Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

    Другари, вече много ме е налегнала Гадната мисъл да сменям Кияка щото пътуваме яко с багажи,палатки и домочадието и пр.
    Естествено Пари-няма.
    Кияка много здрав,доволен съм от него но пустия багажник...
    Чудя се нещо до 6000-6500лв.
    От всичко което пресях,бензиново-на газ останаха
    Mitsubishi Pajero Sport 2000г./3.0i/v6/24v/177/6500лв/примерно/
    Great Wall Hover cuv /до 2007-с 2та лоста/2.4i/133/6500лв/примерно/
    Чудя се със сиромашката си заплата в какъв ли филм ще се вкарам.
    По клоня към китаеца...
    Не се смейте много, изкажете мнение.
    Благодаря
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

  • #2
    От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

    Покривен багажник не те ли устройва?

    Моя е 110 на 150 и качва към кубик багаж

    Коментар


    • #3
      От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

      Късата Vitara с правеният покривен багажник може да носи колкото Grand Cherkoe-то. Та помисли в тази посока. Примерно за голяма кутия на покрива и/или багажник тип пазарска кошница на покрива.

      Коментар


      • #4
        От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

        Читаво Паджеро трудно ще намериш.Бензиново,направо мисията невъзможна.

        Поне аз не намерих преди 11 г.намерих но дизел,сега ще е чудо!
        Няма какво да го мислиш.Лошото е че китаеца е само ръчка ,но и това зависи как си свикнал.

        А и 20 г. Разлика не са малко.
        Както ти споменах,китаеца има дерт с боята,поне руснаците реват масово .
        Последно редактирано от Roninn; 15-08-19, 13:04.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

          Гледам сам си обслужваш колите, и понеже винаги съм "за" по-нова на години техника, кво му е на китаеца, освен ако салона не му е супер гаден ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

            Паджерото е по-добро от Китаеца, въпросът е какъв скрап ще вземеш за тези пари. В мобилето виждам точно 5 обяви на бензинови под 7000 лв. Повечето такива бензинки идват от Швейцария, съответно ръждица .... И газ вероятно трябва да му мислиш

            Китйците пък идват от Италия и са доста по добре от към ръжда. С фабрична газ са, и то тези старите не са с течна фаза, а са с ГИ. Имам колега с произвезен в Ловеч и да ти кажа - харесва ми като машина.

            Преди почти 2 години и аз смених Кията. Доста ги гледах китайците, но читавите бяха над бюджета ми. Сега са поевтинели. И ... излезна читаво Терано 2.7 на хубави пари, преглътнах факта, че е дизел и скочих. Поне за сега по-скъпата нафта се компенсира от безпроблемна работа и никакви ремонти. Само консумативи.


            Та за този бюджет, по-малкото зло е Great Wall. В този клас бензинови машинки има Терано 2.4 и Фронтера 2.2. И двете не се славят с особено читави бензинови двигатели. Соренто 2.4 и Рекстън 2.3 също са в класа ...
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

              Ако единствената причина за раздялата е пространство за багаж - вземи си покривен багажник. Иначе давам глас за грейт уол-а, карам такъв, но дизел 2.5 - здрава машина е. За бензиновия 2.4 мотор има много части, правилно си се ориентирал да включва 4х4 с лост - тая пе**растия с копчето е таралеж в гащите. Около 2007 година има читави, като на мен лично бежовия салон много ми допада, моя е с такъв, кожата е изкуствена, но е добра имитация - много по-добрия вариант от тези които са маде ин България.

              Поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

                Да питам китаеца как се държи на дълъг път,в смисъл каква максимална скорост може да държи до ниво комфорт.

                Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

                  Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                  Ако единствената причина за раздялата е пространство за багаж - вземи си покривен багажник. Иначе давам глас за грейт уол-а, карам такъв, но дизел 2.5 - здрава машина е. За бензиновия 2.4 мотор има много части, правилно си се ориентирал да включва 4х4 с лост - тая пе**растия с копчето е таралеж в гащите. Около 2007 година има читави, като на мен лично бежовия салон много ми допада, моя е с такъв, кожата е изкуствена, но е добра имитация - много по-добрия вариант от тези които са маде ин България.

                  Поздрави
                  От както съм я купил я ползвам с бокс от 450л. на тавана и....все мястото е малко/ сменил съм 2/
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170806_083921~2_1_1.jpg
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5819265
                  Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                  Краси
                  "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

                    Преди седмица бяхме с Кия-та на палатка.
                    Двама възрастни и две деца - тинейжърка и 13 год малкия син
                    Три нощувки - багажа само в багажника...недоумявам, какво толкова поставяте в тез коли, че да не ви стига мястото.
                    Палатката ми е голяма - за 5 човека.
                    Ама - всеки си знае.
                    Успех в търсенето на голяма, евтина, малко консумираща, високо проходима и много здрава кола.
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

                      Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
                      От както съм я купил я ползвам с бокс от 450л. на тавана и....все мястото е малко/ сменил съм 2/
                      [ATTACH=CONFIG]994498[/ATTACH]
                      Аз пък накрая си взех каравана!
                      Е, не мога да я закарам дето ми скимне, ама няма пълно щастие.
                      Но пък не мисля за хладилник, печка, котлони, климатик, кенеф и баня.
                      Както и за товарене и разтоварване на основния багаж.
                      В Кияка возя една торба с гащи и дрехи и една с папо и питиета.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

                        Колега щом си доволен от машината си я карай и не се занимавай. А и бюджета е ограничен, не знаеш на каква барака ще попаднеш и после колко нерви ще изхабиш и псувни...Както казаха по-горе, вземай един багажник за тавана, това е най-доброто решение и според мен...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Да питам китаеца как се държи на дълъг път,в смисъл каква максимална скорост може да държи до ниво комфорт.

                          Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                          Моя китаец е с екзотичен двигател - 2.5 дизел на Исузу. Като му сложих 32х11.5r15 максималната скорост е 130км/ч на равно, по големи баири 90-100км/ч. Със стоковите гуми гъдето и да го настъпя все тръгваше, ама е само 109 кончета и 300 нМ.
                          Ако не смяташ да сменяш драстично размера на гумите ще си пътуваш 120-140км/ч без проблем, това с 2.4 бензина поне според това което съм чувал от колеги с такива автомобили.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

                            С китаеца е риск, а читаво Паджеро няма да намериш. Разгледа Хюндай Галопер дълга база, то си е по-съвременно Паджеро 1 и влиза в бюджета, 3.0 леко дефорсиран бензин същия като на Паджеро носещ лесно газ.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кияка утесня...дали да го сменя,офффф

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              С китаеца е риск, а читаво Паджеро няма да намериш. Разгледа Хюндай Галопер дълга база, то си е по-съвременно Паджеро 1 и влиза в бюджета, 3.0 леко дефорсиран бензин същия като на Паджеро носещ лесно газ.
                              Такова второ и аз гледам,но има само едно и то бая уморено в обявите

                              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X