Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW 1100, 1150 или 1200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW 1100, 1150 или 1200

    Здравейте съфорумници, мисля да си избера някой боксер втора ръка. Не е задължително да е GS. Доста почетох във форума, доста и различни мнения има по въпроса. Мен ме интересува кой двигател, кутия, кардан... и защо? Окачването също, спирачки... екстри не ме вълнуват. Здравина, надеждност, ремонтопригодност. Може и да се превърне в проект. Мисля, че темата ще бъде полезна не само за мен. Благодаря ви предварително.
    Последно редактирано от mutragen; 16-08-19, 20:42.
    HONDA NC700X '13
    HONDA Wave 110i '13

  • #2
    От: BMW 1100, 1150 или 1200

    Всичките си имат различни предимства и недостатъци. Освен това много зависи, как е поддържан въпросният мотор от предишният си собственик и как, и къде е каран. Дали само по асфалт, или го е ползвал и за мотокрос.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: BMW 1100, 1150 или 1200

      За здравина - много здрави!
      За ремонтопригодност - никаква ремонтопригодност!
      Добре измислена техника на която ако я имаш трябва да и отделиш дължимото....трудна смяна на съединител... грижи за клапани и инжекцион на всеки 10 К км.. и други... окачването е уникално: теле и пара левър... същото и за него...и за спирачките така....

      Коментар


      • #4
        От: BMW 1100, 1150 или 1200

        Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
        За здравина - много здрави!
        За ремонтопригодност - никаква ремонтопригодност!
        Добре измислена техника на която ако я имаш трябва да и отделиш дължимото....трудна смяна на съединител... грижи за клапани и инжекцион на всеки 10 К км.. и други... .....
        Аз имам боксер и не те разбрах, какво остава за другите. Трудна смяна на съединителя, но вероятността да го направиш 2 пъти, е почти 0,09:10

        Ако е за проект, избираш цена-състояние. С посочените възли не мисля че ще имаш проблем.
        Дано някой който ремонтира боксери напише нещо.
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • #5
          От: BMW 1100, 1150 или 1200

          Здравейте, за 1200 мога да кажа, за сега само хубави неща. Това което съм правил сам в гаража с наученото от официалното ръководство за модела:
          - смяна на масло - за филтъра, трябва да имаш чашката за развиване, с друго не става, пробвал съм;
          - реглаж клапани - едва ли има мотоциклет, на който да е по-удобно, детска играчка, само трябва да знаеш какво правиш, инструмента е за 10лв от Louis;
          - за смяна на свещи ти трябва тънкостенен ключ, който познат стругар ми пропили с около милиметър;
          - синхрон на клапите на инжекциона - също е много лесно, трябва да имаш подходящия уред - той е малко по-скъп;
          - смяна на всичките видове масла в скоростна кутия и крайната предавка - източваш отдолу, затваряш, наливаш отгоре и забравяш. Двете неща са на повече километри пробег, но аз ги правя с маслото.
          - проверих си каретата на кардана, докато правих обслужването зимата - задното точно не ми хареса (по едната ос задираше и не "пада свободно"), смених ги и двете, това е доста по-скъпо от останалото изброено горе, но за 60 000км преди мен едва ли някой го е правил;
          - ремъка на алтернатора си го смених сам, за поставянето на новия ти трябват още 2 ръце;
          - без да имам някакви специални подемници, стендове или друго подобно в гаража сам разглабям машината до скоростната кутия, просто трябва време и да знаеш какво правиш;
          - заден спирачен диск се сменя за час, стига да не ми се беше скъсал последния болт, заради него интервенцията се удължи на един ден - търсене и купуване на инструменти;
          - заден спирачен апарат си има едно характерно обслужване, което също е елементарно;
          - в сервиз съм ходил за смяна спирачна течност, което също не е трудно, но със спирачките реших, че шега не бива;
          - като стигна до съединителя сигурно и той ще се сменя в сервиз;
          - за всеки болт, който развиеш има сила на натягане, трябва да имаш динамометрични ключове, аз слагам и по една капка thread lock. при последващо развиване го почиствам;
          - заден амортисьор е част от разглабянето, докато стигнеш до предния маншон на кардана, крепи се на 2 болта;
          Сигурно съм изпуснал нещо, но карам по спомени. Основните неща които се правят често, стават лесно. Казвам го от опит. Преди него имах опит само със смяна на масло и консумативи на Kawasaki KLE и автомобил.

          Това са "зимните забавления" останалото е каране и фън- тастично изживяване
          LZ1NIM/P
          B pos

          Коментар


          • #6
            От: BMW 1100, 1150 или 1200

            Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
            Аз имам боксер и не те разбрах, какво остава за другите. Трудна смяна на съединителя, но вероятността да го направиш 2 пъти, е почти 0,09:10

            Ако е за проект, избираш цена-състояние. С посочените възли не мисля че ще имаш проблем.
            Дано някой който ремонтира боксери напише нещо.


            Точно това имам предвид... двигателя, като цяло е здрав, всички останали възли - също!
            Налага се смяна на съединител ( мисля, че на 50 К км.беше ) смениш ли го следващите 50 е ОК, но за да се смени се налага интервенция която не е по силите на всеки!

            Коментар


            • #7
              От: BMW 1100, 1150 или 1200

              А колко изкарват тея боксери като цяло? Има добри оферти за по 1000 евро но са на по 120 000км. Мен ми трябва да изкара още 20 хил. примерно, няма да го тормозя на дълги преходи, за кафе или да отскоча до някъде само за кеф. За на дълго разчитам на Хондата. Нещо като скрамблер ми се върти в главата. А за по-малко пари има от К-серията на БМВ, ама тези двигатели не съм се интересувал какви са, легнали редови ли са - не знам, трябва да потърся в нета. Идеята ми за скрамблер не се връзва с редови или В-образен напречен двигател. Идеята ми е нещо като боксера на БМВ, надлъжен В-образен на Хонда СХ500 или някое Мото Гуци... Ще проверя и моторите на К-серията какво представляват. Но като цяло искам да купя трошка за до 1000 евро и с още толкова да го направя. Ще видим какво ще ми хрумне. Ако някой има идея ще ми е приятно да я чуя. Не са прекалено грозни... Хондата е най-брутална мое мнение.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K100_49_TT_66-1024x623.jpg
Прегледи:1
Размер:131.3 КБ
ID:5820252

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bmw-r80rt-1.jpg
Прегледи:1
Размер:326.3 КБ
ID:5820253

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MotoMucci Front 34.jpg
Прегледи:1
Размер:420.1 КБ
ID:5820254
              Последно редактирано от mutragen; 24-08-19, 00:01.
              HONDA NC700X '13
              HONDA Wave 110i '13

              Коментар


              • #8
                От: BMW 1100, 1150 или 1200

                На 120 х.км. боксера ще е за смяна на съединител ( е може да има ресурс за още 10-20) и за ревизия на дифа. Имай предвид, че заради цилиндрите позицията на водача за скрамблер, няма да е удобна.
                Ама ме учудва, че не си чувал за К-то. Е те са вече безсмъртни. Ето за начало http://www.motoforum.bg/index.php/topic,87091.0.html
                120 х.км. са нищо за изброените мотори, дори малко имайки предвид набора им.
                Хондата и К-то са много популярни за целта.
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #9
                  От: BMW 1100, 1150 или 1200

                  Да ти кажа честно К-то май най-добрия вариант ми се струва. Този определено ми харесва като замисъл и изглежда прекрасно.

                  HONDA NC700X '13
                  HONDA Wave 110i '13

                  Коментар


                  • #10
                    От: BMW 1100, 1150 или 1200

                    Този сх500 е мой.Може да го спазарим ако си навит
                    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...61401534597056


                    Коментар


                    • #11
                      От: BMW 1100, 1150 или 1200

                      Благодаря за предложението, но се насочих към БМВ. А и искам аз да го сътворя. Поздрави.
                      HONDA NC700X '13
                      HONDA Wave 110i '13

                      Коментар


                      • #12
                        От: BMW 1100, 1150 или 1200

                        Успех,също добра машина си избрал


                        Коментар


                        • #13
                          От: BMW 1100, 1150 или 1200

                          Отмъкнаха ми едно К100РС под носа за 450 евро... няма да има включване от моя страна докато не намеря донор. Мисля, че темата до тук е безполезна и моля модераторите да я изтрият... а аз ако намеря подходящ донор ще открия нова. Живи и здрави да сме...
                          HONDA NC700X '13
                          HONDA Wave 110i '13

                          Коментар


                          • #14
                            От: BMW 1100, 1150 или 1200

                            Имай предвид, че тоя пример, който си дал, с К100 с празното пространство под седалката - ОК, изглежда супер, но е много трудно да се постигне. А без него - машината изобщо не изглежда толкова добре.

                            Монолевъра визуално е много по-красив от паралевъра.

                            Тия джанти на червения пример са най-красиви (за мен), но оригиналните спирачни апарати са слаби за трафика през 2019.... освен ако няма само да го караш тържествено, с 20 км/ч, има вариант да сложиш големите дискове + по-мощните спирачни апарати от по-новите модели (напр. к1100рс), но трябва да смениш и долната част на коловете, другите варианти с адаптори са грозни и бият на очи в такива машини...

                            Вариантите са адски много, ако искаш наистина да стане уникален екземпляр, те чака много четене, AutoCAD-а пести много преправяния, няколко донора и много безсънни нощи, в хубавия смисъл на думата....

                            успех и малко завист от мен....
                            You'll never find out - I got no key hole....

                            Коментар


                            • #15
                              От: BMW 1100, 1150 или 1200

                              още нещо, ако си се хвърлил на к100, обмисли и варианта с гол резервоар, алуминиев е и колкото и да е учукан - изглежда супер. Или хайнрих резервоар от 60те, само по 2-3 хил. евра са ebay.... а ония индийските копия не ги и поглеждай....
                              You'll never find out - I got no key hole....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X