-30лв поработи точно две години и като изтече гаранцията взе да спира, ако не беше през табло да е изгоряла... Мъчих се така една година да я прилъгвам да помпи, вадих я от 20 метра, 20 пъти и на края спря окончателно... Сега съм една италианска работи супер добре, но цената е близо 7 пъти над предишната... По този повод, продавам и оранжевата помпа ДЕУ...Тъй като идваше слаба за поливната ми система и я замених със значително по голяма... на 1 цол е помпата, другите характеристики на клипа. Има защита и при пренатоварване изключва, като си почине тръгва пак. А с какво я смених.... се вижда в края на клипа. Цена за нея 35лв Разбира се може да влезне и в някаква комбинация с някои от другите предлагани продукти. Ако някой реши да дойде до с.Пчелник, област Варна, ще дам всичко( без химическата тоалетна тя е в София при едни приятели които живеят в къща и започнаха ремонт на тоалетната и банята си с пълно изкормване до основа, та я ползват временно) за 500лв Значи, това е палатката, тоалетната палатка, дървореза, косата и помпата. За още 100лв и химическата, но се взима/получава от София когато се освободи.....Там транспорта е за сметка на изпращача, тъй като трябва да ми я върнат, но ще я изпратят където им посоча. Аман значи..... Тоест 600лв всичко обявено до сега, ха да ви видя... Можете да се кооперирате, но само взимане от място.. Брей ебати панаира направихме с тази обява, дано поне е от полза, с образователна цел за някого....

Последно редактиран от EU_BG_akademika ; 31-08-19 в 17:17

Публикации
    2,674
    Точки (при гласуване)
    15

Не мисля, че съм пълен лаик в техническо отношение...
    Никой няма такава презумпция,но все пак има разлика между хоби и професионални занимания . Едно е да се нарежат 10-20 кубика дърва веднъж годишно,друго е човек да работи в гората.По същата логика разглобяването на една две машинки в годината за обслужване и дребни ремонти и ремонтната дейност като работа за клиенти. Отделно инструменталната екипировка е различна.

Най вероятната причина за косата е разхлабен карбуратор и нарушена херметичност при гарнитурата - това е масов проблем при китайските машинки. Често даже липсват части от гарнитурката.Има и деформирани термо-подложки. В резултат- не се подава пулсиращ вакуум към подкачващата помпа в карбуратора.
    (изключвам случаите на некомпетентно бърникане в карбуратора)

Място
    с.Пчелник област Варна
    Публикации
    408
    Точки (при гласуване)
    12

Точно два пъти си играх да режа и слагам нова гарнитура, тъй като оригиналната се разпадна със свалянето на карбуратора... А той трябваше да бъде свален, понеже пукна помпичка и то не на помпане, ами я оставих след работа и на следващия път я намерих разцепена... Който я взме да си я човърка... Сега знам, че тази, която имам ще е дърпаш-косиш.... Не претендирам за познания извън общите. Точно преди 40 години си взех първото Балканче мотопед, сам си правех всичко по него.., после имах от старите Вартбурги, три скорости, три бобини, три чукчета...кеф.. После имах извънбордов Ветерок, Вихър... Едва 92г, когато взех първият двутактов извънбордов Меркюри, разбрах какво е качествен двутактов двигател, хем беше втора употреба.... Та така де....имам някаква обща представа.. Вероятно си прав за гарнитурата, може и аз да не съм уплътнил добре, но това вече не е моята коса....

Място
    Русе
    Публикации
    2,780
    Точки (при гласуване)
    15

Аз имам интерес за химическата тоалетна с палатката за нея .
    Все още се чудя за резачката .
    И не ми в проблем да скокна до село

A1+

Място
    с.Пчелник област Варна
    Публикации
    408
    Точки (при гласуване)
    12

Тоалетнато още я няма, като дойде скачай, все ще се разберем нещо....

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>