Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгорели газове в охладителната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изгорели газове в охладителната система

    Първоначално публикуван от tashkoff Преглед на мнение
    Колега, уцели! И ЕГР-а и турбото са с охлаждане. Ако това обясняваше по някакъв начин и изгорелите газове...
    Ти пък,с това трябваше да почнеш.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Изгорели газове в охладителната система

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Ти пък,с това трябваше да почнеш.
      Тъй де, ама какво следва от това?

      Коментар


      • #18
        От: Изгорели газове в охладителната система

        Лекинко започвам да подозирам ЕГР-а, да си призная, след последното прочетено. Ама това как се проверява на тоя мотор, без да се разблОби половината кола?
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Изгорели газове в охладителната система

          Хм...и край мен се прокрадна мнение за евентуален теч около ЕГР-а и от там да вкарва газове. Честно казано не мога да си го обясня как точно става, но колегата който ми го сподели каза, че е попадал на такива случаи по разни чужди форуми. По отношение на същия, мога да кажа , че преди месец беше почистван от гоМната при смяна на вихрови клапи. Не че има значение.

          Коментар


          • #20
            От: Изгорели газове в охладителната система

            Ако има пукнатина в охлаждането на ЕГР то симптомите са точно такива. Загуба на антифриз без другите симптоми за глава. А проверката е смяна с здрав охладител. Иначе невиждам как.

            Коментар


            • #21
              От: Изгорели газове в охладителната система

              Мдааа .Както е казал Народът : "Удавник и за сламка се лОви" ....
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                От: Изгорели газове в охладителната система

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Мдааа .Както е казал Народът : "Удавник и за сламка се лОви" ....
                Като почне да побелява и маслото , ще се търси нещо по-голямо от сламка , сега е в начален етап.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Изгорели газове в охладителната система

                  Колеги, може и да сте прави и наистина да се опитвам да се ловя за сламка. Познанията ми по организма на автомобилите са нищожни, опитът с тях също. Единственото, което се опитвам, е да разгледам проблема от няколко страни. Само от теста за изгорелите газове и без друг оглед до тук е дадена тази диагноза. Четейки форума, попаднах на подобен случай (мисля че беше Тигуан колата), при който е направен ненужен такъв ремонт, проблемът не изчезва, а се оказва дефект/повреда точно във въпросния охладител. Не искам да хваля D5 мотора, мотор като всеки друг дизелов, но от хората, които се занимават с ремонт на въпросните двигатели, зная че проблем с гарнитурата (вкопаване в главата), се случва доста над 300 к км. Все още съм далеч от 300к, но разбира се винаги човек може да изтегли късата клечка. Благодаря за всички съвети, ценни са за мен и ми дават допълнителен поглед върху нещата.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изгорели газове в охладителната система

                    Мой колега бра ядове точно с охладител на ЕГР на Тигуан. Така, че те съветвам да намериш свестен сервиз. Симптомите бяха разход по 1,5 л. антифриз на 1000 км. без никакви пролеми с вървежа на колата.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изгорели газове в охладителната система

                      Тя сламката ясна, ама наистина в случая може и да е малкия дявол. При толкова навързани неща по охладителната система, е по-лесно да се започне от по-евтините. ОТваряне на мотор, е така за спорта...не, че не може, ама много скъп тоя спорт...
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изгорели газове в охладителната система

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Тя сламката ясна, ама наистина в случая може и да е малкия дявол. При толкова навързани неща по охладителната система, е по-лесно да се започне от по-евтините. ОТваряне на мотор, е така за спорта...не, че не може, ама много скъп тоя спорт...
                        Абсолютно в тази насока се движат и моите разсъждения. Дори шансът да е 5%, или дори по-малко да е от нещо различно от общоприетото, ми се ще да го проверя. За ремонт по мотора за предполагаемия проблем ми обявиха начална цена от 1500 лв, като ми казаха че горна граница е трудно да се определи и със сигурност ще има и допълнително неща. Сигурно до някъде е така, но всеки знае себе си. Поздрави!

                        Коментар


                        • #27
                          Не пишеш решил ли си проблема,ако да ,как?
                          Важно е ,за някой друг,да не извърви целия път на ново!
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X