Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Продавам палатка и дърворез.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Продавам палатка и дърворез.

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Тея машини ще изкарат ли 10-20 години ?
    Питам защото 2000 лева за машина на мен ми в свръх силите, но ако математиката е вярна , ще се напъваме
    Вземи си каквато можеш, инвестирай 100 кинта в качествени вериги и пили (ще останат и за бира) и си свиркай.
    Тази машина е овъркил за дърва за огрев.
    ПП китайците по неясни причини още не могат да правят моторни триони.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Продавам палатка и дърворез.

      Ами всеки си има право на грешен избор, то може ако нямаш пари за машина и в тривон и пила да инвестираш, така ще останат пари, не само за бира и мезе, ами и за някой кубик дърва... После прилагаш пернишката технология...
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • #33
        От: Продавам палатка и дърворез.

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Тея машини ще изкарат ли 10-20 години ?
        Питам защото 2000 лева за машина на мен ми в свръх силите, но ако математиката е вярна , ще се напъваме
        В случая при колегата "математиката" е за кефа (при мен ситуацията с машинките е подобна). А за тези професионални машини в дърводобива не са проблем 3-4хл. кубика.
        Машинката която предлага с една настройка на карбуратора и по спокоен темп в рязането, може години да реже дървата за зимния сезон ( 10 кубика ще се режат 3 часа, а не един,но пък за къде да бърза човек) .А "бонуса", почти съм сигурен, че ще тръгне без инвестиции.
        Ако някой от района се сдобие с тях ,обещавам да отделя време за настройките и даже ще почерпя!

        Коментар


        • #34
          От: Продавам палатка и дърворез.

          Не мисля, че съм пълен лаик в техническо отношение... Все пак, ето какво ми представлява работилницата/гаражът... Самоходната косачка, която се вижда, също е китаец, купувана е с косата китаец, само че след извесни дребни проблеми изразяващи се предимно в счупени стартери, замасяване на буксата за контакт и разпадане на двигателното колело. Седнах един ден ден, разгледах и притегнах всичко, подмених помпата и горивопровода с качествени такива и сега си работи без проблем. Но все пак това е 4Т двигател 6кс, произвеждан е много и направен относително добре... Косата има проблем с вакуума за горивото 100% причината е в карбураторът и според мен е за смяна.. Не ми се занимава, защото обичам една техника, тя да ми служи на мен, а не аз на нея... Когато се облечеш и се навиеш да косиш е много гадно, 2-3 часа да човъркаш един боклук, да косиш 20 мин и следващият път пак да се почне с човъркане... Същата история беше със сондажната ми помпа, купих боклук за 120-30лв поработи точно две години и като изтече гаранцията взе да спира, ако не беше през табло да е изгоряла... Мъчих се така една година да я прилъгвам да помпи, вадих я от 20 метра, 20 пъти и на края спря окончателно... Сега съм една италианска работи супер добре, но цената е близо 7 пъти над предишната... По този повод, продавам и оранжевата помпа ДЕУ...Тъй като идваше слаба за поливната ми система и я замених със значително по голяма... на 1 цол е помпата, другите характеристики на клипа. Има защита и при пренатоварване изключва, като си почине тръгва пак. А с какво я смених.... се вижда в края на клипа. Цена за нея 35лв Разбира се може да влезне и в някаква комбинация с някои от другите предлагани продукти. Ако някой реши да дойде до с.Пчелник, област Варна, ще дам всичко( без химическата тоалетна тя е в София при едни приятели които живеят в къща и започнаха ремонт на тоалетната и банята си с пълно изкормване до основа, та я ползват временно) за 500лв Значи, това е палатката, тоалетната палатка, дървореза, косата и помпата. За още 100лв и химическата, но се взима/получава от София когато се освободи.....Там транспорта е за сметка на изпращача, тъй като трябва да ми я върнат, но ще я изпратят където им посоча. Аман значи..... Тоест 600лв всичко обявено до сега, ха да ви видя... Можете да се кооперирате, но само взимане от място.. Брей ебати панаира направихме с тази обява, дано поне е от полза, с образователна цел за някого....

          Последно редактирано от EU_BG_akademika; 31-08-19, 17:17.
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • #35
            От: Продавам палатка и дърворез.

            Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
            Не мисля, че съм пълен лаик в техническо отношение...
            Никой няма такава презумпция,но все пак има разлика между хоби и професионални занимания . Едно е да се нарежат 10-20 кубика дърва веднъж годишно,друго е човек да работи в гората.По същата логика разглобяването на една две машинки в годината за обслужване и дребни ремонти и ремонтната дейност като работа за клиенти. Отделно инструменталната екипировка е различна.

            Най вероятната причина за косата е разхлабен карбуратор и нарушена херметичност при гарнитурата - това е масов проблем при китайските машинки. Често даже липсват части от гарнитурката.Има и деформирани термо-подложки. В резултат- не се подава пулсиращ вакуум към подкачващата помпа в карбуратора.
            (изключвам случаите на некомпетентно бърникане в карбуратора)

            Коментар


            • #36
              От: Продавам палатка и дърворез.

              Точно два пъти си играх да режа и слагам нова гарнитура, тъй като оригиналната се разпадна със свалянето на карбуратора... А той трябваше да бъде свален, понеже пукна помпичка и то не на помпане, ами я оставих след работа и на следващия път я намерих разцепена... Който я взме да си я човърка... Сега знам, че тази, която имам ще е дърпаш-косиш.... Не претендирам за познания извън общите. Точно преди 40 години си взех първото Балканче мотопед, сам си правех всичко по него.., после имах от старите Вартбурги, три скорости, три бобини, три чукчета...кеф.. После имах извънбордов Ветерок, Вихър... Едва 92г, когато взех първият двутактов извънбордов Меркюри, разбрах какво е качествен двутактов двигател, хем беше втора употреба.... Та така де....имам някаква обща представа.. Вероятно си прав за гарнитурата, може и аз да не съм уплътнил добре, но това вече не е моята коса....
              Роден рибар, а принуден да работи.......

              Коментар


              • #37
                От: Продавам палатка и дърворез.

                Аз имам интерес за химическата тоалетна с палатката за нея .
                Все още се чудя за резачката .
                И не ми в проблем да скокна до село
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #38
                  От: Продавам палатка и дърворез.

                  Тоалетнато още я няма, като дойде скачай, все ще се разберем нещо....
                  Роден рибар, а принуден да работи.......

                  Коментар


                  • #39
                    От: Продавам палатка и дърворез.

                    Тоалетната се завърна... от вояжа.. Транаспортно и тегло е 9кг Разделям нещата.... Тоалетна палатка и тоалетна 160 левчуги. Първият написал "КУПУВАМ" ги получава. Доставка само "Спиди", нямам друг вариант за офис-офис за моето населено място, Имам вариант от врата до желание! Взимане от място също се предлага. При закупуване на още нещо, ще има по атрактивна цена....Бонус химакали за химическа тоалетна...
                    Роден рибар, а принуден да работи.......

                    Коментар


                    • #40
                      От: Продавам палатка и дърворез.

                      Аз я вземам , че и другата седмица ще идвам къмту Варна
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #41
                        От: Продавам палатка и дърворез.

                        Твоя е, с.Пчелник, област Варна. Обади се предварително, да не съм за риба, че сега е жътвата в морето- 0895606234..
                        Роден рибар, а принуден да работи.......

                        Коментар


                        • #42
                          Продавам палатка и дърворез.

                          Разбрано
                          Ще погледна и другите неща на живо
                          Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 04-10-19, 15:22.
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #43
                            От: Продавам палатка и дърворез.

                            Да и ще се почерпим по бира...
                            Роден рибар, а принуден да работи.......

                            Коментар


                            • #44
                              От: Продавам палатка и дърворез.

                              По повод на косачките,ще ви кажа следното: преди 2-3 години купих 4бр.хускварна.Не се сещам модела,но бяха чисто нови.След едноседмично косене,вярно,че беше интензивно,една по една започнаха да издават свирещи и стържещи звуци в предавките на главата с кордата.При рекламацията ми казаха,че ще ги ремонтират,но да изчакам няколко седмици.Ядосах се,разглобих една и се оказа,че лагерчетата са китайски и естествено са се изпотрошили.Смених ги с SKF и всичо се оправи.Всичкото това ви го разказвам,защото вече човек не може да разчита на маркови машини,камо ли на случайни.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Продавам палатка и дърворез.

                                Всички машини в ниският ценови клас, си остават за ползване от "дъжд на вятър"...ако са маркови поне работят...
                                Роден рибар, а принуден да работи.......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X