Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОБЕЩАНИЕТО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОБЕЩАНИЕТО

    Здравейте колеги.
    Изглежда писането на пътеписи не е модерно вече, но аз продължавам...
    Приятно четене.

    https://mitko69mtcorner.blogspot.com/2019/08/1.html
    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

  • #2
    От: ОБЕЩАНИЕТО

    Благодаря! Прочетох го веднага след като го публикува тук, но чак сега сколасвам да пиша.

    За съжаление пътеписите отнемат време и доста усилия. Аз лично също пиша все по рядко.
    Но пък е единственният начин да си запазим спомените

    Аляска така и не успях да я видя заради тъпа административна пречка.

    Коментар


    • #3
      От: ОБЕЩАНИЕТО

      И аз го прочетох веднага. Даже снимките ги гледах по няколко пъти... Като наркоман с последна доза, но за пътешествия и снимки. Големи красоти е видял колегата. Струва си всичките усилия, неприятности и неудобства едно такова пътуване с мотор на такова място! Адмирации!!! Ама то без зор няма и кеф.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: ОБЕЩАНИЕТО

        Прочетох пътеписа с много голям интерес. Благодаря за труда да го направите. Интересо разказано и красиво заснето. С какво сте снимали?

        Коментар


        • #5
          От: ОБЕЩАНИЕТО

          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
          Като наркоман с последна доза
          И аз за тази асоциация се сетих, като видях, че Митко е публикувал всичко на веднъж и няма да стоя като наркоман, да чакам следващата доза и да рефрешвам през един час

          Видях, че на една от снимките имаше сниман километража и че той е в км/ч. Така ли си го държиш или просто заради Канада е така?
          Subaru Impreza 2.0 '98
          Honda Africa Twin RD07 '95
          Honda Africa Twin RD07А '96

          Коментар


          • #6
            От: ОБЕЩАНИЕТО

            Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
            С какво сте снимали?
            Повечето снимки са с Olympus EPL 3

            Първоначално публикуван от nhadjinikolov Преглед на мнение

            Видях, че на една от снимките имаше сниман километража и че той е в км/ч. Така ли си го държиш или просто заради Канада е така?
            Километража е в км защото сме в Канада, в САЩ го държа в мили.
            The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

            Коментар


            • #7
              От: ОБЕЩАНИЕТО

              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              Благодаря! Прочетох го веднага след като го публикува тук, но чак сега сколасвам да пиша.

              За съжаление пътеписите отнемат време и доста усилия. Аз лично също пиша все по рядко.
              Но пък е единственният начин да си запазим спомените

              Аляска така и не успях да я видя заради тъпа административна пречка.
              Чел съм с голямо удоволствие всичките ти приключения с братята. Мой приятел прекара един месец с тях преди няколко седмици. Чакам срещата си с него с нетърпение за повече подробноси.
              Що се отнася до Аляска, опитай пак. Мястото е уникално.
              The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

              Коментар


              • #8
                От: ОБЕЩАНИЕТО

                Благодаря.Зашеметяваща, пленителна но и много далечна за нас е Аляска. Убеден съм, че ще отбележиш hat-trick. Отново благодаря.

                Коментар


                • #9
                  От: ОБЕЩАНИЕТО

                  Прочетох пътеписа с много голям интерес. Благодаря за труда да го направите.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: ОБЕЩАНИЕТО

                    Чета пътеписа и преглъщам бавно и с наслада. малко по малко.
                    Много ме кефи стила и начина на поднасяне на информацията. Мисля си, че ако аз съм изпътувал това ще има телеграфен разказ и някоя и друга снимка, за да докажа написаното, но нищо повече. И затова като прочета някой готин пътепис и съвсем се отказвам да пиша и поствам некадърни снимки.
                    Но изпитвам огромно удоволствие да чета готини пътеписи като твоя.
                    Благодаря за споделеното.

                    П.П. @ Венци: а каква беше административната пречка за Аляска?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: ОБЕЩАНИЕТО

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение

                      П.П. @ Венци: а каква беше административната пречка за Аляска?
                      Ами като притежател на посетителска виза за Америка, можех да влизам в Канада безвизово само със самолет. А ние искахме с лодка - От Анкоридж до Ванкувър или нещо такова беше.
                      Още по тъпото е, че месец след това визите отпадаха така или иначе. Но Канадците са читанки и спазват всичко.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ОБЕЩАНИЕТО

                        Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                        Повечето снимки са с Olympus EPL 3
                        Благодаря! Снимките са страхотни.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ОБЕЩАНИЕТО

                          В края на първа част оставам с впечатлението, че Росен се оформя като достоен заместник на Кен

                          Пътеписът е чудесен, още си спомням първата част!

                          Не съм пътешественик по душа, но в Аляска с мотор и аз бих искал да отида. Едва ли ще ми се отвори такава възможност, а дори и да се отвори едва ли ще намеря смелост, така че благородно ти се възхищавам. Браво!

                          P.S. Как съпоставяш моторите след това пътуване? Силни/слаби страни? Технически проблеми едва ли е имало, виждам, че всичките машини са новички. Разликата в разхода каква е предвид, че сигурно и двигателите са подобаващо различни?

                          Коментар


                          • #14
                            От: ОБЕЩАНИЕТО

                            Невероятно, този блог :https://mitko69mtcorner.blogspot.com/2014/ е много добре направен, прочетох на един дъх - Обещанието, сега почвам да разглеждам и чета от 2014 пътешествията ти с голямо нетърпение, усещането е като да съм бил там, много завладяващи снимки и разкази, евала

                            И от мен, много голямо благодаря за споделянето.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ОБЕЩАНИЕТО

                              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                              В края на първа част оставам с впечатлението, че Росен се оформя като достоен заместник на Кен


                              P.S. Как съпоставяш моторите след това пътуване? Силни/слаби страни? Технически проблеми едва ли е имало, виждам, че всичките машини са новички. Разликата в разхода каква е предвид, че сигурно и двигателите са подобаващо различни?
                              Благодаря за добрите думи.
                              Роската всъщност беше точно обратното на Кен, непрекъснато ни ръчкаше да се движиме, докато Кен с неговото търсене на интернет ни бавеше.
                              За моторите нямам никакви забележки. GS като най-популярния мотор в адвенчър клас е многократно коментиран и аз няма какво да добавя. Същото важи и за Встро-ма. Кавазакито беше една приятна изненада и не се предаде в нито един момент.
                              Разхода беше много близък, може би БМВ-то харчеше съвсем малко повече.
                              The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X