Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На пазар до Крива паланка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На пазар до Крива паланка.

    С две думи, нашите са се навили да прескочим на пазар за зарзават и квото там, пък и за разходката. Може и да хапнем някъде.
    Какво трябва да знам? Митници, ограничения, катаджиЙ, какво може и какво не?
    За един ден става дума. То е на 80 км от тук.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: На пазар до Крива паланка.

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    С две думи, нашите са се навили да прескочим на пазар за зарзават и квото там, пък и за разходката. Може и да хапнем някъде.
    Какво трябва да знам? Митници, ограничения, катаджиЙ, какво може и какво не?
    За един ден става дума. То е на 80 км от тук.
    Нищо особено - спазвай ограниченията... Наблегни на млечните покупки - няколко вида сирена, кашкавал, брашната също ги купуват...Има една мандра преди Крива паланка,вдясно... Магазините са добре заредени, ако видиш спрял автобус с нашенци, влизай смело... С две думи - колкото по ,,северни'' стават ментетата се увеличават и там.
    За хапването - основния принцип - където кльопат местните...

    Коментар


    • #3
      От: На пазар до Крива паланка.

      Да не си забравиш зелената карта на колата, не става без нея. Пазара за зеленчуци го има само в събота, иначе по магазините но не е същото. На пазара плодовете и зеленчуците са пресни, хубави и ефтини. Там спокойно може да пазаруваш с левове, също и в някои магазини. На бензиностанцията при влизането от към България също приемат левове /нафтата е 2 лв в момента/. Хапване с преяждане на Воденицата, за по-бързо и по-малко на манастира. Ако нещо конкретно те интересува ми звънни, аз ходя често из Майка Македония.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #4
        От: На пазар до Крива паланка.

        Освен зеления отрязък на застраховката,копие голям талон и пълно оборудване плюс вериги.Дребните за кафе и цигари при македонците са задължителни!Ограниченията и знаците ,задължително спазване,полицията им е.корумпе отвсякъде!Не ми питай откъде знам!Прекосявах я Македонията миналата година поне 10тина пъти до Косово по работа.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: На пазар до Крива паланка.

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Освен зеления отрязък на застраховката,копие голям талон и пълно оборудване плюс вериги.Дребните за кафе и цигари при македонците са задължителни!Ограниченията и знаците ,задължително спазване,полицията им е.корумпе отвсякъде!Не ми питай откъде знам!Прекосявах я Македонията миналата година поне 10тина пъти до Косово по работа.
          Вчера големия талон и вериги не ми търсиха... И дребни за кафе също.
          Та покрай тая тема и аз отпрашиш към Крива паланка, ама забравих да свия към центъра и се спрях чааак в Охрид Не бях ходил и ми хареса! Па как няма да ми хареса - видях накуп част от българската история...
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от n960; 19-08-19, 13:49.

          Коментар


          • #6
            От: На пазар до Крива паланка.

            Мани с тия дребни ни беше писнало едни 10ерво разбити на дребно винаги си имах и за влизане от тука и за минаване към Косово след Скопие,редовния лаф беше нема.ли.за кафе или цигари.Косоварите са същите.На спиране за полицйески проверки искаха пълна окомплектовка.Имаме обекти в Македония и е така от години !Опитват се да въртят и постановки,като например "Защо караш без колан?Видехме ви отдалече! ",,и разни подобни.За без колани на въпросния проверяващ ,требваше да му обяснавам ,че е невъзможно щото много силно пищи зумера на сигнализацията!Та патила.разни,по добре да си имаш всичко и да знае човек кво е положението!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: На пазар до Крива паланка.

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Мани с тия дребни ни беше писнало едни 10ерво разбити на дребно винаги си имах и за влизане от тука и за минаване към Косово след Скопие,редовния лаф беше нема.ли.за кафе или цигари.Косоварите са същите.На спиране за полицйески проверки искаха пълна окомплектовка.Имаме обекти в Македония и е така от години !Опитват се да въртят и постановки,като например "Защо караш без колан?Видехме ви отдалече! ",,и разни подобни.За без колани на въпросния проверяващ ,требваше да му обяснавам ,че е невъзможно щото много силно пищи зумера на сигнализацията!Та патила.разни,по добре да си имаш всичко и да знае човек кво е положението!

              Закъсвал съм там ... миналия век, та са ми ясни номерата им...

              Коментар


              • #8
                От: На пазар до Крива паланка.

                Ако те спрат е нещо като наште"ко праим ся?",преди едни години,обаче макетата са по смешни.!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: На пазар до Крива паланка.

                  Стига ме плашИхте, бе!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: На пазар до Крива паланка.

                    Ти па кво се плашиш, все едно на можеш да ги напсуваш на северномакедонски

                    Щом в кокосово ме разбираха чудесно на български навсякъде
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: На пазар до Крива паланка.

                      Нема кво да се плашиш!Просто се екипирай с това дето ти изброихме в колата,а иначе полиция като в Гърция,за един месец може да видиш само тия дето са били на границата!С колега ни блокираха на неутрална зона между Косово и Македония ,с пикап регистриран като товарен ,косоварите казват в ред са ви документите и ни пускат ,македонците намират кусури и не ни пускат ,ония не ни пускат обратно и останахме.в неутралната!След разправия с македонците и то най вече с един дрът и пари за черпене станаха нещата!Направиха го за пари и накрая влезнаха в скандал.по между си ,полицаите казват че.можеме да минеме ,митничар казва не може и като почнаха те един скандал заплахи помежду си,цигания!Пиша го да знаеш кви са калъфи ,но най вече Косово-Македония!Тука на Гюешево повечето пъти културно,жените митничари са по усърдни,а наште един път ни искаха прозрачния отрязък на винетката,сега с новите винетки обаче няма как !Тука до Крива паланка все едно си в България преди 20 години ,но продуктите са им връх, няма забележка!Ще видите македонски парадокс на главния път,няколко села на разстояние от 50-100 метра едно от друго ,а и друго, реката покрай Крива паланка и тя била крива!Поне аз права река не съм виждал,македонска му работа Приятно!
                      Последно редактирано от faster; 21-08-19, 09:17.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: На пазар до Крива паланка.

                        Благодаря!
                        И все пак вериги Август...
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: На пазар до Крива паланка.

                          При тия логика няма !И аз бях много учуден когано преди години минавах за пръв път от там!Шефа изрично ни предупреди,пълна автоекипировка!Последно бях миналата година средата на юли,сега не знам,но надали има промени!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X