Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ 2.7 CRD 2003 максимални стойности на дюзи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: WJ 2.7 CRD 2003 максимални стойности на дюзи

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190911-185103_Gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:5820854
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      От: WJ 2.7 CRD 2003 максимални стойности на дюзи

      Точно с тези дърти дюзи на бош, компа го боли фара за кодове.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • #18
        От: WJ 2.7 CRD 2003 максимални стойности на дюзи

        Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
        Точно с тези дърти дюзи на бош, компа го боли фара за кодове.
        Е хубави де,защо тогава от + почти 3 при мен,след промяна на кода отидох на +0.6 ?

        Коментар


        • #19
          От: WJ 2.7 CRD 2003 максимални стойности на дюзи

          Не е от кодовете. Има разлка между загрял мотор (на място) и добре загрял мотор (след 10 мин каране). При VAG знам, че тези корекции се гледат при добре загрял мотор и изключени консуматори (фарове, вентилатори, климатик). Предполагам, че и тук е така.

          За кодовете - при мен са само 1, 2 и 3 като възможни варианти. Но както и да ги въртя разлика не открих.

          Коментар


          • #20
            От: WJ 2.7 CRD 2003 максимални стойности на дюзи

            Първоначално публикуван от lu4istiq Преглед на мнение
            Е хубави де,защо тогава от + почти 3 при мен,след промяна на кода отидох на +0.6 ?
            А защо в най първата графика с код 748 показанието на 2-ри е 0,86?

            Коментар


            • #21
              От: WJ 2.7 CRD 2003 максимални стойности на дюзи

              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
              Не е от кодовете. Има разлка между загрял мотор (на място) и добре загрял мотор (след 10 мин каране). При VAG знам, че тези корекции се гледат при добре загрял мотор и изключени консуматори (фарове, вентилатори, климатик). Предполагам, че и тук е така.

              За кодовете - при мен са само 1, 2 и 3 като възможни варианти. Но както и да ги въртя разлика не открих.

              Всички измервания са при загрял двигател след 30км пробег и изкл. консуматори.

              Коментар


              • #22
                От: WJ 2.7 CRD 2003 максимални стойности на дюзи

                Завърти ги както трябва да са и покарай поне 50-60км.Тогава замери пак

                Коментар


                • #23
                  От: WJ 2.7 CRD 2003 максимални стойности на дюзи

                  748 са обороти на цилиндър.

                  Коментар


                  • #24
                    Днес направих и аз един преглед на дюзите , защото пуши около 10 секунди сутрин при първо палене и според показанията им се оказва , че си е баш масло това дето пуши . Кажете си и вие все пак мнението .

                    Така ми бяха настройките

                    upload images
                    И съответно показанията при тези настройки

                    upload images
                    След това смених номерата им както си ги пиша на самите дюзи

                    upload images
                    И показанията след това

                    upload images

                    Вижда се , че освен , че 5та е малко съмнителна , всички други са си ок . Между другото при мен ламарината е рязана , значи някой някога е пипал 4та или 5та дюза .

                    Та все още се чудя откъде събирам масло на входа на турбото .... аз знам откъде де - от отдушника за картерните изпарения , ама защо ? Колата е 2.7CRD . От щеката или капачката за наливане на масло няма дори и полъх , та изключвам някакви по-сериозни варианти . Просто много ми изхвърля масло през отдушника за картерните . Да не би да има клапан там който при определено налягане да пропуска , а при мен да си е отишъл ?

                    Коментар


                    • bmwww
                      bmwww коментира
                      Редактиране на коментар
                      И днес нарочно на студен двигател рекох да ги проверя докато следях печката при какви условия включва и изключва , ами в диапазона 10-80градуса температура на охл.течност от 1ва до 4та са си ок с минусува корекция , но под 1 , докато 5та е с корекция +2.04 така че започвам да мисля , че няма никакво значение дали е загряла колата или не за да се видят кои дюзи си бачкат и кои не . Сега да питам за тези корекции - какво най-общо казано означава плюсова корекция и какво минусува . При коя 'пикае'' дюзата и при коя е затисната ?

                  • #25
                    Да разбирам ли , че дюзите се компенсират т.е. както при мен първите 4 са на минус , а 5та просто компенсира това и затова е на + което би значело , че по-скоро проблема(ако изобщо имам такъв) ми е в първите 4 , а не в 5та ? Тоталната разлика днес ми стигна до 3 като на 5та дюза показанието е 2.07 и (-0.93) на 4та да кажем . Лесно ли се мери компресия на тоя двигател 2.7 crd заради местоположението на 4та и 5та дюзи ? По принцип нямам никакви оплаквания от колата само това припушване сутрин при първо палене много ме дразни . Абе май се чудя какво да ровя по джипа ама все пак минусовите стойности пикаещи дюзи ли значат т.е. по кратко време на впръскване защото горивото се "излива" в цилиндрите ?

                    Между другото като събера показанията на минусовите ми дюзи получавам показанието на 5та , което би значело , че се компенсират .

                    Коментар


                    • I.Stoyanov
                      I.Stoyanov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Що вярваш на китайска джвъчка от 3$ ?!

                  • #26
                    И все пак да си питам пак , по пътя на логиката дюзите със знак минус или тези с плюс са позапушените или съответно прокапалите ? Мисля да сложа добавка , че ме чакат едни 1000км извънградско и сега е момента ако ще почиствам нещо да го правя сега ама да не вместо за отпушвам задръстените да отпуша полутечащите дюзи теоретично не че имам оплаквания , стойностите са ми нещо от рода на -0.44 , +0.22 , -0.08 , +0.20 , +0.10 ама ми е интересно добавките ще променят ли нещо .

                    Абе просто на бензиностанцията видях една добавка на Bardahl и ми хвана окото , та ме сърби да я пробвам ли или си е набутвация . До сега никога не съм ползвал такива неща .

                    Коментар


                    • #27
                      Няма никакво значение корекциите на дюзите, дали са в плюс или минус. Важното е, да са колкото се може по близо до 0, независимо дали в + или -. А, и корекциите не зависят само от състоянието на дюзите. Зависят от състоянието на цилиндри, бутала, газоразпределителен механизъм, детонации, центровка. С две думи ECU-то компенсира с корекциите, всичко което не му харесва в работата на даден цилиндър.
                      Така, че, карай си колата и не се занимавай с глупости. С тези добавки най- много да разбуташ боклуците от резервоара и горивната система и да ги набуташ в дюзите. С добавките трябва много да се внимава, щото, колкото са полезни, толкова и бели могат да докарат.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X